Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Профільне навчання : експеримент розпочато
Перехід до профільного навчання - це будівництво нової школи.

Старша школа має функціонувати як профільна. Це створюватиме сприятливі умови для врахування індивідуальних особливостей, інтересів і потреб учнів стосовно формування в школярів орієнтації на той чи інший вид майбутньої професійної діяльності. Саме профільна школа найповніше реалізує принцип особистісно-орієнтованого навчання, що значно розширює, розвиває потенціальні можливості учнів.

Щоб по-новому підійти до організації освіти в старшій школі, у 2003 році рішенням колегії Міністерства освіти і науки України було затверджено «Концепцію профільного навчання». Особистісно-орієнтоване навчання давно вже приваблювало наш творчий колектив. І з вересня 2004 року ми почали перехід на профільне навчання з 10 класу та допрофільне – з 8 класу.

Чудовий кадровий потенціал школи дозволив це здійснити: маємо вчителів I та вищої кваліфікаційної категорії 29 з 45 (68%), а також серед них мають педагогічні звання «старший вчитель» - 8, «вчитель-методист» - 9 вчителів. Тому в перший рік цього експерименту мали 4 профільних групи: фізико-матаматична, філологічна (англійська, українська мови), суспільно-гуманітарна і спортивна. А з 8 класу почали поглиблене вивчення української та іноземної мов.

Щороку профільні групи змінювалися, враховуючи індивідуальні особливості учнів та побажання батьків. Результати були вражаючими. Рівень знань по кожній з профільних дисциплін виріс до 85-100%. Учні профільних груп та класів з поглибленим вивченням мов виборювали призові місця на районних та обласних учнівських олімпіадах. Саме учні профільних класів займалися науковими дослідженнями в системі Малої Академії Наук України. Слід відзначити роботи минулорічних випускників: Кравця Івана з геології на тему: «Дослідження змін рівня підгрунтових вод у м. Гола Пристань в залежності від сонячної активності» та Ахметзянової Інни з біології - «Селекція та генетика». Випускники школи з профільних класів вступали до вищих навчальних закладів без труднощів. А зараз, коли вступні іспити до вишів проводяться у формі ЗНО, вони демонструють високу компетентність з профільних дисциплін.
Творчий пошук моїх колег привів нас до м. Южного Одеської області - в авторську школу М.П. Гузика, де профілізація запроваджується з більш раннього віку. У телефонному режимі я домовилась з директором про зустріч і поїхала до цієї школи. Те, що там побачила і почула, поспілкувавшись з М.П. Гузиком та його заступником, мене вразило. Повернувшись додому, ознайомила свій колектив з авторською програмою цього навчального закладу. І всі зрозуміли, що вже виросли з того, над чим працювали 5 років. Профілізацію починати з 10 класу пізно, треба це робити раніше. Тому рішення педради, яка завершила 2008-2009 навчальний рік, було одностайним: почати ранню профілізацію.

Ми склали Програму експерименту за темою: «Управління розвитком шкільної освіти в умовах ранньої профілізації учнів» та подали її на затвердження до Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти вчителів. Нашу Програму підтримали, затвердили і з 2010 року включили в число обласних експериментальних майданчиків з вищевказаної теми.

Експеримент у школі розпочато! Мета його - розробити та апробувати модель профільно-диференційованого освітнього середовища з посиленим розвиваючим спрямуванням, а саме: створення та реалізація ранньої профілізації учнів.

Експеримент передбачає:

1) особистісно-орієнтований підхід до кожного учня з урахуванням його індивідуальних можливостей, починаючи з початкових класів;

2) закладення в основу навчального процесу з будь-якого предмету самостійної, пошукової, дослідницької діяльності;

3) побудову навчально-виховного процесу як профільно-диференційованого;

4) створення розвивально-освітнього середовища, яке сприятиме розвитку інтелекту, критичного мислення, творчого потенціалу вчителя та учня.

Тож, дорогі мої колеги та учні, до роботи! Адже за словами видатного педагога В.Сухомлинського: «Творення людини – це найвища напруга всіх духовних сил, це і життєва мудрість, і майстерність, і мистецтво».
 Комментариев: 0  ::  Дата: 19 марта 2010   ::  Посмотрели: 1234  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода