Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Херсонський міськводоканал буде працювати «по русски»
Володимир Сальдо: «Ми будемо реконструювати Херсонський міськводоканал – це абсолютно чітка програма дій», цитує мера прес-служба міської ради.

Міський голова Володимир Сальдо разом із заступником директора МКП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Херсона» з питань реалізації послуг та інвестицій Андрієм Предейном та головою Торгово-промислової палати Ольгою Остроумовою на запрошення Санкт-Петербурзького водоканалу провели робочий виїзд до Санкт-Петербургу, де ознайомилися з технічними можливостями роботи підприємства, що надає послуги з водопостачання та водовідведення. Поїздку супроводжували представники Генерального консульства України в Росії.

Санкт-Петербурзький водоканал є одним з провідних на пострадянському просторі підприємств за технологією, проектуванням та якістю роботи. Як повідомив Володимир Сальдо, мета поїздки була спрямована на вивчення досвіду роботи Санкт-Петербурзького водоканалу у водопостачанні, очищенні води, відведенні каналізаційних стоків та організації робіт з обслуговування всього цього комплексу.

Практика роботи цього підприємства цікава, перш за все, у плані технології проектування, експлуатації системи водопровідно-каналізаційного господарства. «Цю технологію поступово ми будемо запроваджувати на Херсонському міськводоканалі, адже вона забезпечуватиме ефективність роботи підприємства, в першу чергу, сприятиме підвищенню якості надання послуг.

Оскільки наше підприємство має більш ніж сторічну історію, воно потребує запровадження нових технологій та збільшення потужностей для підвищення обсягів подачі води», - відмітив міський голова. За його словами, поступове запровадження таких технологій стане реальними кроками на шляху вирішення одного з найпроблемніших питань для Херсона – відходу від графіка подачі води та переходу на цілодобове водопостачання.

Санкт-Петербурзький водоканал є молодим підприємством, він побудований лише у 1978 році. Система водопровідного господарства Санкт-Петербургу функціонує таким чином, що вода для споживання береться безпосередньої з Неви, має багатоступеневу ступінь очищення, особливу технологію підготовки.

Саме така технологія очищення та система розрахунку оптимізованої подачі води, як зазначає В.Сальдо, є цікавою для Херсона. «Це дуже цікаво для нас, адже не дивлячись на те, що Херсон стоїть на Дніпрі, наша система будувалася таким чином, що вода береться з артезіанських свердловин. І для забезпечення потреб міста, яке постійно розбудовується, потрібно будівництво нових джерел водозабору та очищення і підготовки води, що є надто дороговартісною технологією», - пояснив міський голова.

Крім того, Санкт-Петербурзька практика цікава і з точки зору інженерного підходу та інженерного проектування. Ремонтні роботи на системах водопровідно-каналізаційного господарства в цьому місті проводяться без пошкодження асфальтного покриття, адже новітні технології не потребують великих земляних робіт.

«Ми будемо реконструювати Херсонський міськводоканал – це абсолютно чітка програма дій. Тому застосування практики провідних підприємств з використанням обладнання, яке керівництво Санкт-Петербурзького водоканалу готове надати нам, дозволить запровадити у Херсоні нову ефективну практику функціонування цього дуже важливого для кожного з городян і для всього міського господарства підприємства. Новітні потужності і можливості науки по проектунню і реконструкції системи водоочистки та відведення каналізаційних стоків можуть працювати і в Херсоні», - наголошує міський голова.

Поїздку та вивчення цього досвіду В.Сальдо називає першим кроком. Наступний крок – підготовка міськводоканалом вихідних даних, які необхідні для проктування та поступового переходу на безтраншейні технології та прокладання нових трубопроводів для подачі чистої води. Херсон вже розпочав перехід на знезараження води не за допомогою вільного хлору, а з використанням гіпохлориду натрію. Це значно зменшує негативний вплив хлору і на людину, і на навколишнє середовище. За словами міського голови, це й найменш затратна технологія.
«Перед нами стоїть серйозне завдання по залученню коштів, необхідних для реалізації цього проекту. Це можуть бути державні, приватні інвестиції або кредитні ресурси. Найкращий варіант - державне інвестування в реконструкцію системи водопостачання і водовідведення Херсона.

У разі ж неможливості залучення державних коштів, ми пропонуватимо городянам та депутатам вирішити питання фінансування через отримання кредиту або залучення інвестора. Іншого шляху просто немає. А затягування цих процесів буде лише погіршувати ситуацію. Адже інвестиційна складова, закладена у тарифі на водопостачання та водовідведення, є мізерною і спрямовується виключно на проведення поточних, аварійних ремонтів та запровадження енергоефективного обладнання, на яке ми поступово переводимо міськводоканал», - пояснює міський голова.

Однак, на його думку, міськводоканал потребує серйозної реконструкції. Лише вона забезпечить реальне покращення ситуації на ринку відповідних послуг в місті. Для цього необхідно відпрацювання проектно-кошторисної документації, що теж потребує певного фінансового ресурсу. Існує проект розвитку комунальних підприємств м.Херсона, який розроблявся у 2002 році в рамках підготовки до отримання кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку, що був розрахований на покращення ситуації з водопостачанням у м.Херсоні. Його кошторисна вартість у цінах тих років складала 16 млн.євро. (160 млн.грн.).

Ще один важливий момент в опрацюванні практики Санкт-Петербурга – відсутність мовного бар’єру. Подібне обладнання використовується і європейськими країнами, однак система управління, адаптована російською мовою, значно полегшує процес використання такого обладнання. Фінансування розвитку водоканалу в Санкт-Петербурзі проводиться з двох джерел – державних ресурсів та кредиту Євробанку.
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 7 июля 2010   ::  Посмотрели: 1315  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность