Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Голопристанщина реформує заклади сімейної медицини
Своє перше засідання у нинішньому році члени постійної комісії з питань медицини, охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення при райраді присвятили ряду питань порядку денного, з яких виділяю два, що стосуються подовження терміну дії районних програм.

Одна з них – комплексна програма реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини на 2010 рік.

Якщо вдатися до риторичного запитання, чому саме ця програма має бути в числі інших, то компетентну і вичерпну відповідь присутнім членам комісії дав депутат райради, головний лікар комунальної організації (установи, закладу) Голопристанська центральна районна лікарня Л.В. Бритвін:

- Основне завдання її – профілактична направленість з попередження тих чи інших хвороб, в т.ч. і соціальних, онкологічних. Для цього треба прискорити реформування закладів охорони здоров’я на засадах сімейної медицини, і, зокрема, у сільській місцевості перепрофілювати лікарські амбулаторії в амбулаторії сімейної медицини.

Вони повинні відповідати всім вимогам, на їх базі мають бути створені клініко-діагностичні лабораторії. Крім того, необхідно створити і пункти невідкладної швидкої медичної допомоги з цілодобовим чергуванням фельдшерських бригад для віддалених сіл району, аби машина «03» протягом 20 хвилин могла доїхати до хворого. На перспективу при формуванні бюджету району треба планувати кошти для створення цих пунктів на базі Садівської дільничної лікарні та Гладківської лікарської амбулаторії.

Ми вже зараз, маючи в районі ще невелику мережу закладів на засадах сімейної медицини, бачимо, що все більше людей стали лікуватися на ліжках денного стаціонару, менше звертаються до вузькопрофільних спеціалістів, оскільки на місцях мають сімейних лікарів. Також більшість хворих, маючи направлення до центральної районної лікарні, вже обстежені клініко-діагностично і функціонально. Це великий позитив, адже звернення до сімейних лікарів і фельдшерів дозволяє виявляти захворювання на ранніх стадіях.

Профілактика і санітарно-просвітницька робота допоможе збагатити знання жителів населених пунктів району з профілактики захворювань. Людина має бути освічена в плані раціонального харчування, ведення здорового способу життя, відмови від шкідливих звичок. Поступово слід готувати населення до того, щоб кожен з мешканців був зацікавлений у своєму здоров’ї, і не лікар, а він сам пропонував лікареві зробити профілактичний огляд стану свого здоров’я.

Звісно, для цього треба відповідне оснащення сільських закладів охорони здоров’я, укомплектованість лікарями загальної практики – сімейної медицини. Необхідно проводити і комп’ютеризацію сільських медичних ЛПЗ.
Депутат райради, заступник голови райдержадміністрації Т.П. Роман конкретизувала заходи цієї районної програми, яка передбачає відкриття на базі райполіклініки дільниці загальної практики – сімейної медицини. Для поліпшення доступності та якості медичної допомоги у сільській місцевості Круглоозерську, Нововолодимирівську, Чорноморську лікарські амбулаторії протягом нинішнього року планується перепрофілювати в амбулаторії сімейної медицини. Відповідно у місцевих бюджетах мають передбачити на це кошти, а ще - на навчання лікарів.

Про не менш потрібну районну програму профілактики та лікування стоматологічних захворювань на 2010 рік знайомила членів комісії Т.П. Роман.

У ній також зазначені пункти про створення стоматкабінетів у сільських лікарських амбулаторіях Малих Копанів, Нововолодимирівки, Таврійського, Добропілля, загальноосвітніх навчальних закладах для надання стоматологічної допомоги сільському населенню, в т. ч. і школярам та дітям дошкільного віку.

Голова районної ради Г.В. Кобець, котра брала участь у роботі комісії, порекомендувала взяти її виконання в подальшому на контроль, а загалом провести одне з наступних засідань разом з сільськими головами, де й обговорити питання з охорони здоров’я. Комментариев: 0  ::  Дата: 22 февраля 2010   ::  Посмотрели: 1111  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

Погода