Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Мільйонні порушення на воді
Водно-меліоративне господарство Херсонської області, як показала ревізія за липень 2008 – червень 2010 років, хронічно страждає від недбалості і безгосподарності деяких горе - керівників управлінь меліорації та водного господарства від обласного до районного рівня.

Інспектування, проведене за зверненням правоохоронних органів та відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи ГоловКРУ України, виявило масштабні фінансові порушення на загальну суму 36,6 млн.грн.

Державні контролери обревізували всі структурні підрозділи, підпорядковані управлінню Державного комітету України по водному господарству, які функціонують та знаходяться на території області. На жаль, діяльність управлінців, зобов’язаних щодня ефективно витрачати бюджетні кошти та використовувати наявне майно, не показала відповідального ставлення до службових обов’язків.

Прикладів недбалості та безкарності вистачає.

Незважаючи на зусилля влади, направлені на відновлення зрошувальної системи області, в окремих районах знищуються меліоративні системи, що досталися водгоспам у спадщину.

Так, в Цюрупинському міжрайонному управлінні водного господарства встановлено факти крадіжки трубопроводу довжиною 1 км на території Подокалинівської сільради. Також за демонтований в січні 2009 року дренажний напірний трубопровід вартість якого становить щонайменше 500 тис.грн. покупець розрахувався із водгоспом за ціною на 212 тис.грн. нижчою від вартості труб.

За вказаними фактами обраховано завдані державі збитки на суму 417 тис.грн.

Золотобалківську зрошувальну систему, після демонтажу, здано на металобрухт Бериславським міжрайонним управлінням водного господарства, за заниженою вартістю в сумі понад 78 тис. грн. Причина, як виявилася, в заниженні реальної ваги проданого металу.

В цьому ж водгоспі виявлено нестачу напірного трубопроводу на суму майже 385 тис.грн.

Всупереч вимогам нормативно-правових актів Облводгосп надавав у користування водні об’єкти та земельні ділянки водного фонду приватним підприємцям. Начебто поганого в цьому немає. Втім, такі стосунки з орендарями були без договорів оренди, а замість них діяли договори підряду на виконання робіт по вирощуванню риби у гідротехнічних спорудах. Ось чому до місцевих бюджетів Каховського та Новотроїцького районів не надійшли довгоочікувані кошти. Навзнаки - прихована оренда без дозволу обласної ради на загальну суму близько 45 тис. грн.

Розкрадання коштів відбувалося і при проведенні ремонтів та будівництв. Лише одним Цюрупинським управлінням водного господарства незаконно сплачені кошти за не проведені роботи у сумі понад 332 тис. грн.

Перевірки встановили численні факти безгосподарності та розтрат бюджетних коштів.

Приморським управлінням водного господарства придбано трактор Навантажувач Амкодор-211 вартістю 331 тис.грн. для начебто боротьби із повенями та підтопленнями. Проте вказаний трактор виявився непридатним для цих видів робіт і був безоплатно переданий до Генічеського водгоспу, по причині того, що ширина ковша не відповідала ширині каналу.

Постає питання: а чи знав керівник Приморського водгоспу, коли оголошував тендер, що такий трактор йому взагалі не потрібен.

Чи може просто було необхідно терміново перерахувати кошти потрібній фірмі?

Доречи перевіркою дотримання законодавства при проведені цього тендеру встановлено, що даний трактор придбано у фірми, що запропонувала ціну на 60 тис.грн. вищу, ніж інші учасники тендеру.

В Каланчацькому управлінні водного господарства встановлено, що для боротьби із льодоходом придбана насосна дизельна станція ціною 124,0 тис.грн.
Проте вказана насосна станція до Водгоспу не була поставлена, а фактично знаходилася на зберіганні у фірми продавця до 19 квітня.

Напевно керівник Каланчацького управління водного господарства готувався в травні, коли припікає сонце, боротися із потужним льодоходом.

Ревізори провели ретельний аналіз щодо законності відчуження майна.

Скадовським управлінням водного господарства списано 15 погружних насосів вартістю 35 тис.грн, однак бурова бригада Каховської меліоративної експедиції, яка намагалася підняти затоплені насоси жодного з них не знайшла і з глибини не підняла. Може насоси здали на металобрухт, а гроші поклали до кишені?

Заробітна плата в водгоспах також нараховувалася з порушенням законодавства.

Лише по Приморському управлінню водного господарства на виплату зарплати 16 машиністам зрошувальних станцій зайво заплановано та використано понад 77 тис. грн. Треба сказати, що остання насосна станція зупинилася ще у 2001 році.

До речі, кожна шоста насосна станція, яка входить до системи загальнодержавних і міжгосподарських меліоративних систем, на території області не працює! А це означає, що з 234 насосних станцій, на 36 з них йшло утримання посад 130 машиністів. Таким чином, з державного бюджету профінансовано та витрачено на обслуговування насосних станцій, які не функціонують, 4 млн. 297 тис. грн.!

Горностаївським міжрайонним управлінням водного господарства незаконно отримано та сплачено за придбання вугілля 127 тис. грн.

Загалом майже півмільйона гривень бюджетних асигнувань рядом структурних підрозділів було надміру заплановано та використано з державного бюджету протягом 2008-2010 роки.

Службових неподобств чимало. За юридичні послуги, при наявності відомчої юридичної служби Херсонським експлуатаційно-технічним вузлом зв’язку Каланчацьким, Горностаївським, Генічеським, Цюрупинським управліннями водного господарства в порушення вимог законодавства оплачені юридичні послуги сторонньої організації.

Також мало місце нецільове використання бюджетних коштів, порушення з обліку майна та інші порушення із ведення бухгалтерського обліку.
Матеріали ревізії передано правоохоронним органам.

Прес-служба КРУ в Херсонській області


 Комментариев: 0  ::  Дата: 29 ноября 2010   ::  Посмотрели: 1975  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП