Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Як воно бути незрячим?- з’ясовували у Херсоні
14 травня 2010 р. в Херсоні відбувся публічний захід, спрямований на покращення доступності об’єктів міської інфраструктури для незрячих людей та людей з послабленим зором, повідомляє сайт Майдан

Ініціаторами акції стали інваліди, а саме Херсонський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» (голова – Юлія Григорчук). Це дуже позитивний приклад активної участі по відстоюванню прав інвалідів замість безнадійного очікування змін на краще. Оскільки це перший досвід херсонських організаторів, на їх підтримку, у якості учасників заходу, приїхали колеги з м. Харків.

Як воно бути незрячим?- з’ясовували у Херсоні

Найбільш цікавими і такими, що демонструють непристосованость і небезпечність вулиць міста для людей з послабленим зором, виявилися змагання в формі квесту. Було сформовано три команди з херсонських та харківських учасників (інвалідів з вадами зору), учнівської молоді та журналістів херсонських ЗМІ. Усі учасники квесту і люди, що стали випадковими спостерігачами, переконалися, що знайти, наприклад, аптеку або самостійно, без ризику для життя, перейти дорогу для незрячої людини нереально. Журналісти, молодь, громадські діячі спробували ходити, звичайно, в супроводі провідника, з пов’язкою на очах. Мене особисто вистачило на дві хвилини, бо в суцільному гомоні міської вулиці перестав різнити де небо, де земля. Оскільки сліпому неможливо розпізнати зупинку, журналістка ТРК Україна зайнялася вуличним тероризмом: зупинила посеред дороги тролейбус і поїхала в ньому з зав’язаними очима. Журналістка іншого телеканалу підглядала під пов’язкою, але її важко звинувачувати, це насправді страшно.

Вулична акція не могла відбутися без допомоги волонтерів. І величезна подяка Волонтерській агенції Центру соціально партнерства (організатор Оксана Попова), ГО «Quest.ua» та ХВПУ сервісу та дизайну за участь в заході. Коли я дивився на групу сліпих на площі біля залізничного вокзалу, чесно кажучи, було моторошно за цих людей. Як вони зможуть дістатися вулиці Суворова (фінішна точка квесту)? Лише, коли гра розпочалася і волонтери-поводирі привчилися вести сліпих, зітхнув із полегшенням. Інша група помічників сиділа на телефонах в Центрі соціального партнерства оперативно відшукуючи інформацію в Інтернеті для розшифровки завдань квесту. Наталія Мірошниченко із учасника квесту перетворилася в незамінного помічника практично по всім організаційним питанням. Спасибі вам друзі!

А потім була пресс-конференція. На мій погляд цікавим виявився виступ першого заступника голови Апеляційного суду Херсонської області Лободзінського С. В. Адже саме ця установа, чи не єдина в місті, без спонукань, ініціювала встановлення як світлофорів так і звукових сигналізаторів на небезпечній дорожній ділянці біля суду. І дійсно, за час роботи цих світлофорів кількість ДТП в цьому місці значно зменшилася. Вразили розповіді гостей з Харкова, Олега Лепетюка (представник Національної асамблеї інвалідів) і Ігоря Шрамко (ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії»). Ми дізналися не лише про потужний правозахисний рух, а ще і практичне втілення мрій, наприклад, наших інвалідів. Не дочекавшись від місцевої влади участі в забезпеченні доступності міста, вони організували підприємство де виготовляють звукові сигналізатори, які самі розташовують по місту. І це сліпі!!!

Запропонував підтримку подальшої роботи організаторів акції голова Херсонської організації інвалідів Олексій Ліпков.
Далі я взяв обіцянку від голови «Генерації успішної дії» відзвітуватися перед ЗМІ через три місяці про впроваджені дії і встановлені (або невстановлені) «маячки». Бо знаю, що привернення уваги до проблеми, як правило привернутою увагою і залишається.

А інше, озвучене на пресс-конференції, я вже чув, здається, з мільйон разів (цікаво, чи здогадається міськвиконком поставити бодай один «маячок» на вході у власну будівлю???).

Окремо хотів би торкнутися питання пошуку спонсорів. До речі, бюджет проекту склав 3 тис. грн. і на ці гроші ми привезли 6 харківчан, забезпечили їх харчування і проживання, купили моб. телефон зі смартфоном, навігатор до нього, зробили бандани із логотипами, купили нагороди учасникам квесту, забезпечили брейк-каву! Ми собою пишаємося. Так ось, спонсори. Шукали ми їх три тижні, щоб встановити на їх же території звуковий маячок (550 грн).

Найчастіша офіційна відповідь підприємств з величезними оборотами була… Увага!... «У нас немає зараз таких коштів».

Але світ не без добрих людей. Підтримав акцію ресторан «Александр-Шанц», а маячок (зроблений нашими харківськими друзями) придбає Тов «МКП Прозерпіна». Мені приємно похвалити цих підприємців, бо згода була отримана за першою ж телефонною розмовою, на відміну від нескінченних переписок та зустрічей з іншими установами.

І ще, хочу висловити повагу до журналістів ЗМІ. 14 травня виявився днем насиченим на інформаційні події, якісь скандальні прокурорські розборки, інше зараз не пригадаю. Та увага до події пов’язаної з захистом прав інвалідів радує і спонукає до подяки.

Як воно бути незрячим?- з’ясовували у Херсоні

Дуже гарний захід. А трохи сумно тому, що, схоже, зобов’язання України, яка в грудні 2009 року ратифікувала Конвенцію про права інвалідів, будуть виконувати самі інваліди і окремі небайдужі люди.
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 16 мая 2010   ::  Посмотрели: 2098  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее