Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Кабмін підвищить податки для підприємців, що працюють за спрощеною системою оподаткування
Підприємців, що працюють за спрощеною системою, чекає підвищення ставок єдиного податку і скорочення переліку видів діяльності, за якими вони можуть працювати.

Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва (Держкомпідприємництва) на чолі з Михайлом Бродським розробив нову концепцію закону про спрощену систему оподаткування. Вона була представлена на нараді у віце-прем'єр-міністра України Сергія Тігіпка за участю податкової і Мінекономіки, пише "Дело".

Серед головних нововведень документа – впровадження прогресивної шкали оподаткування для фізичних і юридичних осіб, що працюють за спрощеною системою оподаткування. Фактично це означає збільшення податкового тягаря. Першими це відчують на собі приватні підприємці.

Ще більш революційним є скорочення видів діяльності, які підпадають під спрощене оподаткування, тобто платять єдиний податок. З 1 січня 2011 року (саме тоді, за попередніми даними, вказаний законопроект повинен набути чинності) за спрощеною системою не зможуть працювати приватні підприємці в більш ніж 10 галузях, зокрема в аудиторській, рекламній, бухгалтерській. Фізособи на спрощеній системі не зможуть здійснювати продаж товарів і послуг через інтернет, займатися оптовою торгівлею і так далі.

З різкою критикою ініціатив Держкомпідприємництва виступила його колишній голова Олександра Кужель. "В умовах кризи і браку оборотних коштів не можна різко змінювати правила гри для дрібного і середнього бізнесу. Потрібно встановлювати перехідний період. Як мінімум рік-півтора", - заявила Кужель. За її словами, запропонований варіант скорочення видів діяльності призведе до заборони працювати за спрощеною системою більшої частини підприємців в інтелектуальній галузі.

За словами глави відомства Михайла Бродського, відсутність чітко позначеної бази оподаткування приводить до істотних зловживань. "Неприйнятним є той факт, що спрощена система використовується в тих видах діяльності, які по суті надприбуткові", - говорить чиновник. "Спрощену систему використовують у тому числі і іноземці-нерезиденти, для мінімізації податкових платежів", - продовжує він. Саме тому відомство ініціює зміни в законодавство, які припускають введення прогресивної шкали оподаткування "спрощенців" і скорочення видів діяльності, в яких вони можуть працювати.

Керівник податково-юридичного відділу компанії "Ернст енд Янг" Володимир Котенко підтримує обмеження переліку видів діяльності, що підпадають під єдиний податок. "Види діяльності, здійснення яких не припускає відчутного результату, можуть використовуватися для ухилення від оподаткування (всілякі "консультаційні" і тому подібні послуги). Така діяльність (її результати) насилу піддається контролю. На жаль, недобросовісні суб'єкти використовують послуги, надані платниками єдиного податку, як для ухилення від сплати податків, так і для отримання неврахованої готівки", - запевняє Котенко.

Чим загрожує затвердження поданої концепції для "спрощенців", які зараз працюють в галузях діяльності, що підпадають під скорочення? Вони повинні будуть або реєструватися як юрособа і сплачувати вищий розмір єдиного податку, або переходити на загальну систему оподаткування (15%-ий прибутковий податок).

Також змінюється і розмір єдиного податку - вводиться прогресивна шкала. Отже, якщо оборот ПП до 300 тис грн - встановлюється нульова ставка податку. Якщо від 300 до 600 тис грн - ставка єдиного податку від 200 до 1000 грн. Причому, як і раніше, розмір податку для кожного підприємця встановлюється індивідуально місцевими владами. Також змінюються правила гри і щодо юросіб. Якщо оборот підприємства не перевищує 1 млн грн, зберігаються нинішні ставки. Якщо оборот від 1 до 2 млн грн - 9% (при сплаті ПДВ) і 12% (без ПДВ), з 2 до 3 млн грн - 12% (з ПДВ) і 15% (без ПДВ).

Нові ставки серйозно вдарять по підприємцях з оборотом капіталу менше 300 тис грн. Єдиний податок вони фактично не платять, але зобов'язані сплачувати за кожного працівника мінімальні внески в соцфонди. Що це на практиці означає? Якщо зараз в СПД працює одна людина, то в місяць він максимально платить 200 грн. По новій концепції розмір виплат прив'язаний до мінімальної заробітної плати і становитиме трохи більше 450 грн.

Якщо працюють дві людини, то зараз потрібно платити 300 грн, а за новою системою - більше 900 грн, тобто в три рази більше і так далі "Фактично це реалізація ідеї Юлії Тімошенко, яка свого часу пропонувала зобов'язати приватних підприємців платити мінімальні пенсійні внески. Загальна мета нової концепції - збільшити прибуткову частину держбюджету, а ніяк не спростити життя дрібного і середнього бізнесу", - вважає директор аудиторської компанії Paudis Олег Пась.

Що стосується юридичних осіб, то, на думку Кужель, ставка в 15% (без ПДВ) при обороті 2-3 млн грн є надзвичайно високою. "Потрібно розуміти, що базою оподаткування є не прибутки юрособи, а її оборот. Нереально ставити показник вище 10%", - резюмує Кужель.

Як повідомлялося, раніше уряд обіцяв підприємцям кредитні канікули до 18 місяців, протягом яких вони без санкцій і штрафів зможуть не виплачувати тіло кредиту. Банкіри вважають, що канікули не можна надавати всім позичальникам, оскільки це викличе зростання шахрайства і збитків банків. Реалізувати ідею можна, якщо НБУ продовжить терміни кредитів рефінансування і полегшить резервування за поганими позиками. Комментариев: 0  ::  Дата: 23 апреля 2010   ::  Посмотрели: 4238  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП