Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+«Наша Україна» закликає уряд розповісти, що отримає Україна взамін високозбагаченого урану
Під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою глава Української держави Віктор Янукович заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг високозбагаченого урану.

Такий жест нашої країни узгоджується із зобов’язаннями України щодо виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Однак викликає тривогу той факт, що досі невідомими лишаються умови, на яких буде здійснено передачу урану.

Запаси, про які йдеться, накопичені протягом тривалого часу у наукових установах Харкова і Севастополя та в Інституті ядерної фізики НАН України. Це уран насамперед для науково-технічних досліджень, які мають велике значення для розвитку вітчизняної науки та технологій.

Саме тому при передачі запасів уряд і Президент мали б захистити національний інтерес України і подбати про забезпечення українських науковців можливістю працювати з ураном у подальшому. На жаль, жодної інформації з цього приводу досі не оприлюднено.

Хочемо нагадати, що протягом тривалого часу Президент України Віктор Ющенко особисто контролював підготовку передачі високозбагаченого урану відповідно до міжнародних зобов’язань України з обов’язковою вимогою врахувати інтереси української сторони. Однак відомо, що станом на початок лютого 2010 року цей процес ще не було завершено і не було відпрацьовано однозначного механізму передачі й компенсації втрат, яких зазнає Україна внаслідок вилучення згаданих науково-дослідних матеріалів.

Тому заяви Президента Віктора Януковича про готовність нашої держави відмовиться від запасів цього хімічного елемента викликають стурбованість. Якщо керівництвом держави вже прийнято схему передачі вітчизняного урану, було б доцільно проінформувати українську спільноту про її умови і компенсації, які отримає Україна.

В інакшому випадку українські науковці можуть втратити можливість працювати з ураном, а отже – розвивати таку ключову галузь вітчизняної науки як ядерна фізика.

«Наша Україна» закликає уряд відповідально поставитися до процесу передачі українського урану та негайно оприлюднити умови, на яких її буде здійснено.
 Комментариев: 0  ::  Дата: 14 апреля 2010   ::  Посмотрели: 983  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама