Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Недоліки освіти
1. Школи. Відбираючи 12 років життя, вони погано вчать.

Діти навчаються за застарілими програмами, це найважливіше. Їх навчають неефективно - навіть якщо дитина буде добре вчитися в школі, вона не буде дуже розумною. Хочете, щоб ваша дитина була розумна - займайтеся з нею самі.

Моя сестра вчитися в школі, у 8 класі. Її послали на міську шкільну олімпіаду. Так вийшло, що до мене потрапили її завдання і відповіді. Мене засмутило і те, і те.

Завдання - ідіотські. На частину з них не знаю відповіді навіть я (зустрічався питання про походження людини - хто це знає точно взагалі?). І ще кілька просто дурних питань.

Відповіді моєї сестри - я ними теж незадоволений. Слабо. Але вона зайняла друге місце за Маріуполю. Виходить, що, решта - ще гірше?

2. ПТУ. У мене там немає знайомих, але знаю я про ПТУ не мало. У ПТУ готують дуже поганих робітників. Знову - хочеш бути нормальним - іди, шукай підробки сам і набирайся досвіду. А за європейськими мірками кваліфікація наших робітників напевно, дорівнює нулю. Друга сторона ПТУ - поганий вплив. Тут стрімко поширюється куріння і випивка. Дрібні правопорушення. «Бидляцкій» спосіб життя і поведінки. Протистояти цьому впливу три роки напевно неможливо.

3. Технікуми, коледжі. Основна проблема тут - погано вчать. І вчать незрозуміло чого і на кого. В основному всі після закінчення цих закладів йдуть працювати хто куди, але не за фахом. Тому що їх спеціальність або не затребувана, або їх погано їй навчили. Типовий приклад - я. Вчився на програміста. Спеціальність дуже затребувана. Але проблема в тому, що вчили програмувати мене на технологіях 80 років минулого століття. Навіть якщо б я ідеально вчився, я не був би нікому не потрібен на ринку праці як програміст, бо таким не був, насправді. Так, оператор ПК, не більше. Що мені допомогло - так я сам навчався, читав Інтернет, добре, що тоді ще соціальних мереж не було, сам і з друзями багато чого пробував і пізнавав сам. Таким чином, під кінець навчання я хоч щось із себе представляв. Але програмістом по життю не працював жодного дня, я зайнявся приватним підприємництвом, будівництвом.

Друга важлива проблема - відсутність практики. Її реально немає. Практика це суботники і миття парт. Або просто два тижні байдикування, якщо пощастить. Навчають їздити на велосипеді без велосипеда.

4. ВНЗ. Я не буду говорити про банальні речі - хабарі і т.д. Хочу звернути увагу на інші, менш публічні обставини:

4.1. Багато прогулів лекцій. Звідси - багато прогалин у знаннях. Звідси корупція. Звідси люди, які погано працюють…

4.2. Заочна освіта - майже не освіта, а купівля диплому в розстрочку.

4.3. Мало гарної практики. І немає підтримки держави в цьому питанні.

4.4. Є великі недоліки в освітніх програмах - деякі неважливі предмети навчаються цілими семестрами, а на щось важливе часто приділяється одна тема і далі «на самонавчання».

4.5. На мій погляд, не вистачає тут чогось на кшталт патріотичного виховання. Саме в цьому віці формується доросла особистість. І ця особистість повинна бути патріотом країни. А цьому увага майже не приділяється.

Ви скажіть - критикуй, але пропонуй. Пропоную. Я вважаю пріоритетами:

1. Дітей треба добре вчити в школі 10 років.

2. Треба вчити добре, щоб навіть якщо у батьків немає часу або грошей на дітей, щоб ті виросли нормальними людьми.

3. У ПТУ треба ростити нормальних людей, а не тупо «робітничий клас».

4. Технікуми повинні кувати хороший середній клас суспільства, як мінімум.

5. ВУЗи повинні робити людей розумними, які думають. Вони повинні створювати інтелігенцію.

Я не вимагаю, щоб система освіти все робила за людину. Ні, звичайно, людина повинна займатись самоосвітою, але я виступаю за те, щоб у нього була сформована гідна база для цього, щоб у ньому було бажання і мета це робити.

Давайте фахівці, якщо ви читаєте, щось думайте далі. Я не профі в цій сфері.

Моя сфера - Інтернет-сервіси та громадська діяльність, тут я трохи шарю.

Я вказав на проблеми - нехай фахівці займаються. На жаль, я не можу піти і навести там порядок.

Я можу лише бити в каструлю і ходити по вулиці, про це кричати, в надії на те, що мене почують і приймуть міри.

А поки я можу лише регулювати гучність крику і ударів об каструлю.

http://upa.ucoz.ua Комментариев: 0  ::  Дата: 28 февраля 2010   ::  Посмотрели: 4406  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода