Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Голодомор має бути визнаний виключно як геноцид – заява «Нашої України»
«Наша Україна» оприлюднила заяву щодо запланованого на 26-30 квітня заслуховування ПАРЄ доповіді щодо Голодомору в Україні.

Пропонуємо повний текст заяви.

Заява

Розгляд Парламентською комісією Ради Європи 26-30 квітня доповіді та проекту резолюції «Про масовий голод на початку 30-х рр. минулого століття на території колишнього СРСР» є свідченням того, що тема геноциду, внесена для обговорення українською делегацією, є важливою не лише для України.

Вона має загальносвітове значення.

Адже злочини проти людства не мають строку давності і не мають забуватися – для того, щоб не повторитися. Належне вшанування пам'яті жертв цієї трагедії потрібне не лише задля встановлення історичної справедливості, а й для того, щоб світове співтовариство краще розуміло реалії української історії та сьогодення.

Україна з надією очікує, що ПАРЄ під час розгляду даного питання керуватиметься не брехливими сталінськими концепціями щодо того, що у голоді 1932-1933 рр. на території України винна посуха та «перегини на місцях», а враховуватиме нові незаперечні докази щодо штучного та цілеспрямованого характеру організованого Голодомору. Зокрема, рішення Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 р., який визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму Й. Сталіна, В. Молотова, Л. Кагановича, П.Постишева, С. Косіора, В. Чубаря, М. Хатаєвича винними у геноциді української національної групи в 1932-33 рр. шляхом штучного створення життєвих умов, розрахованих на її часткове фізичне знищення, а також висновки науково-демографічної експертизи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України щодо людських втрат України внаслідок вчиненого геноциду.

Голодомор в Україні – став однією з найбільших в історії людства гуманітарних катастроф. За оцінками істориків, за неповний рік з осені 1932 до початку літа 1933 року від штучно організованого голоду в Україні вимерло від 10% до 25% населення України. У пік цієї трагедії вмирало 17 людей щохвилини, тисячу щогодини, 25 тисяч щодоби.
Голодомор був спрямований на викорінення національної ідентичності українців в Україні і поза її межами (Вороніж, Кубань). У такий цинічний, нелюдський спосіб комуністична влада намагалася завдати смертельного удару українському селянству як основі нації, підірвати сили нашого народу і назавжди усунути саму можливість відродження України як незалежної держави.

Голодомор, як злодіяння тоталітарної системи, повністю відповідає поняттю геноциду, що міститься у резолюції ООН 1946 року, Конвенції ООН 1948 р. про попередження злочину геноциду і покарання за нього і в Римському статуті Міжнародного кримінального суду 1998 року.

Тому будь-які інші підходи окрім визнання Голодомору геноцидом українське суспільство розцінюватиме як такі, що суперечать історичній правді та спрямовані на часткове виправдання злочинців.

Ми розуміємо, що на депутатів ПАРЕ здійснюється серозний тиск з боку представників та інституцій Російської Федерації, яка в останні роки в’язала курс на відбілення особи Й.Сталіна.

І наслідки цієї цілеспрямованої пропаганди у Росії, на жаль, починають давати свої плоди. Так, під час загальнонаціонального телевізійного проекту «Ім`я Росії. Історичний вибір – 2008» російські громадяни саме Й.Сталіна обрали тим історичним діячем, з яким у їх свідомості асоціюється Росія.

Більше того, президент Росії Д.Медвєдєв у листопаді 2009 р. відмовився прибути в Україну на офіційні заходи з вшанування жертв пам’яті Голодомору, а російська влада була єдиною у світі, яка чинила перешкоди для проведення поминальних заходів на території своєї країни.

Вважаю, що історично справедливе рішення з даного питання є важливим не лише для України, а й для самої Парламентської асамблеї Ради Європи, оскільки воно покаже наскільки дана європейська інституція самостійна у свої рішеннях і не піддається зовнішньому кон’юнктурному впливу.

Наша трагедія має стати застереженням для всіх націй. Якщо світ не засвоїть страшного уроку, не засудить організаторів Голодомору, не визнає його актом геноциду, подібні масові злочини зможуть повторюватися знову і знову - в інші часи і в інших куточках земної кулі.
 Комментариев: 0  ::  Дата: 13 апреля 2010   ::  Посмотрели: 1258  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода