Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+До уваги страхувальників ФСС з ТВП (зміни у законодавстві)
Постановою Кабінету Міністрів України №1332 від 08.12.2009 року внесено зміни до постанови КМУ №1266 від 26.09.2001 р. в частині нарахування допомоги по вагітності та пологах.

Згідно з новим документом, починаючи з 15 грудня 2009 р., при обчисленні допомоги по вагітності та пологах не потрібно лічити робочі дні – декретні слід визначати за календарними днями (п. 14, 20 та 21 Порядку №1266). Розрахунковим періодом залишилися шість місяців, що передують місяцю виходу працівниці в декрет.
Для розрахунку декретних:

1. Знаходимо зарплату за шість місяців, які передують місяцю виходу в декрет. При обчисленні декретних тепер потрібно брати всю зарплату, з якої сплачено внески. Тобто, сюди потраплять і зарплатні виплати за невідпрацьований час – відпускні та оплата простою не з вини працівника. Заохочувальні та компенсаційні виплати разового характеру, як і раніше, потрібно враховувати в сумі пропорційно відпрацьованому часу, якщо в місяці їх нарахування працівниця не працювала з поважних причин.

2. Підбиваємо кількість календарних днів за місяці розрахункового періоду. При підрахунку цих днів не беруть до уваги календарні дні, не відпрацьовані з поважних причин. Із розрахунку не виключаємо святкові та неробочі дні, котрі припали на розрахунковий період.

3. Ділимо зарплату на кількість календарних днів і отримуємо середньоденну зарплату (при обчисленні декретних завжди використовуємо середньоденний заробіток).

4. Перевіряємо, чи не перевищує сума середньоденного заробітку максимальної зарплати, з якої сплачують внески, у розрахунку на один день, яку обчислюють діленням встановленого ліміту (для грудня – 11160 грн, січня – 13035 грн) в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

5. Множимо середньоденний заробіток на кількість календарних днів декретної відпустки.

Якщо відпрацьовано менше місяця, суму заробітку для обчислення декретних слід обмежити (п. 6 та п. 17 Порядку №1266).

Коли застрахована особа відпрацювала менше календарного місяця, середню зарплату для декретних обчислюють із нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але:

- не вищою за розмір середньої зарплати за всіма видами економічної діяльності в області (за даними Держкомстату) в місяці, що передує місяцю, в якому настав страховий випадок;

- не нижчою за розмір мінімальної зарплати, встановленого законом у місяці настання страхового випадку (у грудні – 744 грн, січні 2010 р. – 869 грн).

Незалежно від тривалості розрахункового періоду жінка вправі обрати інший варіант розрахунку, за яким середню зарплату обчислюватимуть за кількома місцями роботи на підставі довідок про середню зарплату, починаючи з останнього місця роботи (абз. З п.6 Порядку №1266).

Для цього їй треба звернутися до відділення Фонду страхування від непрацездатності та принести довідки про зарплату з усіх місць роботи за шість останніх календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку.

Відлічуватимуть шість останніх календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку, не враховуючи повні календарні місяці (від першого до першого числа) перерви в роботі.

Зазначеною постановою КМУ внесено також зміни при нарахуванні допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Починаючи з 15 грудня 2009 року, лікарняні необхідно обчислювати за середньогодинним заробітком (п.13 та 15 Порядку №1266), якщо застрахована особа працювала за неповним робочим днем:

- у розрахунковому періоді,

- у періоді, за який виплачують лікарняний.

Нова вимога не поширюється на випадки встановлення неповного робочого тижня.

При обчисленні лікарняних за сумісництвом визначати треба середньоденний заробіток, якщо на основній роботі допомогу обчислювали за робочими днями, і середньогодинний заробіток, якщо такий визначали на основному місці роботи.

Постанова набрала чинності з дня її опублікування в газеті «Урядовий кур'єр» - 15.12.2009 р. Нові правила розрахунку діють на страхові випадки, що настали з 15 грудня 2009 року. Комментариев: 0  ::  Дата: 31 января 2010   ::  Посмотрели: 17479  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода