Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Свавілля відділу у справах релігій на Вінниччині продовжується
Відділ у справах релігій Вінницької обласної державної адміністрації під керівництвом Ігора Салецького знову робить замах на крихку релігійну злагоду на Вінниччині. Цього разу «кісткою в горлі» державних службовців стала парафія Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ КП у селі Рахни-Лісові в Шаргородському районі.

Справа у тому, що 24 вересня 2011 року на загальних зборах релігійної громади близько півтори тисячі рахнівчан – прихожан сільського православного храму виявили тверде та законне бажання перейти з-під юрисдикції Московського Патріархату під омофор Української Православної Церкви Київського Патріархату (своє рішення люди підтвердили підписами та протоколом зборів). Керівником громади парафіяни обрали протоієрея Станіслава Березу, священика, який служить у цій громаді з 1992 року. На цих же зборах ревізійною комісією було встановлено про зникнення статуту релігійної громади, печатки, реєстраційного свідоцтва. Жоден учасник зборів не вказав про місце їх знаходження. Ревізійна комісія склала акт про втрату документів, про що було зроблено згідно законодавства оголошення в газеті «Шаргородщина». Згідно визначеного законодавством порядку, релігійна громада звернулася до відділу у справах релігій при Вінницькій ОДА з проханням зареєструвати зміни в Статуті та видати дублікати документів, які загадково зникли.

Але, як ми уже звикли за останні роки, рішення парафіян не сподобалося не лише московській церкві, але й в кабінетах чиновників у Вінниці. Начальник відділу у справах релігій при Вінницькій ОДА Ігор Салецький замість того, щоб виконати свої обов’язки, розпочав чергові кроки, несумісні на нашу думку, з функціями держслужбовця. У своїй письмовій відповіді настоятелю храму в Рахнах-Лісових протоієрею Станіславу Березі від 25 жовтня 2011 року, Ігор Салецький написав, що у селі існує конфліктна ситуація, тому він направляє запит до Міністерства культури України та затримує внесення реєстраційних змін до статуту громади села Рахни-Лісові.

Знаючи, що жодного конфлікту в селі немає і не було, настоятель храму взяв у сільській раді (за підписами сільського голови та секретаря ради) дві довідки від 1 жовтня та 2 листопада 2011 про те, що «протистоянь, на релігійній основі, непорозумінь, а також загроз та протиправних дій між прихожанами Московського Патріархату та прихожанами Київського патріархату не виявлено, (немає). Богослужіння проводяться окремо, згідно юридичних адрес кожної громади».

Також керівник релігійної громади Станіслав Береза відповідно до ст.19 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» звернувся до відділу у справах релігій Вінницької ОДА з запитом щодо можливості ознайомитися із запитами до Міністерства культури, на які є посилання у відповіді пана Салецького. Священик хотів зрозуміти підстави для дій пана Салецького. Проте керівнику громади не надали жодної відповіді.

То кому ж не дає спокій релігійна злагода в селі Рахни-Лісові, яка панувала там завжди? Хто хоче бачити нову релігійну війну в Україні? Який чиновник замість релігійної громади має право визначати її приналежність? Чому при переході громади в Московський патріархат на Вінниччині, їй всупереч закону надаються всілякі преференції, а при переході в Київський їй ставлять всілякі вигадані перешкоди? І робить це людина, яка представляє українську владу, людина, яка покликана не вирішувати, яка конфесія угодна Богу, а виконувати Закон. Подібне свавілля чиниться на Вінниччині протягом останніх років відділом у справах релігій, який очолює Ігор Салецький не вперше. У діяльності цього чиновника ми вбачаємо повну суперечність Конституції України, законодавству України, а також дорученням Президента України та розпорядженням Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, що 6 червня 2011 року Президент України Віктор Янукович надав доручення, яким зобов’язав Уряд постійно «забезпечувати неухильне дотримання принципу рівності релігійних організацій перед законом при вирішенні питань з формування та реалізації державної політики щодо релігії і церкви». Зокрема, «державний службовець зобов’язаний не віддавати перевагу будь-яким об’єднанням громадян, релігійним організаціям незалежно від їх чисельності, статусу, конфесійної належності, напрямів діяльності тощо».

Такою вимогою доповнено Загальні правила поведінки державного службовця на підставі Наказу Головного управління державної служби України від 19.07.2011 року № 176, яким внесено зміни до Наказу від 04.08.2010 року № 214.

Крім цього, пункт 2.6 розділу II Загальних правил передбачає, що «Державний службовець повинен проявляти толерантність і повагу до різних релігійних організацій, поважати народні звичаї та національні традиції».

При цьому державному службовцю забороняється демонструвати власні релігійні переконання чи уподобання при виконанні своїх службових обов’язків.

Звертаємося до Міністерства культури України, Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницької обласної Ради, правоохоронних органів з проханням зупинити свавілля, яке протягом останніх років чинить на Вінниччині відділ у справах релігій.

Громада села Рахни-Лісові вистраждала своє рішення перейти під омофор Київського Патріархату. За винятком кількох прихожан, які утрималися на загальних зборах релігійної громади, парафіяни прийняли рішення залишити Московський Патріархат, обрати головою громади священика Станіслава Березу, який служить у цьому селі з 1992 року та перейти в юрисдикцію Київського Патріархату. Протягом останнього року цю громаду занедбали, пів року подібно як у радянські часи храм взагалі був закритий, люди категорично не сприймали непастирського ставлення від керівництва місцевої єпархії московської церкви. Тому жоден чиновник, жоден церковник чи проплачений журналіст не зможе відвернути людей від свого рішення бути в Київському Патріархаті. Отже, деструктивна, упереджена та незаконна діяльність відділу у справах релігій є безперспективною та може принести лише збурення в мирне подільське село Рахни-Лісові.

Закликаємо, Вас, Ігоре Салецький, зупиніться! Досить неправди, ненависті та беззаконня! Від вашої діяльності до цього часу кровоточать рани в селах Стадниця та Росоша на Вінниччині, де Ви відверто лобіюєте інтереси Московського Патріархату всупереч волі місцевих громад. Ви достатньо облили брудом вірних та духовенство Київського Патріархату в місцевих Засобах Масової Інформації. Навіть на судових засіданнях Ви не соромилися висловлювати відверту особисту симпатію одній з конфесій на шкоду іншій. Вас нема кому зупинити, тому з кожним роком Ваша діяльність стає все більш цинічною та зухвалою? Але ж є Божий Суд, на якому Суддею є Христос, а не очільники улюбленої Вами конфесії. Побійтеся Бога, Ігоре Салецький.

Нас не дивує наклепницька кампанії, яку після цього розгорнула в своїх публікаціях проти селян та настоятеля храму в Рахнах місцева єпархія московської церкви. Ми не будемо уподібнюватися горежурналістам чи озлобленим церковникам та згідно Священного Писання (Першого Послання святого апостола Петра 2, 23) відмовляємося злословити та погрожувати взаємно. За прикладом нашого Господа Ісуса Христа «передаємо те Судді Праведному». Будучи протягом року духовно занедбаними рахнівчани мали повне право повернутися «до Пастиря та Охоронця своїх душ» та відновити церковне служіння в своєму в селі під омофором того Патріархату, який самі обрали. Врешті, вони скористалися правом, яке гарантує її українське законодавство.

За останньою інформацією, у Рахнах-Лісових запустили перевірену на селі Стадниця рейдерську систему збору підписів за Московський патріархат, коли людям говорять неправду про те, за що вони підписуються. Користуючись довірливістю деяких селян, «канонічний» обман доходить до того, що людей просять нібито підписатися на підтримку священика Станіслава Берези маючи на меті зовсім протилежну ціль. Комментариев: 0  ::  Дата: 19 ноября 2011   ::  Посмотрели: 1907  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода