Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Набрав чинності закон "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування"
З 1 січня 2011 року набирає чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування". Законом передбачено об’єднати функції щодо збору страхових внесків та контролю за їх сплатою одним органом – Пенсійним фондом України.

Запровадження єдиного внеску дозволяє уникнути дублювання Фондами соціального страхування та Пенсійного фонду функцій, пов’язаних із формуванням страхових коштів і відповідно скорочення обсягу роботи щодо: постановки на облік платників страхових внесків; збору коштів; формування та ведення інформаційної системи відомостей про застрахованих осіб; забезпечення прийому звітності; здійснення контролю за повнотою та своєчасністю справляння внесків, зменшення кількості перевірок.

Пенсійний фонд України також буде вести Державний реєстр соціального страхування (реєстр страхувальників і реєстр застрахованих осіб), що забезпечить більш повний доступ до інформації для застрахованих осіб щодо набутих ними страхових прав.

Запровадження єдиного соціального внеску дозволить значно спростити взаємодію платників із фондами соціального страхування. Це стосуватиметься також і адміністративних витрат роботодавців на оформлення платежів, підготовку та подання звітності, кількість яких значно скоротиться.

Механізм обчислення, нарахування і сплати єдиного соціально внеску функціонуватиме за таким самим принципом, за яким здійснюється сплата страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Єдиний внесок страхувальники сплачують не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Розмір сплати єдиного внеску буде визначатися відповідно до класів професійного ризику виробництва з урахуванням видів їх економіччної діяльності.
Законом передбачено 67 класів професійного ризику виробництва, розмір єдиного внеску встановлено від 36,76% (для 1-го класу ризику) до 49,7;% (для 67-го класу ризику) визначеної бази нарахування.

Якщо страхувальник провадить господарську діяльність за декількома видами економічної діяльності, то під час визначення розміру єдиного внеску береться клас професійного ризику виробництва за основним видом його економічної діяльності.

Для працівників – громадян України, іноземців та осіб без громадянства (які працюють на підприємствах, установах, організаціях, в інших юридичних осіб; у фізичних осіб-підприємців на умовах трудового договору (контракту) встановлено утримання єдиного внеску із суми нарахованої заробітної плати у розмірі 3,6 відсотка.

Для найманих працівників – інвалідів, які працюють на підприємствах УТОГ, УТОС, встановлено утримання єдиного внеску із суми нарахованої заробітної плати у розмірі 2,85 відсотка.

Для найманих працівників, які працюють за договорами цивільно-правового встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 2,6% від сум винагороди за цивільно-правовими договорами.

Для найманих працівників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, що дає право на одержання пенсії відповідно до законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, “Про наукову і науково-технічну діяльність”, “Про статус народного депутата України”, “Про Національний банк України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року, а також для льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортмеханіків, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 6,1 відсотка із суми нарахованої заробітної плати.

Для найманих працівників, які отримують грошове забезпечення встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 2,6% від суми грошового забезпечення.
Для найманих працівників, які отримують допомогу по тимчасовій втраті працездатності встановлено утримання єдиного внеску у розмірі 2 відсотки суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Страхувальника, з метою зменшення затрат на здачу звітності до органів Пенсійного фонду, можуть подавати звіти в електронному виді з використанням електронного цифрового підпису.

Єдиний внесок сплачуватиметься на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в органах Держказначейства, починаючи з сум нарахованих за січень 2011 року.

Водночас, сплата внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010 року, недоїмка зі сплати страхових внесків, суми фінансових санкцій та пені за порушення у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, відшкодування пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюються на рахунки органів Пенсійного фонду України, відкриті в установах ВАТ "Ощадбанк" в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Отримати додаткову інформацію з питань пенсійного забезпечення, нарахування та сплати єдиного внеску можна в управліннях Пенсійного фонду України в районах і містах.

Деякі особливості Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

1 січня 2011 року набирає чинності Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", яким внесено суттєві зміни до чинного законодавства у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Насамперед, розширено коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, за рахунок тих, що на сьогодні є добровільно застрахованими особами (зокрема, це фізичні особи, що виконують роботи та послуги цивільно-правового характеру). Також розширено базу нарахування єдиного внеску (наприклад, на суму грошового забезпечення, оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності), оскільки за її основу береться сьогоднішня база нарахування внеску на пенсійне страхування, яка має певні відмінності від бази нарахування внесків до інших фондів соціального страхування.

При цьому, введено диференціацію для всіх видів внесків, що увійшли до складу єдиного внеску (тобто єдиний внесок встановлюється у відсотках до бази його нарахування, за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами, відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності), тоді як на сьогодні такий підхід використовується лише у соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Зазначеним Законом також скасовано взаємозалік між фондами та страхувальниками-роботодавцями. Так, якщо на сьогодні страхувальники-роботодавці сплачують до двох фондів різницю між сумами нарахованих для роботодавців і найманих працівників страхових внесків та витрат, пов'язаних з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам відповідно до законодавства, то з 1 січня 2011 року вони будуть перераховувати всю суму єдиного внеску до Пенсійного фонду України, на який покладено збір та облік цього внеску.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами відділень фондів соціального страхування для здійснення страхових виплат застрахованим особам за місцем їх роботи є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані цим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. У зв’язку з чим допомоги, які на сьогодні призначаються та виплачуються не пізніше дня, наступного за днем звернення, з нового року будуть виплачуватись не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від фонду соціального страхування. У свою чергу фонди здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження від них заяви.

Пенсійний фонд буде проводити перевірки страхувальників-роботодавців в частині сплати єдиного соціального внеску, а фонди соціального страхування – в частині використання страхових коштів. Щодо штрафних санкцій за порушення законодавства про сплату єдиного внеску, то з нового року вони будуть накладатися не лише на організацію, а й на посадових осіб, які допустили такі порушення, персонально. Комментариев: 0  ::  Дата: 1 января 2011   ::  Посмотрели: 9441  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос