Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Депутати обласної ради занепокоєні ситуацією в АПК
Через загострення кризових явищ у галузі тваринництва та відсутність відповідних заходів з боку держави депутати Херсонської обласної ради, звернутися до Кабінету Міністрів України стосовно вжиття негайних заходів з метою покращення ситуації в агропромисловому комплексі.

У Зверненні зазначається, що стан галузі тваринництва Херсонщини упродовж останніх років свідчить про неповну реалізацію потенційних можливостей і має тенденцію постійно погіршуватися.

Так, у порівнянні з 1990 роком продаж на забій худоби і птиці зменшився у 3,7 рази, виробництво молока - у 2,5 рази; чисельність поголів'я великої рогатої худоби скоротилася у 6,6 разів, у тому числі корів - у 3,4, свиней у - 5, овець та кіз - у 13,7 рази.

Депутати вважають, що розвитку тваринництва, як однієї із складових продовольчої безпеки в області, загрожує зниження закупівельних цін на м'ясо, що спостерігається протягом останнього часу. Оскільки на сьогодні середня закупівельна ціна переробних підприємств за кілограм живої ваги великої рогатої худоби становить 8,50-9,50 грн., свиней - 13,00-14,00 грн., це обумовлює збитковість виробництва м'яса сільгосппідприємствами області. Так, протягом 1996-2009 років від реалізації м'яса одержано 443,1 млн. грн. збитків через те, що собівартість майже вдвічі перевищує реалізаційні ціни. Рівень збитковості у цей період досягав 40-60%. За підсумками 2009 року, рівень рентабельності виробництва м'яса великої рогатої худоби становив - 34,1%, м'яса птиці - 54%.

«Недосконала цінова політика, відсутність відрегульованого внутрішнього ринку спричиняють подальше скорочення поголів'я худоби, зменшення обсягів надходження продукції тваринництва на ринок. Як наслідок, лише за 2009 рік поголів'я великої рогатої худоби в області скоротилося на 6,5%, реалізація на забій худоби та птиці в живій вазі - на 3,6% у порівнянні з 2008 роком.

Тваринники Херсонщини опинились у скрутній ситуації, яка до того ж ускладнюється через те, що на внутрішній ринок України надходить безпрецедентна кількість імпортної м'ясної продукції низької якості за демпінговими цінами. Якщо врахувати, що вона субсидується з бюджету країн-експортерів, то вітчизняні товаровиробники поставлені в нерівні умови на ринку та змушені згортати виробництво.

Це значною мірою стримує розвиток вітчизняного тваринництва та реалізацію перспективних інвестиційних проектів, що призводить до скорочення виробництва продукції тваринництва з усіма негативними економічними та соціальними наслідками, а також до руйнації вітчизняного м'ясного ринку. До того ж підтримка галузі тваринництва за рахунок державного бюджету в 2009 році була зведена до мінімуму.

При цьому навіть із передбачених коштів сільгоспвиробники області недоотримали 3,8 млн. грн. Крім того, призупинено фінансову підтримку сільськогосподарських товаровиробників з державного бюджету за вирощені та продані на забій молодняк великої рогатої худоби, свиней та птицю, що також впливає на зростання соціальної напруги в сільській місцевості».

Тому депутатський корпус обласної ради просить покласти край подальшому занепаду галузі тваринництва, зупинити необґрунтоване засилля імпортної тваринницької продукції, а також передбачити гідну бюджетну підтримку вітчизняної тваринницької галузі, що гарантуватиме її прибутковість і подальший розвиток. Комментариев: 0  ::  Дата: 17 мая 2010   ::  Посмотрели: 1576  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода