Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+У Києві відбувся Третій з'їзд військових священиків
24 травня 2011 року у Свято-Покровському cоборі на Солом'янці міста Києва відбувся Третій з'їзд військових священиків Української Православної Церкви Київського Патріархату. Захід відбувся з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, на підставі рішення, яке було прийняте 14 березня 2011 року на засіданні Ради Синодального управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України.

Цей з'їзд був присвячений актуальним питанням сучасного стану та перспективам покращення душпастирської опіки, духовно-патріотичного виховання військовослужбовців, працівників та членів їхніх сімей Збройних Сил, інших військових формувань (силових Міністерств і відомств) та правоохоронних органів України.

В роботі з'їзду взяли участь: священнослужителі Української Православної Церкви Київського Патріархату; голови та представники єпархіальних відділів духовно-патріотичного виховання; представники Міністерства оборони та Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ та Внутрішніх військ МВС України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Державної прикордонної служби, Державної митної служби та Державної податкової адміністрації України, Служби безпеки України, громадських організацій та об'єднань, засобів масової інформації.

До почесної Президії з'їзду увійшли: Голова Синодального управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України Української Православної Церкви Київського Патріархату, настоятель Свято-Покровського собору на Солом'янці протоієрей Димитрій Садов'як, референт Управління, проректор Київської православної богословської академії протоієрей Олександр Трофимлюк, заступник начальника науково-дослідного інституту Державної прикордонної служби України генерал-майор Михайло Миколайович Поліщук, президент Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнського військового братства Сергій Петрович Лисенко та голова відділу духовно-патріотичного виховання Одеської єпархії протоієрей Володимир Кошарко.

Засідання відкрив голова Управління протоієрей Димитрій, який представив учасників З'їзду, членів почесної Президії та уповноважив протоієрея Олександра Трофимлюка вести роботу З’їзду, після чого отець Олександр ознайомив присутніх із регламентом роботи засідання.

У ході роботи З'їзду було заслухано доповідь Голови Синодального управління духовно-патріотичного виховання протоієрея Димитрія Садов'яка "Про діяльність Синодального управління щодо надання допомоги та сприяння керівництву Збройними Силами та іншими військовими формуваннями і правоохоронними органами України у покращенні духовно-патріотичного виховання військовослужбовців та членів їхніх сімей. Завдання Синодального управління на 2011-2013 роки". У своїй доповіді отець Димитрій, насамперед, розкрив роль військових священиків у військовому товаристві, взаємозв’язок Церкви й армії, як двох інститутів, яким найбільше довіряє українське суспільство.

Далі голова Управління повідомив присутніх про діяльність Управління на сучасному етапі, про його керівництво, склад і завдання роботи. Після цього більш детально зупинився на основних досягненнях, актуальних проблемах сьогодення та тих шляхах щодо їх подолання, які бачаться в майбутньому та плануються найближчими роками.

Окремо голова Управління наголосив на підписанні Міністром оборони України Михайлом Єжелем 22 квітня 2011 року Наказу за № 220, який затвердив Концепцію душпастирської опіки у Збройних Силах України, метою якої є забезпечення права військовослужбовців на свободу совісті та віросповідання.
У першу чергу Концепція покликана вдосконалити механізми задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України, визначити методологічні та методичні засади цієї діяльності.

Згідно Наказу, в майбутньому Міноборони прагне запровадити у Збройних Силах України інститут військового духовенства. Отець Димитрій нагадав, що така пропозиція містилась і у зверненні Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Президента України.

Завершив доповідь голова Управління оглядом основних найближчих напрямків діяльності відділу.

Далі до присутніх звернувся Сергій Петрович Лисенко, який ознайомив присутніх із діяльністю Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнського військового братства та закликав до всебічної співпраці.

Голова відділу духовно-патріотичного виховання Одеської єпархії протоієрей Володимир Кошарко поділився досвідом несення послуху в миротворчі місії в Іраку, а голова відділу духовно-патріотичного виховання Чернівецької єпархії протоієрей Володимир Кульчицький – аналогічним досвідом у Косово. Як зазначив отець Олександр Трофимлюк, їх набутий досвід є корисним не лише для них самих і нашого Синодального управління, а й для становлення усього військового душпастирства України вцілому.

Про актуальність і необхідність діяльності військового духовенства було сказано заступником начальника науково-дослідного інституту Державної прикордонної служби України генерал-майором Михайлом Миколайовичем Поліщуком. Михайло Миколайович наголосив на тому, що духовно-патріотичне виховання молоді потрібно розпочинати ще з колиски.

Голова відділу духовно-патріотичного виховання Житомирької єпархії протоієрей Микола Дрозд закликав військових священиків активніше працювати, більше уваги приділяти життю військовоїї частини, де вони несуть служіння.

Офіцер відділення виховної роботи в/ч А0139 старший лейтенант Олег Віталійович Домбровський розповів про плідну співпрацю із Синодальним управілнням у своїй частині, якою опікується протоієрей Костянтин Лозінський, – облаштування каплички вже на стадії завершення, щотижня отець Костянтин або аспірант КПБА Василь Бабій читають солдатам і офіцерам лекції на актуальні духовно-моральні теми.

Цікавими були виступи військових священиків: протоієрея Іоана Близнюка (Коломийська єпархія), протоієрея Степана Волянського (Дніпропетровська єпархія), священика Михайла Булюка (Чернігівська єпархія), протоієрея Михаїла Мазурчака (Тернопільсько-Кременецька єпархія), священика Ігоря Семеніхіна (Херсонська єпархія), які поділилися досвідом несення служіння в регіонах.

Про співпрацю Синодального управління із Пластом – Національною скаутською організацією України розповів член цього товариства, паламар Свято-Покровського собору Солом’янського району столиці Андрій Ковальов.

Слід зазначити, що доповідь голови Управління та промови учасників і делегатів з'їзду викликали неабиякий інтерес та жваве обговорення. Результатом їх стало прийняття наступних рішень:

1. Вважати діяльність Синодального управління духовно-патріотичного виховання у Збройних Силах та інших військових формуваннях України Української Православної Церкви Київського Патріархату – задовільною.

2. Організувати та провести спільні з усіма силовими структурами консультації, обговорення механізмів та участі Української Православної Церкви Київського Патріархату, підготовлення спільних пропозицій щодо впровадження в Збройних Силах та військових формуваннях і правоохоронних органах України інституту військових священиків.

З цією метою продовжити участь у засіданнях Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

3. У 2011 – 2013 роках створити всі необхідні умови для будівництва та обладнання на територіях військових містечок храмів, капличок або похідних капличок, кімнат молитви тощо для проведення релігійних служб, обрядів та заходів духовно-патріотичного виховання військовослужбовців і працівників та членів їхніх сімей, проведення богослужінь.

4. Забезпечити безпосереднє здійснення богослужінь з нагоди всіх важливих подій у військових частинах та підрозділах, закладах та установах, проведення служб в основні православні свята – постійно.

5. Продовжити участь в обговоренні та наданні пропозицій щодо внесення відповідних змін до законів України, Статутів Збройних Сил України, інших нормативно-правових актів з питань духовно-патріотичного виховання особового складу, введення інституту військових священиків (капеланів) в Збройних Силах, військових формуваннях і правоохоронних органах України, а також можливостей підготовки капеланів на базі навчальних закладів Української Православної Церкви Київського Патріархату, насамперед Київської православної богословської академії.

6. Продовжити традицію проведення загальних молебнів за військовослужбовців у Тиждень молитов за єдність християн, річницю трагедії на Чорнобильській АЕС, День Перемоги, свято Покрови Пресвятої Богородиці, день пам’яті вмч. Димитрія Солунського, День Збройних Сил України тощо.

7. Наступний з'їзд провести в травні 2013 року у м. Кременець (Тернопільська обл.). Відповідальний – голова відділу духовно-патріотичного виховання Тернопільсько-Кременецької єпархії протоієрей Михаїл Мазурчак.

8.Відповідальність за виконання рішень покласти на голову Синодального управління та голів єпархіальних відділів духовно-патріотичного виховання.
протоієрей Олександр Трофимлюк Комментариев: 0  ::  Дата: 29 мая 2011   ::  Посмотрели: 2322  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос