Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+На порядку денному земельні питання Генічеського району
Виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань АПК, земельних відносин та соціального розвитку села проведено у місті Генічеськ. Основним питанням порядку денного комісії було визначено використання земельних ресурсів Генічеського району. Обговорювали питання земельних аукціонів, орендних ставок на землю, стану системи зрошення у районі.

У обговоренні земельних питань району взяли участь 13 сільських та селищних голів, керівники крупних сільськогосподарських господарств району, фермери.

Першочергово, депутатів цікавило питання орендних ставок на землю в Генічеському районі та причини недоотримання коштів у бюджет району. Як приклад, було наведено ситуацію у селищі Залізний порт, де надходження перевищують генічеські показники у кілька разів.

Начальник Головного управління Держкомзему в Херсонській області Оксана Проніна вважає причиною невеликого надходження з оренди землі в районі у необхідності переглянути земельні податки.

Працівник Державної податкової інспекції Галина Андрєєва запевнила, що установа, яку вона представляє, діє у правовому полі. На що почула шквал обурення від місцевих депутатів.

Ще одне коло проблем землекористування в Генічеському районі Оксана Проніна пов’язала з тим, що по всьому району нормативна оцінка землі втратила чинність і постає питання розширення меж сільських та селищних рад.

Депутат обласної ради Володимир Буренко, резюмуючи почуте, зазначив:

- В Генічеському районі гроші «лежать під ногами» і місцеві депутати їх не хочуть помічати. Розширення меж – це шлях до наповнення ваших місцевих бюджетів, розвитку соціальної сфери.

Місцеві аграрії акцентували увагу на необхідності затвердження єдиної процедури проведення земельних аукціонів, уточнення процедури продажу земельних ділянок. Щодо продажу земель сільськогосподарського призначення, то вони підтримали ініціативу комісії виступити проти зняття мораторію на землю.

У своєму виступі заступник начальника управління агропромислового розвитку ОДА Маргарита Степанова відзначила Генічеський район, як район зі стабільною урожайністю. Вона звернулася до членів аграрної комісії обласної ради та до голови комісії Віктора Пелиха зі словами вдячності. Адже завдяки їхній небайдужості до проблем села фінансування дорадчої діяльності в області діятиме до 2016 року.

Ще одне підняте на засіданні питання – питання зрошення на Херсонщині і в Генічеському районі вчасності.

Начальник Херсонського обласного виробничого управління меліорації і водного господарства Єгор Коваленко рекомендував перейняти Каховський досвід передачі меліоративної системи на баланс району, провести інвентаризацію. Відзначив, що в Генічеському районі зафіксовано факт демонтажу зрошувальної системи по 51 насосній станції, яка була продана в 2007 році. Тому питання потребує нагального вирішення.

Депутати місцевих рад у відповідь на це відповіли, що ні районна, ні сільська ради не можуть власними зусиллями утримувати зрошувальну систему.

Депутат обласної ради Володимир Буренко запропонував у черговий раз підняти питання зрошення на державному рівні:

- Давайте будемо перед собою чесними: місцеві бюджети не можуть забезпечити ремонт та охорону зрошувальних систем. Необхідно говорити про створення державної програми, відновлення труб, яким уже понад 30-50 років.

Депутат обласної ради Сергій Рибалко підтримав ініціативу Володимира Буренка:

- Буде помилкою вирішувати питання передачею зрошувальної системи із власності у власність. Не треба ламати те, що залишилося. Зрошувальна система – це монополія, вона має бути державною. До речі, в Туреччині зрошувальна системи належить державі і охороняється правоохоронними органами. Хотілося б зараз почути думку правоохоронних органів щодо факту демонтажу зрошувальної системи по 51 насосній станції.

Проте, запрошені представники правоохоронних органів, як зазначив головуючий на засіданні Віктор Пелих, на комісію на з’явилися.

Ще одне неефективне використання земельних ресурсів відмітив головуючий Віктор Пелих:

- Сьогодні на території району 20 сміттєзвалищ, з яких сертифіковано лише одне. Це значне упущення місцевої влади.

Депутат Генічеської районної ради Михайло Каченок акцентував на ізольованості від земельних питань депутатів місцевих рад:

- Сьогодні сільські та селищні ради відсторонені від вирішення земельних питань. Адже погодження надання в оренду, продажу, використання земель входять у повноваження РДА. Я звертаюся до депутатів обласної ради з проханням підняти питання надання погоджень на державному рівні. Адже очевидно, що ці погодження має надавати обласна, районна, сільська ради.

У ході засідання депутати обласної ради прийняли рішення звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням спростити процедуру укладання договорів оренди землі. Щодо зняття мораторію на землю, то комісія звернеться до Верховної Ради та до Кабміну з проханням не прискорювати зняття мораторію на землю, а вирішити це питання через референдум. До керівництва держави планується надіслати звернення з проханням визначити на законодавчому рівні процедуру земельного аукціону, а в питанні використанні землі виключити пункт із земельного кодексу у частині повноважень РДА надання погоджень на користування земельними ділянками. На думку депутатів ці питання мають вирішувати районні та сільські ради. Комментариев: 0  ::  Дата: 2 июня 2010   ::  Посмотрели: 1758  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП