Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Третє відродження автокефалії
22 січня, у День злуки, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція митрополита Галицького керуючого Івано-Франківською єпархією УАПЦ кир Андрія, протопресвітера Мирона Сас-Жураковського, митрофорних протоієреїв Богдана Челядина, ігоря Сас-Жураковського, Михайла Сметанюка, Богдана Романюка та Василя Стадника з журналістами краю.

Звертаючись до представників ЗМІ, кир Андрій, зокрема, сказав: «Такої ж, як і нині, морозної та сонячної зимової днини рівно двадцять років тому в давньому храмі Різдва Христового княжого Галича відбувся собор духовенства та мирян нашого краю, на якому вони задекларували розрив із протиканонічно запровадженим в Україні-Русі московським православієм та вихід з-під юрисдикції РПЦ Московського патріархату 396 парафій на Івано-Франківщині. У прийнятому з цього приводу зверненні вони констатували, що «впродовж більш як 300 літ Московщина узурпувала владу над Матір’ю — Київською Церквою, яка, власне, і є Православною Церквою наших прадідів. Настав час змінити цей незаконний, болючий та ганебний для українців статус — звільнити Матір — Києво-Українську Православну Церкву з-під дочірнього її московського диктату та проголосити відновлення Автокефальної Апостольської Православної Церкви українського народу». Це було третє за рахунком відродження УАПЦ в ХХ столітті.

Згадав митрополит Галицький і про тих священиків та мирян, які стояли біля початків третього відродження української автокефалії на Прикарпатті. Серед них — і про нащадка давнього галицького боярського роду, котрий бере початок від брата князя Данила Галицького Василька, протопресвітера Мирона Сас-Жураковського, протоієреїв Василя Вепрука та Івана Коржинського, які зініціювали створення виконавчого комітету галицького собору, що визнав першоієрархом звільненої з-під юрисдикції Московської патріархії УАПЦ архієпископа Галицького і Волинського
Йоана (Боднарчука) та попросив прийняти їх під його архіпастирську опіку до утворення власної єпархії.

Своєю чергою протопресвітер довголітній в’язень сталінських концтаборів Мирон Сас-Жураковський, якого в церковних колах називають «жива легенда української автокефалії», поділився спогадами про непростий, а подекуди й драматичний час відродження рідної Церкви.

— Нам тоді було важко. А подекуди й дуже важко, — зізнався він. — Та Бог вислухав наші молитви. Прадавня Українська Церква таки відродилась. Вірю в те, що збудеться пророцтво святого апостола Андрія Первозванного і з київських гір розійдеться світло Христової віри. Господь таки з’єднає наші українські серця, а створена за часів Володимира Великого Українська Церква стоятиме, допоки існує цей світ.

Насамкінець митрофорні протоієреї Богдан Челядин, Ігор Сас-Жураковський, Михайло Сметанюк та інші поінформували журналістів про те, що за час, який минув від галицького собору, Івано-Франківська єпархія УАПЦ кількісно та якісно зросла — 138 священиків проповідують Слово Боже у 153 її парафіях. У стінах духовної семінарії та Вищої богословської академії УАПЦ підготовлено 237 священиків, 55 бакалаврів, дев’ять магістрів богословських наук і одного кандидата богословських наук. Під егідою єпархіального управління діють крайове Братство св. ап. Андрія Первозванного і Товариство святого рівноапостольного великого князя Володимира. А ще виходять у світ часописи та журнал «Рідна Церква» тощо.

http://news.if.ua/news/3221.html Комментариев: 0  ::  Дата: 26 января 2010   ::  Посмотрели: 1323  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют