Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Президент наклав вето на закон про націоналізацію Хернсонских комбайнов
За інформацією працівників аппарату ВРУ Президент України Віктор Янукович наклав вето на Закон про націоналізацію ТОВ «Херсонського машинобудівного заводу».

Згідно документу, який глава держави направив у Верховну Раду В.Янукович вважає, що зазначений закон «не може бути підписаний Президентом України як такий, що суперечить Конституції України».

З точки зору Президента України «законом фактично передбачається примусове відчуження об’єкта права приватної власності з наступним відшкодуванням його вартості і без визначення у цьому або іншому законі порядку такого відчуження».

Текст зауважень та пропозицій Президента:


П Р О П О З И Ц І Ї


до Закону України "Про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонський машинобудівний завод"

Прийнятий Верховною Радою України 4 листопада 2010 року Закон України "Про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонський машинобудівний завод" не може бути підписаний Президентом України як такий, що суперечить Конституції України.

Законом, зважаючи на суспільну необхідність, з метою захисту інтересів держави і трудових прав працівників товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонський машинобудівний завод" передбачено повернути у державну власність цілісний майновий комплекс названого товариства (стаття 1). Кабінет Міністрів України зобов'язано здійснити в установленому порядку заходи, пов’язані з поверненням у державну власність цілісного майнового комплексу зазначеного товариства, передбачити у проекті Закону України про Державний бюджет України на 2011 рік необхідні кошти на здійснення заходів, пов’язаних з поверненням у державну власність вказаного майнового комплексу (частина друга статті 2). Встановлено, що Закон набирає чинності з дня його опублікування (частина перша статті 2).

Отже, Законом фактично передбачається примусове відчуження об'єкта права приватної власності з наступним відшкодуванням його вартості і без визначення у цьому або іншому законі порядку такого відчуження.

Відтак, Закон суперечить конституційним засадам примусового відчуження об'єктів права приватної власності та гарантій захисту права власності щодо:
можливості застосування примусового відчуження об'єктів права приватної власності лише за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості та виключно в порядку, встановленому законом; можливості примусового відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану (частина п'ята статті 41 Конституції України);

забезпечення захисту державою прав усіх суб'єктів права власності, рівності усіх суб'єктів права власності перед законом (частина четверта статті 13 Конституції України);

непорушності права приватної власності (частина четверта статті 41 Конституції України).

На неприпустимості порушення зазначених конституційних гарантій неодноразово наголошував і Конституційний Суд України (Рішення від 12 лютого 2002 року № 3-рп/2002, від 20 червня 2007 року № 5-рп/2007 та від 16 жовтня 2008 року № 24-рп/2008). Зокрема, у Рішенні від 16 жовтня 2008 року № 24-рп/2008 Конституційний Суд України визначив, що "відповідно до статті 8 Основного Закону держави в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Одним із проявів цього конституційного принципу є непорушність права приватної власності та недопустимість протиправного позбавлення такого права".

Слід також зауважити, що Конституція України уповноважила Верховну Раду України у сфері відносин власності визначати правовий режим власності (пункт 7 частини першої статті 92), затверджувати перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, визначати правові засади вилучення об'єктів приватної власності (пункт 36 частини першої статті 85) і встановила, що повноваження Верховної Ради України обмежені тими, які віднесені до її відання Основним Законом держави. Водночас ні стаття 85, ні інші норми Конституції України не наділяють Верховну Раду України повноваженням повернути об'єкт у державну власність.

Ураховуючи викладене, пропоную Закон України "Про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу товариства з обмеженою відповідальністю "Херсонський машинобудівний завод" відхилити як такий, що прийнятий Верховною Радою України усупереч Конституції України.


Президент України В.ЯНУКОВИЧ
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 3  ::  Дата: 30 ноября 2010   ::  Посмотрели: 3538  

Комментарий написал(a) Махно. Опубликованно: 1 декабря 2010 20:35 в новости


Группа: Посетители
Новостей: 0
Комментариев: 1244
ICQ: --
Ну как Конституцию краить - так пох все несоответствия законо, а как прецедент создавать - так сразу о законе вспомнили...

Комментарий написал(a) vovkas. Опубликованно: 1 декабря 2010 21:00 в новости


Группа: Посетители
Новостей: 5
Комментариев: 2272
ICQ: --
Думаю, тут сработала классическая схема: наезд-откат-отъезд.
Хотя, непонятно, что с тех комбайнов можно еще выжать? Построить на площади 77 гектаров развлекательный комплекс? Или раздать под застройку депутатам и их помощникам?

Комментарий написал(a) Махно. Опубликованно: 6 декабря 2010 16:13 в новости


Группа: Посетители
Новостей: 0
Комментариев: 1244
ICQ: --
vovkas,

А чем не место под мечту губера - агрорінок??? А по краям торговіе центрі плавно переходящие в здания ХБК???Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее