Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Комунальники програли рекламу
Суд не задовольнив вимогу комунальних підприємств (КП), які на місцях контролюють галузь зовнішньої реклами, відмінити постанову Кабміну, згідно з якою комунальники не можуть видавати або подовжувати дозволи на установку конструкцій зовнішньої реклами.

Втім, КП можуть бути задоволені: їх ліквідовувати ніхто не збирається і гроші все-таки йтимуть до міських бюджетів саме через них.

Київський Адміністративний суд 25 лютого розглянув і не задовольнив позов комунальних підприємств місцевих рад Дніпропетровська, Миколаєва, Дніпродзержинська і Павлограда до Кабміну, в якому вони вимагали визнати незаконною постанову уряду №968 від 9 вересня 2009 р. "Про внесення змін до Типових правил розміщення реклами".

Ініційовані Держкомпідприємництва і прийняті Кабміном новації фактично заборонили комунальним підприємствам місцевих міськрад займатися питаннями зовнішньої реклами, якщо ця робота вимагає хоч би якоїсь оплати з боку рекламників.

Логіка ініціаторів змін зводилася до того, що комунальні підприємства, надаючи численні додаткові платні послуги, частенько удавалися до практики непрозорого тарифоутворення.

Крім того, КП частенько займалися питаннями видачі дозволів і пріоритетів на установку рекламних носіїв, що призводило до значної непрозорості роботи на ринку і створювало можливість різних корупційних схем взаємодії регуляторів і ринку.

Після постанови комунальники буквально збунтувалися, звинувачуючи уряд в блокуванні нормальної роботи на ринку і неможливості подальшого наповнення міських бюджетів за рахунок операторів зовнішньої реклами.

Володимир Кригін, директор кременчуцького КП "Міськоформлення" запевняв в патовости ситуації. За його словами, "комунальні підприємства фактично не мають права отримувати орендну плату від операторів, а новий робочий орган ще не створений.

Це призведе до зростання заборгованостей і втрат міського бюджету". Юлія Кухарчук, директор КП "Луцькреклама" намагалася донести до влади, що кабмінівська постанова "означає фактичне повернення галузі на п'ять років назад і потрібно буде заново створювати і опрацьовувати правила гри на ринку".

В середині жовтня керівники рекламних КП (з Кременчука, Кривого Рогу, Запоріжжя, Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Павлограда, Полтави та інших міст східної України) зібралися в Дніпропетровську і підтримали ініціативу Миколаївських чиновників подати на Кабмін до суду.

Втім, чогось вони все ж домоглись. За словами Артема Біденка, глави координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами, суд прийняв рішення про відміну пункту постанови, який визначав перерахування орендної плати операторами зовнішньої реклами безпосередньо до місцевих бюджетів.

"Цей пункт виходить за рамки повноважень Кабміну. Таким чином, функція комунальних підприємств зводиться до контролю, документообігу і так далі. І хоч дозволи вони більше видавати не можуть, гроші до місцевих бюджетів все одно йтимуть через них", - зазначає експерт.

А загалом, на його думку, дух постанови правильний, оскільки вона вводить прозоріші правила гри на ринку, зокрема, в плані дозвільної системи.

"Єдиний недолік в тому, що рішення було прийняте без перехідного періоду, тому міська влада не змогла як слід підготуватися до нової схеми роботи", - вважає він.

Самим же операторам, за великим рахунком, все одно як платити місту.

"Нас проблеми комунальників не дуже торкнулися. Комунальні підприємства, з якими ми працюємо, просто виставляють нам рахунки і ми їх оплачуємо.

При цьому жодне місто не відмовляється приймати від нас гроші. Вони виконують свою роботу, тому вони, природно, боротимуться за ті гроші, які отримують", - говорить Ендрю Кінсел, генеральний директор оператора Perekhid Outdoor.
 Комментариев: 0  ::  Дата: 5 марта 2010   ::  Посмотрели: 1415  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют