Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Ющенко: Конституційний Суд дозволив політикам торгувати вибором народу
Заява лідера «Нашої України» Віктора Ющенка щодо рішення Конституційного Суду України

Рішення Конституційного Суду України щодо визнання правомірності формування парламентської коаліції, використовуючи корупцію, на жаль, засвідчило: сьогодні не існує державного арбітра, який стояв би на сторожі духу і букви Конституції України, непорушності прав і свобод її громадян.

Конституційний Суд фактично з точністю до навпаки переглянув власне ж рішення від 17 вересня 2008 р., де однозначно сказано: «…словосполучення "коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України"… слід розуміти як сформоване на встановлених Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України засадах об’єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій».

Цим рішенням фактично закріплено можливість торгувати правом народу «здійснювати владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування», наданим йому ст.5 чинної Конституції України.

Спроби перекреслити попереднє рішення КСУ 2008 р. з мотивів внесення змін до регламенту Верховної Ради України не витримують критики. Адже це Закон про регламент має узгоджуватись із Конституцією, а не навпаки.

Окрім того, можливість входження депутата до коаліції на індивідуальній основі, фактично, дискредитує самі принципи пропорційної виборчої системи, коли депутати мають слідувати тому курсу, який оголосила на виборах його партія чи блок – і за який голосували українські виборці.

Рішення Конституційного Суду робить вкрай актуальним питання, порушене мною ще кілька років тому, – проведення системної конституційної реформи в Україні. Чинна Конституція заводить у глухий кут вирішення чималої кількості питань, провокує конфлікти між гілками влади.

Тому переконаний: необхідні системні зміни до Конституції, внесені після всенародного обговорення, через референдум.

Але Конституція не може підганятися під потреби поточного моменту політичними рішеннями. Інакше в України буде не лише коаліція «тушками», а й Конституція, в яку «домалюють» потрібні комусь норми.

У 2007 р., коли та ж Партія регіонів у подібний спосіб намагалась сформувати конституційну більшість в українському парламенті, я, не вагаючись, припинив ці антиконституційні дії, розпустивши Верховну Раду.

Тоді я зупинив розгул корупційних схем, привнесених у парламент, які вели до демонстративного нехтування волею виборців і підміни її корисливими мотивами окремих депутатів.

Формування коаліції у такий спосіб є спробою маніпуляції фундаментальним правом народу обирати владу. Ті, хто намагаються діяти у такий спосіб, фактично прагнуть підмінити чи взагалі скасувати основоположну конституційну норму, відповідно до якої, «єдиним джерелом влади в Україні є народ». Народ, а не продажні політики.

Виходячи з цього, звертаюся до чинного Президента України з вимогою негайно вжити заходів для зупинення корупції і викривлення волі виборців у Верховній Раді України – адже саме Президент як гарант додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина, зобов’язаний це зробити. Комментариев: 0  ::  Дата: 8 апреля 2010   ::  Посмотрели: 1131  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода