Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00














Google+



Декретні виплати не обкладаються податком з доходів фізичних осіб
Чи обкладаються податком з доходів фізичних осіб декретні, що нараховуються працівниці?

Визначення загального оподатковуваного доходу з метою обчислення об’єкта оподаткування для нарахування, утримання та сплати податку з доходів фізичних осіб здійснюється відповідно до норм ст. 4 Закону України від 22.05.2003 р. №889-IV "Про податок з доходів фізичних осіб" (далі - Закон №889).

Доходи фізичних осіб у вигляді матеріального забезпечення у зв’язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, народження дитини є допомогою, що надається за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Право на отримання такої допомоги, умови надання, тривалість та розміри виплат визначаються згідно з нормами Закону України від 18.01.2001 р. №2240-III "Про загально¬обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон №2240).

Відповідно до норм Закону №2240, отримувана фізичними особами допомога по вагітності та пологах є компенсацією втрат заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (ст. 38), по догляду за малолітньою дитиною - частковою компенсацією втрат заробітної плати (доходу) у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ст. 42), при народженні дитини - частковою компенсацією витрат, пов’язаних з народженням дитини (ст. 1).

Тобто доходи фізичних осіб, отримувані ними як допомога по вагітності та пологах, по догляду за малолітньою дитиною, при народженні дитини, є компенсаціями, що надаються фізичним особам за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Враховуючи викладене, доходи фізичних осіб, отримувані ними як допомога по вагітності та пологах, по догляду за малолітньою дитиною, при народженні дитини, згідно з нормами пп. 4.3.1 Закону №889, не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу при обчисленні об’єкта оподаткування для нарахування, утримання та сплати податку з доходів таких фізичних осіб.

Див. також лист Комітету ВРУ з питань фінансів та банківської діяльності від 24.05.2004 р. №06-10/10-640 та лист ДПАУ від 08.06.2004 р. №10306/7/17-2117.



 Комментариев: 0  ::  Дата: 1 марта 2010   ::  Посмотрели: 11255  






Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

Подробнее



Катерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

Подробнее



Олександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее




Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП





Информер

Погода



Курс валют




PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама