Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Стан дотримання законодавства щодо оплати праці на Голопристанщині
У зв’язку зі складною економічною ситуацією, що склалася у Голопристанському районі, керівники підприємств допускають безліч порушень законодавства про працю, що тягне за собою вкрай негативні наслідки як для працівників, так і для керівників.

Прокуратурою Голопристанського району постійно тримаються на контролі та проводяться перевірки щодо стану дотримання законодавства з оплати праці, зайнятості населення, пенсійного забезпечення та прокурорського нагляду з цих питань.

Так, у ході перевірок було встановлено численні факти зумисної невиплати заробітної плати та компенсацій у зв’язку з порушенням строків виплати, приховування її реального розміру, наявність нелегальних трудових відносин, порушення прав щодо працевлаштування, сплати та використання коштів фондів соціального спрямування.

Протягом 2009 року прокуратурою району порушено 2 кримінальні справи про злочини, пов’язані з порушенням законодавства про працю відносно службових осіб, які направлено до суду та розглянуто ним із винесенням вироків.

До Голопристанського районного суду прокуратурою в порядку наказного провадження також пред’явлено 46 позовів про стягнення понад 43 тис. грн заборгованості по заробітній платі із керівників підприємств на користь працівників, які задоволено. Видано судові накази на зазначену суму та заборгованість погашено.

За документами прокурорського реагування виплачено понад 400 тис. грн заборгованості, до відповідальності притягнуто 15 посадових осіб, з яких 3 працівника органів влади та державного контролю.

За даними прокуратури заборгованість із заробітної плати в районі з початку 2010 року перевищує 300 тис. грн. На жаль, невтішною є ситуація на економічно активних підприємствах, де заборгованість із заробітної плати виплачується невчасно, що порушує конституційні права громадян на оплату праці.

Так, відповідно до вимог ч. 7 ст. 43 Конституції України, передбачено, що право громадянина на одержання винагороди за працю захищається законом.

Що стосується керівників підприємств, слід зазначити, що одночасно із виплатою заробітної плати не завжди проводяться відрахування до Пенсійного фонду. Заборгованість зі сплати внесків до нього на сьогодні становить понад 200 тис. грн, що ставить під загрозу соціальне забезпечення громадян.

Також простежується безпідставна невиплата заробітної плати працівникам більш як за один місяць, яка вчиняється умисно, внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати.

Так, керівником підприємства „X” було допущено безпідставну заборгованість із виплати заробітної плати працівникам на загальну суму близько 50 тис. грн, використовуючи при цьому кошти підприємства на інші цілі. За даним фактом прокуратурою району порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 175 КК України. На даний час ведеться слідство.

Враховуючи викладене вище, слід зазначити: прокуратурою району вживаються всі дієві заходи щодо недопущення виникнення та росту заборгованості на підприємствах, установах, організаціях шляхом внесення документів прокурорського реагування та порушенням кримінальних справ відносно винних осіб. Комментариев: 0  ::  Дата: 7 марта 2010   ::  Посмотрели: 1563  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода