Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+КОМЕНТАР: Напередодні чергового візиту патріарха Кирила знову розпочалася гра з цифрами
22 квітня 2011 р., на наступний день після зустрічі Президента України Віктора Януковича з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, та за три дні до початку чергового візиту в Україну Московського патріарха Кирила, низка інформаційних ресурсів опублікувала новину: близько половини (46%) опитаних жителів України вважають себе членами УПЦ (Московського Патріархату), в той час, як членами Київського Патріархату вважають себе 22% опитаних.

Ці дані принципово розходяться з підсумками різноманітних соціологічних опитувань, на які зазвичай посилаються у Київському Патріархаті, стверджуючи, що його прихильниками є понад 30% населення України, в той час як прихильниками Московського Патріархату є близько 20% наших співгромадян.

На прохання «Церква.info» Прес-центр Київської Патріархії прокоментував саму новину і дав власне пояснення разючого розходження у цифрах.

«На перший погляд новина виглядає переконливо, адже вона подається від імені інституції з солідною назвою – Інституту соціології Національної академії наук. На це і розраховують ті, хто запустив у інформаційне поле чергову жирну качку. Вони сподіваються, що читачі не стануть з’ясовувати, хто справді стоїть за опитуванням і його дивними цифрами. Ми не настільки наївні, щоби сприймати такі повідомлення на віру, а тому провели маленьке дослідження» – повідомили у Прес-центрі.

Результати цього дослідження підтвердили, що є всі підстави поставити під сумнів розповсюджені цифри. «Не відразу, але нам вдалося знайти дуже важливу ремарку, а саме: “Емпірична частина дослідження була проведена Центром соціальних і маркетингових досліджень «СОЦИС»”. Це означає, що фактично питання складалися і ставилися працівниками Центру, а вже потім зібраний матеріал в тій чи іншій формі був опрацьований Інститутом соціології НАНУ.

Кожен, хто хоч трохи знається на соціології, розуміє, що від підбору питань принципово залежить результат. Так само він залежить від вибірки (тобто відповідності підбору осіб для інтерв’ю загальній суспільній картині країни). Якщо у виборку трохи більше додати відповідей зі сходу України – результат буде один, із заходу – інший.

Тому для оцінки об’єктивності дослідження нам слід поцікавитися авторитетністю Центру «СОЦИС».

З одного боку він – доволі відома соціологічна інституція. Але дивно, чому не він, а Інститут соціології НАНУ вказаний у новинах, як організація, що проводила дослідження. Можливо тому, що керівник «СОЦИС»у пан Микола Чурилов під час виборчої кампанії 2004 р. відзначився різкою зміною результатів проведеного під його керівництвом екзит-полу, коли за кілька годин цифри, які показували перемогу Ющенка, змінилися на цифри, які показували перемогу Януковича? Цього одного факту достатньо для того, щоби поставити під сумнів результати політично мотивованих соцдосліджень, якщо вони походять з такого джерела.

Так що у нас є вже дві причини не довіряти оголошеним цифрам – інформаційна маніпуляція з авторством проведеного дослідження і колізії з різкою зміною цифр екзит-полу 2004 року.

До цього додаються ще три причини для сумніву. Одна з них – замовник опитування. Ним виступає Центр системного аналізу і прогнозування, очолюваний Ростиславом Іщенком. Достатньо кілька хвилин витратити на пошук в Інтернеті, щоби зробити висновок – і пан Іщенко, і очолюваний ним Центр ясно й однозначно виступають з проросійських позицій. Найсвіжіші підтвердження цього – його виступ на відверто проросійські прес-конференці щодо українського інформаційного простору та спроби довести вигідність для України вступу до Митного союзу, агітувати за який до Києві днями приїздив В. Путін.

Наступна причина для сумніву – відстань між часом проведення опитування (початок листопада 2010 р.) і часом публікації його результатів (кінець квітня 2011 р.).

Чому чекали так довго, можна пояснити через останню підставу для сумнівів. Інформація, яку ми зараз обговорюємо, викидається у медіа-простір за кілька днів до візиту в Україну Московського патріарха Кирила. Так само, як вже робили напередодні візиту глави РПЦ до нас влітку 2010 р. – тоді фантастичні цифри підтримки патріарха Кирила в Україні теж з’явилися в медіа, і ними оточення патріарха намагалося підтверджувати основні тези своїх виступів про «подолання розколу» та «русскій мір».

Побачимо: якщо під час теперішнього приїзду Московського патріарха звучатимуть озвучені Іщенком цифри – це підтвердить цілком замовний характер як опитування, так і вкидання його підсумків у інформаційний простір» – відзначили у Київській Патріархії.

«Щонайменше п’ять вагомих аргументів дають підстави стверджувати – напередодні чергового візиту патріарха Кирила знову розпочалася гра з цифрами. Це – класична інформаційна операція. Можливо великі цифри підтримки Московського Патріархату та особисто патріарха Кирила тішать замовників цих цифр. Але від цього вони не стають більш правдивими.

Ми ж свої твердження засновуємо на даних опитувань, які нами не замовлялися, які проводилися різними інституціями, і які дають близькі одне до одного цифри. Так що судіть самі – кому довіряти, а кому ні» – підсумували аналіз у Прес-центрі. Комментариев: 1  ::  Дата: 23 апреля 2011   ::  Посмотрели: 2150  
Комментарий написал(a) JANET23Shepard. Опубликованно: 1 января 2012 07:18 в новости


Группа: Гости
Новостей: 0
Комментариев: 0
ICQ: --
All people deserve wealthy life and <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> or short term loan would make it better. Just because people's freedom is based on money state.Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП