Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Фізкультура і спорт: соціальний аспект
Життєдіяльність людини вимагає величезної фізичної і нервово-емоційної витривалості, здатності протистояти перенапруженням, накопиченням хронічної втоми.

На підвищення таких властивостей організму, адаптаційних здатностей впливають різні засоби, до яких належить загартовування організму, лікарські препарати, режим харчування і відпочинку, а також достатній об’єм рухової діяльності.

Всебічний фізичний розвиток усіх верств населення в будь-які часи і в будь-якій державі світу є і буде одним з найважливіших завдань суспільства. Одним з головних засобів для досягнення цієї мети є розвиток рухових якостей людини (сили, витривалості, спритності, швидкості, гнучкості).

У свою чергу, розвиток духовних властивостей впливає на фізичний стан, який є основою працездатності в усіх сферах діяльності людини, а також тривалості її життя. Фізкультура і спорт – самостійний вид людської діяльності і носить різноплановий вплив.

Заняття фізичною культурою є не тільки нарощуванням м’язів, як дехто вважає, а й істотно впливають на формування людини як особистості, на розвиток її відносин всередині суспільства або певного кола людей.

Впродовж останнього часу в усьому світі відбувається інтенсивний розвиток галузі фізичної культури і спорту, бо ця галузь здійснює свій вплив на всі сторони людського життя і висуває широке коло питань, що стосуються соціальної сутності людей і їх ролі в сучасному суспільстві. Освіта і виробництво мають потребу, в першу чергу, в працездатних, фізично і розумово розвинених спеціалістах і громадянах.

Сучасні умови розвитку суспільства поставили перед галуззю фізичної культури і спорту питання швидкого і якісного формування нових цінносних орієнтацій позитивної поведінки і стилю життя. Під час занять фізкультурою і спортом вирішуються не тільки питання фізичного впливу на людину, але й ведеться морально-вольова підготовка, яка буде сприяти правильному вихованню, насамперед, людини й особистості.

Тому що сьогодні на перший план виходить наявність таких якостей, як самостійність, здобування соціальної та побутової незалежності, вдосконалення в особистій професійній діяльності, вміння відпочивати не за пляшкою, а з використанням рухової активності. Усі ці завдання найефективніше формують фізкультура і спорт.

Як було зазначено вище, заняття фізичною культурою і спортом - не самоціль, а суспільне явище. Особливої ваги це набирає, коли мова йде про підростаюче покоління, про школярів.

Досвід, накопичений впродовж багатьох років у різних країнах світу, показує, що фізкультура і спорт стали тим суспільним явищем, яке виконує соціальні функції в області моралі, виховання й етики, яке не має ні соціальних, ні біологічних, ні вікових чи релігійних меж.

Дослідження проблемних лабораторій доводять, що здоров’я людини – це такий стан організму, при якому спостерігається не тільки відсутність хвороб, певний рівень фізичної тренованості і підготовки функціональних систем, але й стан усебічного психологічного розвитку.

Регулярні заняття фізичною культурою і спортом дітей і школярів здатні здійснювати оптимальну взаємодію між розумовою і духовною діяльністю, що буде забезпечувати високий рівень пізнавальної, навчально-трудової і суспільної активності, всебічний (фізичний і психічний) розвиток особистості.
Фізична культура і спорт – це не тільки активне проведення часу, дозвілля чи розвага. Насамперед, ці заняття є засобом фізичного розвитку, зняття фізичної і психічної втоми після навчальних навантажень, які накопичуються внаслідок їх інтенсифікації.

Тривалі за часом і складні за сприйняттям розумові навантаження у поєднанні з недостатньою руховою активністю є несприятливими умовами, які можуть призвести до зниження фізичних і психічних можливостей школярів, перевтоми і захворювань. Не випадково і те, що однією з 20 вимог Європей-ського Союзу до реформування України для вступу в ЄС є вимога про введення в шкільну програму України третього уроку саме з фізичної культури.

Фізична підготовка має носити системний, комплексний характер, оскільки далі молодим людям доведеться вчитися і багато працювати.

Основи здоров’я, розвиток генетичного спадку в цьому питанні закладається у школярів, і від цього залежатиме комфортність і якість їхнього здоров’я надалі. Вже сьогодні необхідно закладати у свідомості, що дуже скоро вони стануть старшокласниками, студентами, робітниками.

Тому, шановні батьки і діти, від вас залежить, що ви передасте у генетичний спадок – гени здоров’я чи згубні звички.

 Комментариев: 0  ::  Дата: 29 марта 2010   ::  Посмотрели: 1334  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода