Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Піст і молитва – це два стовпи віри
Великопісне послання митрополита
Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Димитрія
духовенству, черенецтву та всім вірним
Переяслав-Хмельницької єпархі
УПЦ Київського Патріархату


Всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Ми знову з вами вступили у спасительні дні Великого посту. В церковних піснеспівах та богослужіннях протягом усієї Святої Чотиридесятниці ми згадуємо про піст, як весну для душі нашої.

І так як наші тілесні очі радіють першим проблискам весни, так само наші душевні очі повинні радіти постові, який є великим благом перш за все для душі. Це час коли кожна віруюча людина, кожний християнин повинен задуматись над своїм власним духовним станом. Про своє тіло ми дбаємо кожного дня, але про саму душу забуваємо і часто зводимо своє земне життя до плотських задоволень й зацікавлень. Ми бачимо як сьогодення з’їдає наше земне життя. Нам немає коли подумати про власну душу, ми постійно перебуваємо своїми думками і своїми ділами у матеріальних інтересах. Коли тварини шукають хліба, як першого для них і головного, то їм Творець подає, тому що вони тварини, коли ж люди шукають перш за все хліба, як першого і головного, то не подається їм, для того, щоб вони зрозуміли, що вони є люди, а не тварини. Поряд із цим дуже часто ми марнуємо свій час. Диявол відводить нас від головного в житті. Між тим святитель Димитрій Туптало нам наказує: «Часу зовсім не марнуй, лише займайся конечними подвигами… Кінець усьому – смерть, про яку завжди слід роздумувати».

Моє перше слово послання до духовенства єпархії. Кожний священик повинен подбати у ці дні про те, щоб якомога ретельніше підготуватися до великопісних богослужінь. У дні Святої Чотиридесятниці потрібно забути про все другорядне, про справи, які можуть ще почекати. Справжній пастир повинен придбати якості незлобивості, чистоти, налаштувати себе на постійність молитовного подвигу і дотримання посту. Простота і охайність в одязі, у власному побуті, не завадять вам в очах віруючих отримати повагу. Серед парафіян у дні Великого посту слід формувати покаянний настрій, обов’язково на богослужіннях, перед сповідями, проповідувати, настановляти вірян. Слід завжди пам’ятати, що подвиг посту не закінчується у неділю Торжества Православ’я і знову не відновлюється у Страсний Тиждень. Він триває всі тижні Святої Чотиридесятниці.

Не потрібно думати, що в Церкві існують одні вимоги до священнослужителів, а інші до віруючих людей. Це б вигляділо так, що ми проповідуємо якусь подвійну мораль. Нам необхідно всім знати, що християнська віра оголосила і утвердила єдність моралі. Наші біди і страждання від того, що дуже часто ми проповідуємо подвійну мораль. Одне на словах стверджуємо, а по-іншому, і при цьому гріховно, чинимо. Тому нам потрібно уникати цього страшного гріха, в центрі якого завжди знаходиться напівправда. До таких Господь прорік: «Ось залишається дім ваш пустим» (Мф. 23:38). Ці євангельські слова можуть звучати як по відношенню до нашого особистого родинного життя, так і по відношенню до всього суспільства, особливо до наших політиків, які розділяють мораль навпіл, ухиляючись від народної аксіоми: «на правді земля стоїть».

В нас нехай не буде так. У всіх ділах, словах і помислах перебуваймо у Бозі і всіляко спонукуймо себе до Божої любові. Найбільше ж у дні Святої Чотиридесятниці згадуймо про покаяння і прощення. Пам’ятаймо, що словами про покаяння Господь розпочав Своє вчення, а словами прощення його завершив. «Покаяння є зерно – а прощення – плід», - каже святитель Микола Сербський. Якби не існувало б слів: «Прости мене!» і «Бог простить, і я прощаю!» - життя людське було б неможливим. Це був би звіринець серед звіринця природи. Тому немає на землі такої мудрості, яка могла б навести порядок і встановити мир між людьми без допомоги прощення. І немає такої школи і такого виховання, які могли б зробити людей великодушними і благородними без змагання у прощенні. Тому я, як ваш архіпастир, прошу прощення у всьому чим згрішив перед вами.

Також пам’ятаймо, що піст і молитва – це два стовпи віри. Православна Церква з давніх-давен підкреслювала значення посту, як випробовуваного лікарства від усіх плотських пристрастей. Тому уникати посту, стримання у їжі, не потрібно. Так само не потрібно дивитись на піст, як на засіб для оздоровлення тіла, бо постячись тілесно ми повинні поститися духовно. Не виправдовуйте своє небажання поститися своїм немічним станом. Господь все бачить. Він бачить хворого і бачить лукавого, який прикидається немічним і хворим, для того щоб уникнути посту. Будьмо правдивими і Господь нам Сам вкаже дорогу нашого подвигу Святої Чотиридесятниці.

Попереду нас чекає світлий день Христового Воскресіння. Зустріньмо його чистими, як це робили наші предки. Вони частіше ходили до церкви, вони вели побожне життя, мали страх Божий, а звідси у них з’являлась мудрість. До цього часу кожний із нас згадує життєву мудрість наших прадідів, батьків. Вони були носіями цього дару не від того, що були такими, а від того, що були перш за все побожними. На гріх вони дивились, як на гріх, на сором, як на сором.

Христос нехай вас усіх благословляє, щоб ми були достойними Царства Божого в силі вже у цьому житті, у смертному тілі своєму і могли нести радісну звістку Воскресіння Христового. Амінь!

Димитрій,
митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський
 Комментариев: 0  ::  Дата: 4 марта 2010   ::  Посмотрели: 1861  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП