Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Правопорядок – справа всієї громади Голопристанщини
У багатогранній діяльності органів місцевого самоврядування одне з чільних місць займає робота по профілактиці правопорушень у територіальних громадах.

Місцевими радами району надбано певний досвід у вирішенні вказаних завдань, є певні напрацювання, але водночас мають місце і деякі упущення. Проблемам забезпечення належного правопорядку була присвячена навчально-методична нарада «День голови», про яку «Голопристанський вісник» інформував наприкінці минулого року.

Напевне, однією з ключових тем загального обговорення були питання організації роботи громадських пунктів охорони правопорядку на місцях, взаємодії їх активу з дільничними інспекторами міліції, створення необхідних умов для виконання службових обов’язків саме цими представниками правоохоронних органів.

Виступаючи з докладною інформацією на «Дні голови», начальник райвідділу внутрішніх справ, майор міліції Д.Д. Ткаченко зазначив, що в 2009 році в охороні громадського правопорядку досягнуто певного прогресу.

Майже на 15 відсотків зменшилася кількість злочинів, учинених в громадських місцях, а їх питома вага у структурі всіх зареєстрованих злочинів загальнокримінальної спрямованості становить усього 1,7%. Зменшилася також кількість вчинених у громадських місцях умисних тілесних ушкоджень, крадіжок.

Основний обсяг роботи із забезпечення правопорядку на вулицях та в інших громадських місцях виконували підрозділи патрульної служби та дільничні інспектори міліції.

Міліціонерами патрульної служби у громадських місцях безпосередньо розкрито 8 злочинів, за їх участю – 106.
Дільничними інспекторами міліції розкрито 79 злочинів загальнокримінальної спрямованості, з них 14, пов’язаних із незаконним обігом наркотиків, 10 – з незаконним поводженням зі зброєю, виявлено 14 злочини у сфері економіки.

Проводиться профілактична робота з раніше судимими, якими учинено злочинів на 3,8% менше, ніж у 2008 році.
Гострими є питання перебування заарештованих, що хворіють на туберкульоз, в ізоляторах тимчасового утримання (ІТУ). Не розв’язано проблеми щодо належного забезпеченням дільничних інспекторів міліції транспортом, службовими приміщеннями, форменим одягом, засобами зв’язку.

Пріоритетними напрямками роботи підрозділів міліції громадської безпеки є: профілактика злочинності, орієнтація на потреби населення, протидія злочинності у громадських місцях, організація охорони громадського порядку в системі єдиної дислокації, забезпечення охорони громадського порядку і безпеки громадян під час проведення масових заходів, удосконалення профілактичної роботи з підобліковим елементом.

Дільничний інспектор міліції Є.А. Ласінський, який працює в територіальних громадах трьох сільських рад – Бехтерської, Збур’ївської та Олексіївської, підкреслив, що в повсякденній роботі йому значну допомогу надають пункти охорони громадського правопорядку, котрі діють у всіх названих сільрадах.

Плідно співпрацюють з правоохоронними органами такі пункти в с. Бехтери (начальник пункту О.В. Липай), с. Збур’ївці (М.Р. Козінський), с. Олексіївці (Я.Ф. Макарчук). Разом з громадськими помічниками проводяться рейди, влаштовується патрулювання в лісосмугах для запобігання вирубуванню лісонасаджень, чергування в розважальних закладах, налагоджений регулярний прийом громадян, розгляд їх заяв, періодично проводяться профілактичні бесіди в загальноосвітніх школах тощо. На обслуговуваній території з допомогою громадських помічників було виявлено та складено протоколи про більш як 160 правопорушень.

Разом з тим, указав старший лейтенант міліції Є. Ласінський, у правоохоронній діяльності є ряд об’єктивних факторів, які не сприяють досягненню максимально позитивних результатів. Дільничному інспектору доводиться працювати в шести населених пунктах, що розташовані на відстані від 5 до 15 кілометрів один від одного і в яких проживає загалом понад 5 тисяч чоловік.

Керівник пункту охорони громадського правопорядку Новософіївської сільської ради В.Г. Порода відзначив тісну співпрацю з сільським головою С.Г. Остріковою, виконавчим комітетом сільради, дільничним інспектором міліції Ю.В. Ульяновим. Приміщення опорного пункту, зазначив він, відремонтовано, вмебльовано, забезпечено телефонним зв’язком. Створена і регулярно виходить на чергування добровільна народна дружина. Активісти проводять значну профілактичну роботу серед односельчан, насамперед серед молоді.


Чимало цінних пропозицій стосовно підвищення ролі громадських формувань у забезпеченні належного правопорядку в територіальних громадах вніс керівник такого пункту в с. Чулаківка Ю.В. Литвиненко.

На його переконання, варто розширити повноваження активістів пунктів охорони громадського правопорядку, забезпечити їх відповідними посвідченнями, а по можливості – й форменним одягом, спецзасобами тощо. Слід активніше залучати до боротьби й профілактики злочинності адмінкомісії місцевих рад, законодавчо розширити їх повноваження, вдосконалювати їх взаємодію як з правоохоронними органами, так і з громадськими формуваннями.

Своє бачення шляхів, способів і методів удосконалення правоохоронної і профілактичної роботи в територіальних громадах висловили й ряд інших учасників «Дня голови».

Підсумовуючи обмін думками, голова районної ради Г.В. Кобець запропонувала надіслати узагальнені пропозиції профільному комітету Верховної Ради та Міністерству внутрішніх справ України.

--------------------------------------------------------------------------------


Комітету з питань законодавчого забезпечення
правоохоронної діяльності Верховної Ради України,
Міністерству внутрішніх справ України

Голопристанською районною радою Херсонської області проведено методичну нараду «День голови» за участю сільських голів та представників правоохоронних органів.
Враховуючи ситуацію, що склалася в районі по профілактиці правопорушень, учасниками зібрання були висловлені наступні пропозиції:

1. Для проведення ефективної профілактичної роботи по попередженню правопорушень:

1.1. Вирішити питання про збільшення фінансування з державного бюджету на матеріально-технічне забезпечення районного відділу УМВС України в Херсонській області.

1.2. Довести штатну чисельність дільничних інспекторів до діючих нормативів.

1.3. Розширити права адмінкомісій органів місцевого самоврядування, а саме:

дозволити їм розглядати матеріали правопорушень, передбачених статтями КУпАП:

- ст. 178 ч. І, IІ (Поява в громадських місцях у нетверезому вигляді),

- ст. 184 ч. І, ІІ, ІІІ (Невиконання батьками обов’язків по вихованню дітей),

- ст. 1732 (Скоєння насильства в сім’ї),

- ст. 176 (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення),

- ст. 177 (Придбання самогону та інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення),

- ст. 197 (Проживання без паспорта),

- ст. 199 (Допущення проживання без паспорта),

- ст. 651 (Лісосмуги).

Правопорядок – справа всієї громади Голопристанщини Комментариев: 0  ::  Дата: 9 января 2010   ::  Посмотрели: 1102  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность