Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Відродження територіальної громади Залізного Порту (цікава пропозиція)
Місцева влада не в достатній мірі виконує свої функції, селище Залізний Порт хоч і є курортним, але має багато інфраструктурних та соціальних проблем.

Через це виникають резонансні інформаційні хвилі направлені проти селища.

Найрезонансніша інформаційна війна пов’язана з санітарно-епідеміологічним станом селища.

Територіальна громада розрізнена – кожен сам по собі, що ще глибше посилює соціально-економічну вразливість селища.

Пропонується розробити проекти Програми комплексного розвитку Залізного Порту та Статуту територіальної громади села. В ході роботи планується вести активну комунікацію з жителями селище, зокрема анкетування, проведення круглих столів, громадські слухання, утворення квартальних та вуличних комітетів.

В проекті відіграє значну роль інформаційна кампанія та співпраця з громадськими організаціями.

В результаті кожен член територіальної громади має чітко уявляти своє місце в соціально-економічній системі селища, бачити перспективу зростання власного матеріального благополуччя та селища в цілому.

Проектна пропозиція не подавалася до жодної донорської організації

Передбачається що в процесі реалізації, проект фінансово посилиться за рахунок потенційних спонсорів – пансіонатів та баз відпочинку селища Залізний Порт. Також учасники проекту вкладають в нього свій час, знання і матеріальні ресурси, зокрема: приміщення, комп’ютерна та інша офісна техніка, власні транспортні засоби тощо.

В проекті будуть задіяні не менше 30 громадських організацій (місцевих та всеукраїнських, зокрема екологічного, аналітичного та правозахисного спрямування).

2. ОПИС ПРОЕКТНОЇ ПРОПОЗИЦІЇ


а) проблема, на вирішення якої спрямовано проектну пропозицію:

Новофедорівська сільська рада, яка об’єднує два села (Залізний Порт і Новофедорівку) неналежно виконує свої задачі. Є ряд проблемних питань, які дають підстави так вважати. Так в курортному селищі Залізний Порт вже понад 10 років немає дитячого садочку – з незрозумілих громаді причин двоповерхова будівля і територія стала власністю приватного пансіонату.

Люди неодноразово зверталися з вимогою повернути дитсадочок у власність громади. Натомість Новофедорівська сільрада прийняла рішення виділити земельну ділянку під будівництво дитсадка, поступившись площею шкільного стадіону. На тому все і зупинилося. Діти або сидять вдома, або батьки возять у сусідні села.

Перед тим як забрати у школи землю, начебто ділянка під дитсадок вже виділялася, але потім дивним шляхом опинилася в приватній власності. Також, вже більше 5 років як закрита публічна бібліотека.

Не все гаразд і з водопостачанням та водовідведенням, вивезенням сміття та утилізацією каналізаційних стоків, з генеральним планом та дорогами, закриттям парків для відвідувачів, «нічні сесії» і багато іншого. Таких проблем багато. Але ми зупинимось на найбільш резонансній.

В передачі «ІнфоШОК» на «Новому каналі», яка транслювалася в суботу 15.08.09 о 12.10, а також повтор, в неділю 16.08.09 о 15.50 на відрізку з 09.00хв по 09.30хв було повідомлено наступне: «У селищі Залізний Порт Херсонської області вода заражена спорами «Сибірки»». Твердження про загрозу безпеці громадян було оприлюднене попри те, що на сайті УНІАН-Здоров’я 10.07.2009 13:33 було опубліковане спростування інформації, поширеної напередодні Херсонською обласною організацією Партії зелених України.

Після цього було прийнято рішення готуватися до суду проти «Нового каналу». Громадська організація «Громада Залізного Порту», яка була легалізована шляхом письмового повідомлення 20.07.09 Голопристанським районним управлінням юстиції , направила ряд запитів: голові Новофедорівської сільської ради, з проханням підтвердити, що після поширення таких повідомлень в курортний сезон різко знизилась кількість відпочиваючих на пляжах селища, що завдає суттєвої матеріальної та моральної шкоди підприємцям та жителям с. Залізний Порт; Начальнику управління контролю та моніторингу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, з проханням зберегти ефірну копію програми «ІнфоШОК», як доказ у судовому процесі проти ТОВ «Новий канал»; а також головному лікарю Державного закладу «Голопристанська районна санепідстанція» та Начальнику Управління ветеринарної медицини в Голопристанському районі з проханням підтвердити чи спростувати, чи справді «У селищі Залізний Порт Херсонської області вода заражена спорами «Сибірки»».

Від всіх установ ми отримали вичерпні відповіді у встановлений законом строк, крім Новофедорівської сільради. Не прийшло навіть повідомлення від Укрпошти що лист доставлено. За результатами чергових щорічних перевірок спорів сибірської виразки ні в воді ні в ґрунті не виявлялося, принаймні з 1957 року. Але було наголошено на тому, що саркофаг, який дійсно перебуває на території одного з пансіонатів, потребує ремонтних робіт, огородження технічного заїзду та відновлення написів про заборону проведення земляних робіт. Підтверджено, що загрози життю людей не існує.

Після консультацій з першою групою юристів, Радою організації було прийнято рішення про реєстрацію ГРГО «Громада Залізного Порту», що надало необхідної правоздатності для ведення судового спору. Відповідно, 29.09.2009 року громадську організацію було зареєстровано. Друга група юристів порекомендувала запропонувати Генеральному директору ТОВ «Новий канал» вирішити конфлікт мирним шляхом. Ознайомившись з матеріалами наданими Громадою, Ірина Лисенко пристала на нашу пропозицію. Після тривалих переговорів 27.01.2010 року було підписано МИРОВУ УГОДУ, згідно якої колектив програми «ІнфоШОК» має підготувати сюжет про екологічну ситуацію в Залізному Порту.

В процесі з’ясувалося, що джерелом дезінформації є голова Херсонської обласної державної адміністрації, який спекулюючи цим питанням зводив особисті рахунки з головою та рядом депутатів Новофедорівської сільради (принаймні, за версією місцевих депутатів та жителів села). В листопаді 2009 року було опубліковано ряд статей, з інтерв’ю голови Херсонської ОДА, в яких наголошувалося, що існує загроза життю людей. Губернатор посилався на висновок Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського. На наш запит Інститут надав копію листа-відповіді, в якому спеціалісти припускали, що без виконання належних заходів по ремонту саркофаг може становити загрозу зараження збудником сибірки людей і тварин. Підчас особистої зустрічі виконавець листа повідомив, що спеціалісти Інституту ніколи не були в Залізному Порту, а їх припущення ґрунтувалося на матеріалах наданих головою Херсонської ОДА. Зокрема, на висновках Голопристанської районної санепідстанції та Управління ветеринарної медицини в Голопристанському районі. Крім того були документи які вже втратили свою актуальність – йдеться про відстань до моря. В документах зазначалося, що відстань менше 50 м, хоча у висновках районних контролюючих органів вказано 70 м. Тут справді є проблема. На початку 80х років, коли море дійсно підійшло до 50 м, було проведено берегоукріплюючі роботи – споруджено хвилерізи та насипано пляж шириною більше 100 м. Зараз ці хвилерізи значно пошкоджені штормами, відповідно вже не повною мірою виконують своїх функцій. Але понад 10 років ніхто не згадував про цю проблему, а тут в розпал курортного сезону та підчас політичних передвиборчих протистоянь згадали про проблему.

Після особистих розмов з місцевими депутатами та заступником голови, з’ясувалося, що Новофедорівська сільрада не має можливості проводити ремонтні роботи – не відомо у кого на балансі знаходиться об’єкт, а це призведе до непорозумінь з КРУ – не цільове використання бюджетних коштів.

Відповідно до Мирової Угоди, знімальна група «Нового каналу» приїде в Залізний Порт в першій половині травня 2010 року. Для приведення, до цього часу, об’єкту до вимог контролюючих органів ми Громада знайшла спонсорів, які погодились оплатити роботи відповідно до кошторису. Для початку ми звернулися до Голопристанської РДА та Херсонської ОДА з ідентичним проханням: встановити:

* Хто є замовником проведення заходів по консервації скотомогильника;
* В чиїй власності знаходиться земельна ділянка під саркофагом;
* Хто є власниками прилеглих земельних ділянок, через які можливий безперешкодний проїзд до саркофагу спецтехнікою, для здійснення відповідних заходів.

Цього разу ми не отримали підтвердження, що лист отримано від Херсонської ОДА (лист відправлявся рекомендованим з повідомленням). Натомість Голопристанська РДА провела відповідну роботу і надала вичерпні відповіді. З’ясувалося, що саркофаг розташований на земельній ділянці ЗАТ «Херсонський завод карданних валів» – пансіонат «Примор’я». По нашій інформації Голопристанська РДА також направила запит до заводу з проханням надати документацію по саркофагу, якщо така є.

Наступним листом запропонували голові Голопристанської РДА, для розробки Проекту щодо виконання невідкладних заходів по приведенню території навколо худобомогильника та саркофагу до вимог відповідних нормативів, утворити робочу групу, під його головуванням, в складі спеціалістів Голопристанської районної санепідстанції, Управління ветеринарної медицини, Відділу з питань надзвичайних ситуацій, Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Голопристанської РДА, депутатів Новофедорівської сільської ради та представників ГРГО «Громада Залізного Порту».

Цього тижня з’ясувалося, що Херсонська ОДА таки отримала нашого листа, бо 11 березня відбулась нарада в облдержадміністрації за участі голови Новофедорівської сільради та представників Голопристанської РДА щодо ситуації з саркофагом, а 12 березня голова Ради ГРГО «Громада Залізного Порту» був запрошений на бесіду до голови сільради. Місцеві депутати повідомили що в Херсоні утворена робоча група по саркофагу і 15 березня відбудеться зустріч представників Громади Залізного Порту і робочої групи.

Водночас, керівництво Голопристанської РДА разом з експертами ветслужби і санепідемстанції засвідчило готовність брати участь в роботі робочої групи з метою розробки Проекту щодо виконання невідкладних заходів по приведенню території навколо худобомогильника та саркофагу до вимог відповідних нормативів.

Але це все тимчасові заходи. Хоча виявилося що крім знайденого нами спонсора, виявили бажання віднайти кошти в місцевому бюджеті на ремонт саркофагу й близькі до Херсонської ОДА люди. Звичайно, нас не може не тішити, що справа зрушилася з місця. Але є високий ризик того, що йдеться просто про велике бажання ці кошти вкрасти. Особливо насторожує той факти, що вимагається передбачити в сільському (а не в обласному) бюджеті витрати на збільшення відстані від саркофагу до урізу води. Ремонт хвилерізів – це колосальні суми, які так швидко не можуть бути отримані. Тож це питання ми тримаємо на контролі, тим більше що після ремонту (березень-квітень) ними будуть запрошені телеканали «1+1» та «5 канал», а в травні приїде «Новий канал» за нашим запрошенням, відповідно, матимемо змогу попередити можливі зловживання.

14 березня 2010 року взяла початок чергова інформаційна хвиля. Йдеться про підтоплення селища, відповідно й про можливе підтоплення саркофагу. Саме формується державний бюджет.

Бездіяльність Новофедорівської сільради на території Залізного Порту, натомість втілюється в активні заходи з благоустрою Новофедорівки, який в десятки разів перевищує наш, а саме: освітлення центральних вулиць, присутність бібліотеки та дитячого садочку, клубу, щорічний ремонт того чи іншого закладу. Натомість в Залізному Порту лишився один соціальний об’єкт – школа, яка з кінця 90х років в аварійному стані.

Все це дуже негативно сприймається жителями Залізного Порту, але обурення не перетворюється в конструктив. Щоразу на місцевих виборах 30-40 кандидатів від Залізного Порту і 2-3 від Новофедорівки. Радою ГРГО «Громада Залізного Порту» прийнято рішення не підтримувати жодного з кандидатів на голову Новофедорівської сільради, натомість активно здобувати прихильність майбутніх місцевих депутатів. Це пов’язано зі стратегією розвитку організації. Фактично на базі Громади Залізного Порту має сформуватися територіальна громада селища, яка за нашою допомогою, нарешті почне діяти організовано і системно. Адже, тимчасові заходи не можуть вирішити старих проблем – «хронічні хвороби мають лікуватися хронічно». Ми маємо розробити збалансований план розвитку селища та переконати територіальну громаду в необхідності його чіткого виконання. Водночас заходи повинні мати не тільки соціально-політичний характер, а й сприяти побудові стійкої економічної системи. Безумовно, буде утворена Залізнопортівська сільська рада, відділившись від Новофедорівської, але люди і села нікуди не дінуться. Відділення не вирішить всіх тих проблем, що перелічені вище. Крім стандартних заходів (прийняття Статуту села, затвердження генерального плану і т.п.), мають буди реалізовані ті, які, на наше переконання, не мають аналогів, принаймні в на Херсонщині. Наступним кроком, за розділенням двох сіл, стануть цілий комплекс заходів які дозволять об’єднати два сусідні курортні села з такими ж двома сільськогосподарськими. Але вже не адміністративними, а економічними зв’язками. На основі рівноправних угод. Коли кожне село матиме свій статут і владу, з якої громада може спитати результати. Свого часу Залізний Порт належав до Круглоозерської сільради, а Більшовик зараз має такі ж самі проблеми як і Залізний Порт. Йдеться про кооперацію, яку зараз модно називати кластером. Сподіваємось що наша робота в подальшому стане основою втілення регіонального туристичного кластеру.

б) мета проектної пропозиції:

Головною метою даного проекту є розробка Програми комплексного розвитку Залізного Порту і підготовка територіальної громади до її чіткого виконання.

в) план реалізації:

І етап – Проведення анкетування серед жителів Залізного Порту

Термін здійснення: з липня 2010 року по серпень 2010 року.

Заходи:

- розробка анкет та роздаткових матеріалів, затвердження методики роботи;

- проведення анкетування серед жителів Залізного Порту;

- обробка та аналіз результатів анкетування;

- оприлюднення підсумків моніторингу та аналітичних матеріалів в ЗМІ: 5 місцевих газет, 30 інтернет видань.

Очікуваний результат: опитати приблизно 2000 жителів села Залізний Порт та проаналізувати результати.

Фінансування від МФВ: 5 000 гривень.

ІІ етап – Розробка проектів Програми комплексного розвитку Залізного Порту та Статуту територіальної громади села

Термін здійснення: з вересня 2010 року по листопад 2010року.

Заходи:

- розробка проекту Програми комплексного розвитку Залізного Порту;

- розробка проекту Статуту територіальної громади села Залізний Порт;

- круглий стіл на тему розвитку туристичної інфраструктури в сільській місцевості: участь 20 представників органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району, 10 експертів відповідних служб, 30 громадських організацій і 20 журналістів, м. Гола Пристань.

Очікуваний результат: проект Програми комплексного розвитку Залізного Порту та проект Статуту територіальної громади Залізного Порту, проведено круглий стіл.

Фінансування від МФВ: 35 000 гривень.

ІІІ етап – Громадські слухання щодо Програми комплексного розвитку Залізного Порту

Термін здійснення: з листопада 2010 року по грудень 2010 року.

Заходи:

- формування ініціативної групи, збір підписів (не менше 100 підписів);

- анонсування про проведення громадських слухань в 5 місцевих газетах, 30 інтернет виданнях;

- складання порядку денного та скликання громадських слухань;

- проведення громадських слухань в Залізному Порту, за участі не менш як 200 делегатів від жителів Залізного Порту, 10 депутатів та голови сільської ради, запрошених 10 представників органів виконавчої влади району, 10 представників громадських організацій 5 журналістів;

- оформлення рішення слухань;

- оприлюднення результатів громадських слухань в 5 місцевих газетах, 30 інтернет виданнях;

- участь ініціаторів слухань в сесії сільської ради щодо результатів громадських слухань;

- круглий стіл на тему конкурентного розвитку малого та середнього бізнесу в Голопристанському районі, участь 20 представників органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району, 10 експертів відповідних служб, 30 представників громадських організацій і 20 журналістів, м. Гола Пристань;

- оприлюднення рішення сесії Новофедорівської сільської ради та відгуків про нього територіальної громади в 5 місцевих газетах, 30 інтернет виданнях.

Очікуваний результат: сформована ініціативна група з 5-7 чоловік; проведено громадські слухання; підготовлено рішення слухань та участь в сесії сільради, проведено круглий стіл.

Фінансування від МФВ: 15 000 гривень.

ІV етап – Підготовка експертних пропозиції та Статуту територіальної громади і подання їх місцевим органам виконавчої влади і органам місцевого самоврядування

Термін здійснення: з січня 2011 року по лютий 2011 року.

Заходи:


- підготовка узгоджених експертних пропозицій щодо комплексного розвитку Залізного Порту в розрізі розвитку інфраструктури Голопристанського району;

- подання Статуту територіальної громади Залізного Порту на розгляд сесії сільської ради;

- подання інших рішень територіальної громади до належних органів державної влади;

- оприлюднення результатів роботи не менш як в 5 місцевих газетах, 30 інтернет виданнях;

- проведення круглого столу з проблем регіонального розвитку в Голопристанському районі, участь 20 представників органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району, 10 експертів відповідних служб, 30 представників громадських організацій і 20 журналістів, м. Гола Пристань.

Очікуваний результат: подано експертні пропозиції до місцевих органів виконавчої влади; участь у сесії сільської ради щодо прийняття Статуту територіальної громади; опрацьовано інші можливі рішення громади за результатами слухань, проведено круглий стіл.

Фінансування від МФВ: 2 000 гривень.

V етап – Формування вуличних та квартальних комітетів в межах Залізного Порту та інструктаж їх членів

Термін здійснення: з березень 2011 року по квітень 2011 року.

Заходи:

- збір заявок у кандидати на членів органів самоорганізації населення;

- проведення зборів жителів за місцем проживання, залежно від кількості узгоджених комітетів: від 10 до 15;

- повідомлення про заснування вуличних та квартальних комітетів;

- проведення інструктажу членів комітету;

- оприлюднення результатів роботи в не менш як в 5 місцевих газетах, 30 інтернет виданнях.

Очікуваний результат: сформовано вуличні та квартальні комітети в кількості 20-30 чоловік; проведено інструктаж членів комітетів.

Фінансування від МФВ: 8 000 гривень.

VІ етап – Оприлюднення результатів громадської експертизи та проведення підсумкової прес-конференції

Термін здійснення: з травня 2011 року по червень 2011 року.

Заходи:

- проведення інформаційної кампанії з метою поширення досвіду громадської організації щодо проведення громадського моніторингу та громадської експертизи;

- проведення круглого столу щодо регіонального розвитку на базі територіальних громад, участь 20 представників органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району, 10 експертів відповідних служб, 30 представників громадських організацій і 20 журналістів, м. Гола Пристань;

- проведення прес-конференції в м. Херсон, участь 30 представників органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району й області, 30 представників громадських організацій і 30 журналістів.

Очікуваний результат: проведено інформаційну кампанію, проведено круглий стіл, проведено прес-конференцію;.

Фінансування від МФВ: 4 760 гривень.

д) результати:

В результаті реалізації проекту кожен член територіальної громади має чітко уявляти своє місце в соціально-економічній системі селища, бачити перспективу зростання власного матеріального благополуччя та селища в цілому. Програми комплексного розвитку Залізного Порту має стати путівником розвитку інфраструктури села, узгодженості дій суб’єктів господарювання що розвивають власний бізнес на території громади і спрямованість їх на співпрацю, в тому числі с соціальній сфері. Жителі селища, в майбутньому мають домогтися вирішення соціально значущих проблем, зокрема, відсутності дитячого садочку, аварійного стану школи, відсутності доступу до паркових зон обмеженого доступу до морського узбережжя в певних частинах селища, організованого прибирання вулиць та вивезення побутового сміття тощо. На базі квартальних та вуличних комітетів буде сформовано не тільки осередки територіальної громади, а й економічні осереддя які вестимуть організовану господарську присадибну діяльність, зокрема, йдеться про теплиці з використанням новітніх технологій, переробку плодово-овочевої продукції, організованого готельного бізнесу та забезпечення цілорічного функціонування лікувально-профілактичного санаторію. Статут територіальної громади села дасть реальні важелі контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування та регламентує інші процедурні питання. Отриманий досвід буде поширено і на сусідні села, що в подальшому стане основою втілення регіонального туристичного кластеру.

Досвід про проведену роботу буде поширюватись через місцеві ЗМІ та інтернет-видання. Так як селище є курортним і сезонна відвідуваність близько 1,5 млн. осіб це сприятиме обміну інформацією на всеукраїнському рівні.

В проекті будуть задіяні не менше 30 громадських організацій (місцевих та всеукраїнських, зокрема екологічного, аналітичного та правозахисного спрямування). А практичну користь від реалізації перш за все матимуть жителі Залізного Порту, це приблизно 3000 осіб чи 800 сімей. Як наслідок кращий курортний сервіс та сприятливий соціальний клімат відчують і відпочиваючі.

Политико Комментариев: 0  ::  Дата: 15 марта 2010   ::  Посмотрели: 1891  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)