Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Вперше противників НАТО стало менше 50 %
Вперше від 2006 року частка тих, хто виступає проти вступу України в НАТО стала меншою від половини населення України.

Такі висновки можна зробити із загальноукраїнського опитування проведеного Центром з інформаційних проблем територій Національної Академії Наук України 30.10-5.11.2009 року. Допустима похибка 1,5% при 95%-му рiвнi довір’я за Стьюдентом. Обсяг пропорційної вибірки 2746 респондентів.

Відповідаючи на запитання: "Як Ви ставитеся до можливого вступу України в НАТО?": 48,2 % - в основному не підтримали б такого кроку або були б категорично проти нього, 21,0 % - бачать у ньому і позитив і негатив, 19,6 % - сприймають такий крок позитивно, або в основному позитивно.

У 2008 році проти вступу в НАТО, згідно досліджень громадської думки проведених Центром, було 57,0 % - населення і 22,8 % підтримували такий крок; у 2007 році – відповідно: 55,1 % - проти, 19,6 % - за; у 2006 – 60,5 % - проти, 22,7 % - за.

Опитування різних років проводилися за однаковою методикою, практично в одну й ту ж пору року, тому результати різних років можна порівнювати без корекцій на можливі сезонні (зима-літо-осінь-весна) коливання громадської думки.

Основним показником, який відображає динаміку зміни ситуації є узагальнені частки тих, хто позитивно ставиться до вступу України в НАТО (цілком підтримують; в основному підтримують), тих, хто негативно ставиться до цього (в основному не підтримують; категорично проти) та нейтральних (бачать і негатив, і позитив; не визначилися).

Відповідно до одержаних результатів, протягом 2006-2009 років відбувалися коливання громадської думки щодо ставлення до можливого вступу України в НАТО, причому в цих коливаннях частки тих, хто позитивно чи негативно ставиться до цього або одночасно зростали, або одночасно зменшувалися: в 2007 році частки і прихильників, і противників вступу в НАТО зменшилися, в 2008 році обидві ці частки зросли, в 2009 році знову зменшилися.

Таким чином, коливання відображають зміни поляризації громадської думки щодо проблеми. Ці зміни відповідають активності суспільного обговорення проблеми: в роки, коли вона обговорювалася інтенсивніше, зростали частки як прихильників, так і противників, а в роки менш інтенсивного обговорення зростали частки тих, хто має нейтральне ставлення.

Разом з тим, на коливальний процес накладається досить виразна тенденція: тоді, як середнє значення, навколо якої коливається частка прихильників вступу в НАТО не міняється, то середнє значення, навколо якого коливається частка противників вступу в НАТО, помітно зменшується.

Отже, ставлення населення України до вступу в НАТО неухильно змінюється від негативного до нейтрального.

Найімовірніші основні причини того, що цього року вперше за довгий період частка противників вступу в НАТО стала меншою 50 % від населення України стали наступні:

зростання усвідомлення населенням стратегічних інтересів країни;

менше використання теми НАТО у внутрішньополітичному протистоянні;

збільшення впливу молодшого покоління, що не має негативних упереджень щодо НАТО й підтримує європейський шлях розвитку країни;

менш жорстка зовнішня політика президента США Б.Обами, що забирає підстави для звинувачень в агресивності всього блоку.

 Комментариев: 0  ::  Дата: 30 декабря 2009   ::  Посмотрели: 2292  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода