Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Перші кроки «Фортуни»-сільська кооперація в дії
Мешканці Голопристанщини вже давно «проклали» стежину до оптово-закупівельного ринку, що у Великих Копанях сусіднього, Цюрупинського району.

З ранньої весни і до пізньої осені селяни обмінюються інформацією стосовно тамтешніх цін на городину, радіють, коли вони є високими, і сумують, коли немає попиту на вирощений нелегкою працею врожай.

Останнім часом заготівельники все частіше прибувають безпосередньо до сільської місцевості, аби закупити продукцію свіжішою і дешевшою. Багатьом селянам це вигідно, адже поїздка на оптовий ринок «влітає» в копійчину, та й не всі володіють власним автотранспортом. Тож певної системи у цій справі не було, все вирішувалося стихійно.

І ось, нарешті, як говорив Остап Бендер, «лід зрушився». Кабінет Міністрів України прийняв постанову про ринки, зокрема, - про створення на селі заготівельних кооперативів. За підтримки обласної дорадчої служби такий кооператив було створено і в Новософіївці.

Його головою стала агент кредитної спілки «Громада» Людмила Яценко. Засновники дали кооперативу багатообіцяючу назву «Фортуна». Дорадча служба допомогла членам об’єднання розробити бізнес-план, прийняти необхідні установчі документи.

Зараз у державі вже почав діяти проект з дещо довгою назвою «Виконання Україною зобов’язань щодо членства в СОТ та реалізації Європейської політики добросусідства у сільському господарстві». І ось нещодавно до нашої сільської ради для зустрічі з членами кооперативу і землекористувачами завітали поважні гості – керівник проекту, міжнародний експерт з Великобританії Джон Мілнз, експерт проекту Європейського Союзу Микола Петрович Гриценко та керівник дорадчої служби Лариса Василівна Артеменко.

Відкриваючи зустріч, Джон Мілнз зазначив, що створення заготівельного кооперативу – лише перший етап. На черзі подальші кроки його діяльності – вивчення потреб сільського ринку, оцінювання його параметрів, робота з фермерами і торговцями, визначення оптимальної площі ринку і вибір місця для нього, розробка планів забудови, аналіз життєспроможності ринку і, нарешті, його будівництво.

Виступаючий підкреслив, що члени кооперативу повинні мати чітку перспективу його розвитку і працювати за таким же чітким планом. Доповнюючи іноземного гостя, Микола Гриценко сказав, що в Україні на сьогодні є лише один оптовий ринок європейського зразка – львівський «Шувар». Решта, у тому числі і Великі Копані, мають стихійний характер без певної організаційної побудови. Він також зазначив: попереду у членів кооперативу багато роботи, тож усе залежить від їх наполегливості і цілеспрямованості.

Новософіївський сільський голова Світлана Острікова додала: місцева влада вже вирішила виділити новоствореному кооперативу півтора гектара землі колишнього зернового току. Поруч з ним знаходяться складські приміщення, які колись можна буде викупити у їх теперішніх власників, вагова, яка зараз продається. Зернотік розташований майже в центрі Новософіївки, тож для розміщення ринку це є оптимальним місцем.

Гості провели для присутніх на зустрічі своєрідний семінар. Було окреслено першочерговий план дій на першу половину року. А взагалі, як зазначив Джон Мілнз, треба розробити такий план на найближчі два роки. У ході дискусії землекористувачі наголошували на тому, що такий кооператив і оптовий ринок дуже потрібні нашому району і, перш за все, - найближчим селам. Вносились і конкретні пропозиції. Зокрема, щодо створення громадського комітету, до складу якого ввійшли б місцеві фермери, орендарі, власники земельних ділянок. Такий комітет вирішував би чимало організаційних питань, а це сприяло б успішному розвитку кооперативу.

Основною проблемою, як зазначали і гості, і запрошені на зустріч, є питання фінансування кооперативу. Є кілька складових такого фінансування. По-перше, пайові внески членів кооперативу. Їх сума статутом вже визначена, але чи повірять люди в новостворену організацію, чи вкладатимуть кошти в її розвиток? По-друге, як сказав один із гостей, це можуть бути внески органу місцевого самоврядування, тобто сільської ради. Але зважаючи на те, що сільська рада сама одержує дотацію від держави, цей варіант видається малоймовірним.

І по-третє, що найголовніше, - допомога з боку держави. Але аби одержати державний грант, треба представити конкурентоздатний бізнес-план, довести чітке бачення перспективи, одне слово, активними діями розвіяти сумніви тих, від кого залежатиме справа державного фінансування. До того ж, на мою думку, не слід виключати і політичний аспект. Адже зовсім не виключено, а скоріше цілком ймовірно, що добрі починання можуть бути просто перекреслені. Учасники проекту обіцяли кооперативу здебільшого інформативну підтримку, як то одержання легальних дозволів, розроблення планів, ведення документації, допомога в доборі обладнання для ринку тощо.

Отже, перші кроки кооперативом уже зроблені. Чи чекає на «Фортуну» успіх – доведе час. Але хочеться надіятись, що новостворене об’єднання крокуватиме далі впевненою ходою. Комментариев: 0  ::  Дата: 4 февраля 2010   ::  Посмотрели: 1073  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП