Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+На контролі - «земельні» кошти
На головного розпорядника коштів – Головне управління Держкомзему в Херсонській області Урядом торік виділено 5,2 млн.грн. для безоплатної видачі громадянам державних актів на право власності на земельні ділянки. В подальшому кошти було розподілено на 21 районні та міські відділи Держкомзему та між науковими установами: передусім на Херсонський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою та Херсонську регіональну філію ДП «Центр державного земельного кадастру».

На жаль, суворого обліку за цільовим витрачанням головним розпорядником не забезпечено. Адже Головне управління Держкомзему у Херсонській області порушило вимоги Бюджетного Кодексу України, Порядку обслуговування держбюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів. Зокрема, без зареєстрованих в органах Держказначейства документів, які б підтвердили факт узяття фінансового зобов'язання виконавцями землевпорядних робіт (укладених договорів) авансовано загалом 3 млн. 395,69 тис. грн.. Таку суму неправомірно розподілено між місцевими науковими установами.

Неефективно, не по-господарськи витрачено понад 961,68 тис. грн. державних коштів на землевпорядні та кадастрові роботи, що призвело до збитків. Окрім того, неефективних управлінських рішень прийнято та застосовано на суму більш ніж 316 тис. грн.

Так, виявлено близько 4 тисяч випадків щодо нехтування строків видачі державних актів на землю. Найбільше таких «неприємностей» - у Білозерському (1470) та Великоолександрівському (996) районах. Зафіксовано факт несвоєчасної невидачі 88 державних актів на право власності земельних ділянок у Верхньому Рогачику. У Херсоні по 197 випадках порушено терміну укладання договорів на розроблення технічної документації та всіх процедур по реєстрації державного акту.

В той же час у Великоолександрівському, Верхньорогачицькому, Каховському та Нововоронцовському районах неякісно складено списки осіб на приватизацію земельних ділянок. Ось чому, через зазначення неповної адреси громадян, зміни місця проживання адресатів назад повернулося 11221 поштове повідомлення про безкоштовне оформлення та отримання державного земельного акту.

У 689 випадках містилися розбіжності між площами ділянок, зазначених в рішеннях рад та відповідних документах на право володіння землею. А такі огріхи при виготовленні технічної документації призвели до відчуження землі площею понад 35 га на суму 2 млн. 378 тис. грн. Приміром, таких прорахунків найбільше у Нововоронцовському (9,5 га на суму більш мільйона гривень) та Каховському (майже 5 га на суму близько 780 тис.грн.).

В області витрачено понад 505 тис. грн. з порушенням чинного законодавства. Слід зазначити, що виготовлення комплекту технічної документації Херсонським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою фактично складає 164 грн. 41 коп., проте за її виготовлення бралися 113 грн. 16 коп., що нижче за собівартість. Вочевидь, понад 310 тис. грн. доходів даною установою втрачено.

Понад 46 тис.грн. коштів Стабілізаційного фонду безпідставно витрачено на утримання адміністративного технічного персоналу. А на сторонніх осіб, залучених до виконання геодезичних робіт, необґрунтовано витрачено ще понад 110 тис. грн. Виявлено 713 випадків, коли документація на площу земельних ділянок взагалі не відповідала дійсності. Таких витрат назбиралося в сумі понад 80 тис. грн.
Протягом 2009 року Херсонська регіональна філія ДП «Центр державного земельного кадастру» не встигла використати більш ніж 858 тис. грн. у зв’язку з чим дану суму повернуто до державної скарбниці. Крім того, виявлено недоотримання коштів у сумі близько 600 тис. грн.

Ревізори перевірили обґрунтованість проведення авансування робіт із розроблення технічної документації, а також проаналізували дані про заповнення і реєстрацію державних актів. Зокрема по 3875 договорам на виготовлення техдокументації та по заповненню і реєстрації державних актів, близько 468 тис. грн оплачено наперед. Начебто нічого поганого в цьому немає. Але такі договори чомусь оформлено без участі органів Держказначейства без номеру, терміну дії, дати, сум зобов’язань та попередньої оплати.

Послуги по заповненню та реєстрації державного акту на право власності земельної ділянки становить 7 грн. 49 коп. Втім така мізерна сума не покривала всіх витрат Філії на роботу по реєстрації державних актів, адже собівартість послуг відповідно до Розмірів оплати земельно-кадастрових робіт та послуг, становлять 60 грн. Таким чином, втрачено більш ніж 518 тис. доходів за виготовлення близько 10 тисяч державних актів на право власності земельної ділянки.

Вартість робіт по землеустрою бралася Філією в сумі 113 грн. 16 коп. Втім виготовлення такого документа коштує державі 153 грн. Отже, вкотре втрачено кошти за виготовлення понад 2 тисяч комплектів технічної документації на загальну суму більш ніж 80 тис. грн.

Ревізори КРУ виявили суттєві розбіжності між фактичними та документально вказаними у документації площами ділянок. А це означає, що 107 державних актів виготовлено з порушеннями вимог Земельного Кодексу України, а саме без затвердження органами місцевого самоврядування фактичного розміру земельних ділянок, наданих у власність громадянам.

Встановлено: без рішення рад про уточнення площі земельної ділянки, передану у приватну власність допущено чималі фінансові втрати. Адже після недбалого відчуження земельних ресурсів загублено майже 208 тис. грн. Ревізія показала: жодна реєстраційна картка земельної ділянки, заповнена Філією, не мала ініціалів керівника та виконавця робіт.

Ґрунтовні матеріали інспектування надано правоохоронним органам.
 Комментариев: 1  ::  Дата: 16 июня 2010   ::  Посмотрели: 1410  
Комментарий написал(a) vovkas. Опубликованно: 19 июня 2010 10:36 в новости


Группа: Посетители
Новостей: 5
Комментариев: 2272
ICQ: --
Как обычно, всему есть одно волшебное слово – выборы.

Немножко хронологии.
Некая Ю.Тимошенко очень хотела выграть выборы. Ну, чтобы помочь стране, понятно.

И, будучи премьер-министром, издает в августе 2009 – го «постановление №844». («зксперты», берите на каранадаш), в котором говорит от том, что работы по приватизации земельных участков у нас бесплатные для граждан (все оплачивает государство).

Но самое смешное в том, что по Земельному кодексу они и есть бесплатные.


Но за девятнадцать лет независимости не нашлось денег на оплату этих работ.
И тут, в КРИЗИСНЫЙ год, находятся деньги в размере 5 (пять) миллиардов, на производство этих работ. Какое совпадение. Бывает.

Стоимость работ по приватизации – порядка 800 гривен. Ю. Тимошенко говорит – хватит вам и 113 грн. 16 коп. Типа, вы все зажрались, и прочее.

Хотя, усложнение работ по тех. документации шло по распоряжению Кабмина раньше, тоже при Ю. Тимошенко, что, понятно, привело к увеличению их стоимости

Сроки работ по постановлению №844 – 30 дней. То есть, не волнует, дождь, снег, специалисты должны сделать замеры. В противном случае - КРУ, прокуратура и прочее.

Итого: работы по «себестоимости» стоят 800 гривен (выезд специалистов, машина, замеры, обработка, согласования, выдача гос. акта на землю), а Ю. Тимошенко платит по 113 грн. 16 коп.

Ну и она, понятное дело, на белом коне, прыгает по Майданам с криками: Я остановила коррупцию в земельных делах. Я заставила чиновников работать.

То, что денег на эту работу она дала 113 грн. 16 коп - 800 = фигню с минусом для землеустроительных организаций - никому не интересно.

«Вона працюе».

То по тыще вкладчикам сбербанка (кто успел перед выборами), по по миллиарду на ватно-марлевые повязки, которые все покупали за свой счет, а на работу, которую можно потрогать руками - шиш. Или деньги выделены, но пошли на оплату продажных "звезд" в туре "З Юлэю у сэрдци".

Работают специалисты бесплатно, а Ю. Тимошенкто зарабатывала себе доброе имя перед выборами на чужом горбу.Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос