Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+На порядку денному питання медицини Голопристанщини
Засідання постійної комісії Голопристанської районної ради з питань медицини, охорони здоров’я, материнства, дитинства та соціального захисту населення було плідним з огляду на об’ємні питання порядку денного. Зокрема, обговорювали хід виконання районної програми економічного, соціального та культурного розвитку району за 9 місяців поточного року в частині охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Депутат районної ради Т. Роман інформувала присутніх про охорону здоров’я в районі.

Надання медичної допомоги населенню Голопристанського району відбувається через мережу лікувально-профілактичних закладів, стаціонарними відділеннями з загальною кількістю 256 ліжок та 92 ліжками денного стаціонару. За 9 місяців на ліжках цілодобового стаціонару пролікувалося 5774 хворих та на ліжках денного стаціонару – 2387 хворих. Потужність амбулаторно-поліклінічних установ складає 1277,1 відвідувань за зміну.

В районі впроваджується позастаціонарна медична допомога, діють денні стаціонари при центральній районній лікарні, в дільничних лікарнях та лікарських амбулаторіях.

Кошторисні призначення на охорону здоров’я на 2009 рік становлять 20489,3 тис. грн, що в порівнянні з 2008 роком збільшились на 4,4%.

Проведені поточні ремонти в відділеннях центральної районної лікарні за бюджетні кошти на суму 70248 грн, та позабюджетних на суму 13443 грн. За рахунок коштів сільських рад проведені ремонти в Бехтерській дільничній лікарні, Новозбур’ївській, Залізнопортівській лікарських амбулаторіях загальної практики - сімейної медицини, проводився капітальний ремонт Садівської ДЛ.

Проведено поточні ремонти на фельдшерських та фельдшерсько-акушерських пунктах району. Проведено капітальний ремонт неврологічного відділення райлікарні за рахунок коштів спеціального фонду.

В районі досягнуто поліпшення рівня лікувально-діагностичної допомоги дітям та матерям. Організовано щоденний моніторинг стану здоров’я новонароджених дітей, який здійснюється в автоматичному режимі. Ефективно працює система етапності надання медичної допомоги вагітним, роділлям та дітям. Не знижуються обсяги виїзної роботи лікарів центральної районної лікарні на сільські лікарські дільниці для надання кваліфікованої медичної допомоги сільському населенню. За 9 місяців поточного року лікарями ЦРЛ було зроблено 426 виїздів в район, при цьому було прийнято 11053 хворих.

Поступово поліпшується матеріально-технічна база сільських закладів охорони здоров’я та центральної районної лікарні. В Чулаківську лікарську амбулаторію за кошти місцевого бюджету придбаний сучасний електрокардіограф, в Залізнопортівській лікарській амбулаторії загальної практики - сімейної медицини з травня 2008 року функціонує клініко-діагностичний кабінет, придбані стоматологічний комплекс, тести для дослідження рівня цукру в крові. Центральною районною лікарнею за кошти районного бюджету придбаний комплекс реанімаційний хірургічний монітор Novins 1800, апарат штучної вентиляції легенів “Фаза-21”, бронхоскоп Б-ВО-3-1 з освітлювачем, комплектом інструментів та відсмоктувачем. Безкоштовно отримано від Херсонської обласної клінічної лікарні рентгенівський апарат “Мамограф General Eletric”.

З метою поліпшення ранньої діагностики, зниження рівня захворюваності і смертності від раку візуальних форм в районі запроваджено щотижневий моніторинг якості онкопрофоглядів населення. З метою своєчасного виявлення туберкульозу у хворих у вересні-жовтні у районі працював пересувний флюорограф Скадовської ЦРЛ. Флюорографічно обстежено пересувним флюорографом 2284 особи, із них 437 осіб, які більше 2-х років не проходили флюорографію.

Клінікодіагностична лабораторія центральної районної лікарні у повному обсязі забезпечена тест - системами для обстеження мешканців на ВІЛ - інфекцію.

В центральній районній лікарні працюють комунікаційні технології (телефонно-комп’ютерні системи “Телекард” та “Тредекс”), за допомогою яких проводиться консультування електрокардіограм, що надає можливість своєчасно надавати невідкладну кардіологічну допомогу мешканцям сільської місцевості. В Садівську, Бехтерську дільничні лікарні, Новозбур’ївську лікарську амбулаторію придбані комп’ютери, що покращить контроль за виконанням районних програм “Здоров’я нації”, “Профілактика протидії захворюваності на туберкульоз” та інші.

На виконання заходів “Районної програми протидії захворювання на туберкульоз на 2007-2011” на 2009 рік було заплановано 48300 грн, використано за 9 місяців - 35406,92 грн, в тому числі на придбання туберкуліну -28439,92, на придбання рентгенплівки - 2533,00, на харчові набори - 4434 грн, на районну програму «Профілактики ВІЛ/СНІДу» на 2009 рік кошти з районного бюджету не виділялись.

Також в порядку контролю члени комісії заслухали про виконання комплексної програми реформування первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини за 2009 рік. Змістовну інформацію про це надав депутат районної ради, головний лікар комунальної організації (установи, закладу) Голопристанська центральна районна лікарня Л.Бритвін:

- Фактично реформування закладів охорони здоров’я, в яких надається первинна медико-санітарна допомога місцевому населенню, відбулося в останні роки, - сказав Л. Бритвін. – І тепер в населених пунктах, де проживає понад 1 тис. мешканців, з’явилися лікарські амбулаторії. Загалом в районі їх функціонує 12, з них 7 – лікарські амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

Проте тільки Новозбур’ївська, Чулаківська, Таврійська, Добропільська, Старозбур’ївська укомплектовані лікарями загальної практики. Тому на сьогодні і наступний рік стоїть завдання сільським радам працювати над якістю реформування. В першу чергу це стосується кадрового забезпечення, і звісно, медичного оснащення підпорядкованих закладів охорони здоров’я.

Поки що, на жаль, доводиться говорити про те, що деякі сільські голови не надто переймаються проблемами кадрів – медичних працівників. Так, у червні у Новофедорівську сільську раду був направлений лікар-інтерн для роботи у Залізнопортівській лікарській амбулаторії. Здивуванню немає меж – сільський голова І.К. Касіянчук відмовив йому, мотивуючи відсутністю коштів у бюджеті на утримання посади. Жоден з сільських голів, де немає лікарів в амбулаторіях, особисто не поїхав на «сватання» молодих спеціалістів у вищі медичні навчальні заклади, хоч адміністрація райлікарні надіслала їм всім графіки розподілу.

Лише сільські голови Долматівки, Малих Копанів та Нововолодимирівки надали листи-заявки в управління охорони здоров’я облдержадміністрації про направлення на роботу в лікарські амбулаторії лікарів загальної практики – сімейного лікаря.

Для вирішення кадрових питань райдержадміністрацією випускникам шкіл району у нинішньому році було надано 13 направлень на навчання на державне замовлення в середні і 7 – у вищі медичні заклади України.

У зв’язку з такою ситуацією, що склалася у сільських закладах охорони здоров’я, потрібно вдаватися до їх оптимізації. Зокрема, на рівні району затвердити перспективний план підготовки лікарів із обов’язковим зазначенням фінансування цього заходу.

На базі Бехтерської дільничної лікарні створити 15 соціальних ліжок для територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян УПСЗН (з фінансуванням їх відповідного міністерства). На базі Садівської дільничної лікарні доречно провести перепрофілювання в лікарську амбулаторію сімейної медицини та створити пункт невідкладної швидкої медичної допомоги. А для ефективного використання коштів необхідно узгодити з сільськими радами прийняття рішень щодо реалізації положень п. 1 ст. 93 Бюджетного кодексу України про передачу прав на здійснення видатків охорони здоров’я сіл в частині делегованих повноважень з відповідними коштами у вигляді міжбюджетного трансферту Голопристанській районній раді на підставі рішень відповідних рад і укладання угод.

Комісія із заслуханих питань прийняла відповідні рішення, а потім її голова О.Качан запропонував перелік питань для розгляду на засіданнях у І кварталі 2010 року. У роботі комісії взяли участь керуючий справами виконавчого апарату райради Т. Александрова і провідний спеціаліст виконавчого апарату райради Н. Кушнаренко. Комментариев: 0  ::  Дата: 11 декабря 2009   ::  Посмотрели: 1247  


Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?