Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Янукович і темінь
У президентстві Януковича я вбачаю історичну символічність.

Це не просто каденція нового керівника держави, енного за рахунком, до котрого були інші попередники і після котрого будуть інші наступники. Янукович означає початок цілком нової віхи в історії України. Це початок зовсім нового етапу. Невідомого етапу. Висловлюючись образно, Україна заходить у темінь. Заходить у часи, в які наперед заглянути неможливо. Тим-то й цікавіше стає.

Якою буде країна Януковича? Переконаний, роль Януковича в подальшому проекті «Україна» – архіважлива. Він або розвалить цю країну, або дасть їй чудовий поштовх і перспективу. Як на мене, це є занадто гігантська ціна президентства простого і не дуже обдарованого від природи діяча. Утім, саме йому історія доручила накреслити майбутнє цієї багатостраждальної нації. Ліміт невизначеності вичерпано. Коливання між векторами і різними варіантами самоідентифікації уже позаду. Попереду – вибір. Тобто темінь.

Я величезні надії покладаю на Януковича як чинника дезінтеграції. Хвора на десятиліттями невирішувані протиріччя Україна в особі Януковича може отримати свого доктора Хауса, який через мат і антиетичність може оголити до непристойності усю ущербність України нинішньої. Болючі точки тестуються лише подразниками. Як інакше зясувати мовну правоту, якщо не звести в очну дуель адептів російської та української? Як інакше вибрати зовнішній курс, якщо не звести в очну дуель євроінтеграторів та путінофілів? Як інакше встановити генеральну самоідентифікацію сучасних українців, якщо не зазіхнути на традиційні для них (не переселених звідкілясь, а тутешніх генетичних) цінності? Занадто довго ми всі бавилися в жмурки і заплющування очей на очевидність – на наявність в Україні двох країн, засадничу відмінність між якими усе виразніше доводять кожні вибори. Між цими двома країнами – темінь. І небажання (неспроможність) взаємопроникнутися.

Якою буде країна часів Януковича – тема сьогоднішнього уроку футурології. Напевне, це буде країна, в якій сформується головний тип виборця – реваншист. Завдяки Януковичу (за умови, якщо він не зрадить своїй виборчій програмі) відбуватиметься поступове відторгнення Західної України від України. Це добра новина, позаяк буде нагода стесати з Галичини наліт уявного гіперукраїнського поривання. Погана в тому, що після Януковича кожні вибори будуть почерговим реваншем то одних, то других – а це вже біг по колу. Країна Януковича приречена на зясування стосунків між Сходом і Заходом. Це теж добра новина, оскільки настав час на дії замість того, аби словесними сотрясаннями повітря прикрашати свої переконання. Час Януковича – це час активно і дієво відстоювати свій світогляд. А значить, це темінь замість просвітління і взаєморозуміння. Бо кожне протистояння замикає кожну зі сторін.

Штучна Україна з награним братанням Сходу і Заходу закінчилась у день інавгурації президента Януковича. Принаймні маю надію на це. На арену виходить Україна справжня і неприкрита – розшарпана, невизначена, внутрішньо антагоністична, втомлена грою в соборність. Звичайно, в цих словах більше емоційних очікувань, аніж тверезого прогнозу. Зрештою, колесо історії зовсім невипадково повернуло Україну в 1989 рік – коли наново треба визначатися: бути Державі Україна чи не бути. А якщо бути – то якою: від Сяну до Дону чи від супермаркету до офісу. Знову той самий тремтливий вибір. А значить, темінь.

Хайвей Комментариев: 0  ::  Дата: 24 марта 2010   ::  Посмотрели: 1062  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода