Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Про що обмовився міністр Табачник? Або, освіта в темпі вальсу
Трошки розібравшись з першим міфом української університетської освіти «студентським самоврядуванням» спробуємо проаналізувати інший аспект проблеми – феномен українського університету.Перш за все треба бути чесними і сказати чітко, що в Україні університетів майже немає! Є залишки радянської системи вищої школи, яка агонізує і намагається жити за традиціями радянськими ставлячи собі за мету перетворитися у щось європейське.

Я не можу казати за більшість, бо звісно не дуже знайомий з діяльністю регіональних «національних» та «державних» університетів. Розумно буде розкрити проблему місцевих (критикувати чи вихваляти могиляки, ХНУ ім. Каразіна та інші УНІВЕРСИТЕТИ не маю права та бажання) університетів на прикладі радного Херсона.

Для тих хто не знайомий з ситуацією пояснюю. В невеличкому місті Херсоні з населенням близько 350 тис. існує 3 державні університети (морєходки, філії та приватні поки опустимо), в яких навчається від 4 до 9 тис. студентів. Це Херсонський державний університет (колишній педінститут), Херсонський національний технічний університет та Херсонський державний аграрний університет. Крім того, що між ними існує шалена боротьба за лідерство та студентів спільного між ними мало. Престижні факультети економічний та пародії на юридичні факультети/сумнівні філії/ курси повністю дублюються. Програмістів готують два ВНЗ (сільгосп поки не створив факультет кібернетики). Інші спеціальності поки залишаються менш дубльованими.

Зрозуміло, що кожен з університетів вважає себе найважливіших, з чого витікає шалена інформаційна компанія. Хєрдержун має свого штатного журналіста, який на протязі десяти років «формує позитивний імідж» в друкованих місцевих ЗМІ. ХНТУ має «вихід» на місцеве телебачення і зусиллями свого ректора позиціонує себе як університет херсонської еліти. Сільгосп живе радянськими реаліями і особливо себе не піярить, потік сільських студентів з грошима є стабільним.

Про, що ж обмовився той Табачник?

Чи я не те почув, чи пан міністр під час прямого ефіру обмовився приблизно так: «В нас існує майже 900 вузів, і їх неодмінно треба починати об’єднувати, як це зробили в Херсоні, об’єднавши три державні вузи і один приватний».

Я аж чаєм поперхнувся. Може там було сказано не Херсон а якесь інше місто? Бо про такий об’єднавчий процес знала б вже вся країна. Чому? Відповідь проста. ВЛАДА. Так, освіта це влада. Освіта це гроші. Це потужний ресурс.

Біля десяти років споглядання за діяльністю ТОП-менеджерів вищевказаних вишів дають таку картинку. При обєднанні унтерів (про що сьогодні заявив міністр освіти) ректори херсонських вищів почнуть війну. Ймовірних кандидатів на ректорство 2. Олен Мішуков і Юрій Бардачов. Інші це тільки технічні і несерйозні фігури.


Як ви гадаєте хто має більше шансів?

http://ftopka-00. Комментариев: 0  ::  Дата: 16 апреля 2010   ::  Посмотрели: 1006  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют