Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Як воно бути незрячим?- з’ясовували у Херсоні
14 травня 2010 р. в Херсоні відбувся публічний захід, спрямований на покращення доступності об’єктів міської інфраструктури для незрячих людей та людей з послабленим зором, повідомляє сайт Майдан

Ініціаторами акції стали інваліди, а саме Херсонський обласний осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» (голова – Юлія Григорчук). Це дуже позитивний приклад активної участі по відстоюванню прав інвалідів замість безнадійного очікування змін на краще. Оскільки це перший досвід херсонських організаторів, на їх підтримку, у якості учасників заходу, приїхали колеги з м. Харків.

Як воно бути незрячим?- з’ясовували у Херсоні

Найбільш цікавими і такими, що демонструють непристосованость і небезпечність вулиць міста для людей з послабленим зором, виявилися змагання в формі квесту. Було сформовано три команди з херсонських та харківських учасників (інвалідів з вадами зору), учнівської молоді та журналістів херсонських ЗМІ. Усі учасники квесту і люди, що стали випадковими спостерігачами, переконалися, що знайти, наприклад, аптеку або самостійно, без ризику для життя, перейти дорогу для незрячої людини нереально. Журналісти, молодь, громадські діячі спробували ходити, звичайно, в супроводі провідника, з пов’язкою на очах. Мене особисто вистачило на дві хвилини, бо в суцільному гомоні міської вулиці перестав різнити де небо, де земля. Оскільки сліпому неможливо розпізнати зупинку, журналістка ТРК Україна зайнялася вуличним тероризмом: зупинила посеред дороги тролейбус і поїхала в ньому з зав’язаними очима. Журналістка іншого телеканалу підглядала під пов’язкою, але її важко звинувачувати, це насправді страшно.

Вулична акція не могла відбутися без допомоги волонтерів. І величезна подяка Волонтерській агенції Центру соціально партнерства (організатор Оксана Попова), ГО «Quest.ua» та ХВПУ сервісу та дизайну за участь в заході. Коли я дивився на групу сліпих на площі біля залізничного вокзалу, чесно кажучи, було моторошно за цих людей. Як вони зможуть дістатися вулиці Суворова (фінішна точка квесту)? Лише, коли гра розпочалася і волонтери-поводирі привчилися вести сліпих, зітхнув із полегшенням. Інша група помічників сиділа на телефонах в Центрі соціального партнерства оперативно відшукуючи інформацію в Інтернеті для розшифровки завдань квесту. Наталія Мірошниченко із учасника квесту перетворилася в незамінного помічника практично по всім організаційним питанням. Спасибі вам друзі!

А потім була пресс-конференція. На мій погляд цікавим виявився виступ першого заступника голови Апеляційного суду Херсонської області Лободзінського С. В. Адже саме ця установа, чи не єдина в місті, без спонукань, ініціювала встановлення як світлофорів так і звукових сигналізаторів на небезпечній дорожній ділянці біля суду. І дійсно, за час роботи цих світлофорів кількість ДТП в цьому місці значно зменшилася. Вразили розповіді гостей з Харкова, Олега Лепетюка (представник Національної асамблеї інвалідів) і Ігоря Шрамко (ВМГО інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії»). Ми дізналися не лише про потужний правозахисний рух, а ще і практичне втілення мрій, наприклад, наших інвалідів. Не дочекавшись від місцевої влади участі в забезпеченні доступності міста, вони організували підприємство де виготовляють звукові сигналізатори, які самі розташовують по місту. І це сліпі!!!

Запропонував підтримку подальшої роботи організаторів акції голова Херсонської організації інвалідів Олексій Ліпков.
Далі я взяв обіцянку від голови «Генерації успішної дії» відзвітуватися перед ЗМІ через три місяці про впроваджені дії і встановлені (або невстановлені) «маячки». Бо знаю, що привернення уваги до проблеми, як правило привернутою увагою і залишається.

А інше, озвучене на пресс-конференції, я вже чув, здається, з мільйон разів (цікаво, чи здогадається міськвиконком поставити бодай один «маячок» на вході у власну будівлю???).

Окремо хотів би торкнутися питання пошуку спонсорів. До речі, бюджет проекту склав 3 тис. грн. і на ці гроші ми привезли 6 харківчан, забезпечили їх харчування і проживання, купили моб. телефон зі смартфоном, навігатор до нього, зробили бандани із логотипами, купили нагороди учасникам квесту, забезпечили брейк-каву! Ми собою пишаємося. Так ось, спонсори. Шукали ми їх три тижні, щоб встановити на їх же території звуковий маячок (550 грн).

Найчастіша офіційна відповідь підприємств з величезними оборотами була… Увага!... «У нас немає зараз таких коштів».

Але світ не без добрих людей. Підтримав акцію ресторан «Александр-Шанц», а маячок (зроблений нашими харківськими друзями) придбає Тов «МКП Прозерпіна». Мені приємно похвалити цих підприємців, бо згода була отримана за першою ж телефонною розмовою, на відміну від нескінченних переписок та зустрічей з іншими установами.

І ще, хочу висловити повагу до журналістів ЗМІ. 14 травня виявився днем насиченим на інформаційні події, якісь скандальні прокурорські розборки, інше зараз не пригадаю. Та увага до події пов’язаної з захистом прав інвалідів радує і спонукає до подяки.

Як воно бути незрячим?- з’ясовували у Херсоні

Дуже гарний захід. А трохи сумно тому, що, схоже, зобов’язання України, яка в грудні 2009 року ратифікувала Конвенцію про права інвалідів, будуть виконувати самі інваліди і окремі небайдужі люди.
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 16 мая 2010   ::  Посмотрели: 2157  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?