Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+У Херсоні депутатам нагадали про їх передвиборчі обіцянки
Я повідомляє сайт Політична Херсонщина Херсонська діалогова група «Архітектурне та естетичне обличчя міста» підготувала висновки та пропозиції щодо рішення Херсонської міської ради № 1305 від 13.10.2009 «Про виконання постанови Ворошилівського районного суду м. Донецька» щодо передачі дубового гаю приватній фірмі "Амстор" для будування чергового супермаркету.

Необхідно зазначити, що ці висновки та пропозиції були озвучені 6 травня 2010 року на зустрічі представників Херсонської мережі Громадянської асамблеї України з керівниками депутатських фракцій.

Необхідно відзначити, що депутати почули оприлюднену інформацію та частина з них запропонувала відмінити рішення власної сесії.


Далі текст, в першій частині якого аналізуються обіцянки щодо збереження екології міста та дається інформація про те, як кожна з фракцій голосувала за знищення дубового гаю.

Текст був підготовлений керівником Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександром Мошнягулом та юристом обласної організації КВУ Олександром Токаленком.

Голосування за зазначене рішення на думку представників діалогової групи є яскравим прикладом ігнорування частиною депутатського корпусу Херсонської міської ради власних передвиборчих обіцянок щодо вирішення екологічних проблем та збереження зелених ресурсів міста.

Обіцянки по питанням захисту екології містяться в програмах наступних політичних сил:

Партія Регіонів

"Екологія Херсона: чиста вода і повітря , затишні парки та сквери стануть предметом щомісячного моніторингу спеціалістів та громадського контролю. Відродження іміджу Херсону – найзатишнішого та зеленого міста України. Наш обов’язок – ефективне використання ресурсів, якими наділено місто, збереження надбань наших батьків".

За рішення щодо знищення дубового гаю голосувало 20 депутатів з 22

«Народний блок Литвина»

Обіцяли запровадити програму «Екологія – 2010». "Мета – раціональне водовикористання, недопущення забруднення довкілля неочищеними стічними водами, збереження зелених зон, зменшення шкідливого впливу підприємств, об’єктів теплоенергетики та транспорту, захисту земель від деградації".

Всі 4 депутата голосували «За» знищення дубового гаю

Блок Сергія Кириченко «Громадський контроль»

"Можновладці захоплюють земельні ділянки в парках, скверах, березі Дніпра, землі біля житлових будинків. Пропонується заборону будівництва АЗС в межах міста, обмеження діяльності і закриття незаконно збудованих АЗ; оформлення згідно закону земель під парками та скверами як земель загального користування".

З 6 депутатів голосували: 3 - «За» знищення дубового гаю, 1 – «Утримався»

Народний Союз Наша Україна

"Продовжимо роботу з покращення інфраструктури міста, озелененню вулиць, благоустрою районів, парків, скверів".

З 4 депутатів 3 голосували – «Проти», 1 – «Утримався»

Комуністична партія України

"Якісно змінити екологічну ситуацію в місті, на річках Дніпро, Верьовчина з виділенням коштів з міського бюджету".

З 4 депутатів1 голосував «Проти» 2 – «Утримались»


Інші депутатські фракції, частина депутатів яких голосувала за знищення дубового гаю, не брала на себе обіцянок захищати екологію нашого міста.


2. На нашу думку при прийнятті зазначеного рішення було порушено цілу низку правових норм діючого Українського законодавства, що дає право депутатам переглянути .прийняте рішення.

- по-перше було порушено конституційне право кожного херсонця на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.(ст. 50 Конституції України).

- були порушені «Державні будівельні норми України 360-92». Згідно пункту 5.4. та таблиці 5.1.ДБН 360 – 92 площа озеленених територій загального користування населеного пункту має бути не менше 12 кв. м на людину. Тож рішення міської ради, яке скорочує площу зелених насаджень, погіршує екологічний стан та умови життя жителів Херсону. Нагадаємо, згідно нормативам, в обласному центрі катастрофічно не вистачає площ зелених насаджень.

- державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів, затверджені наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996 р. N 173, згідно п. 6.1. забороняють будівництво, реконструкцію і розширення об'єктів за рахунок території парків, водних акваторій і т.ін.

- порушено вимоги міжнародної Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля. Ця ковенція ратифікована Законом N 832-XIV від 06.07.99), а отже є частиною Українського законодавства і передбачає обовязкову консультацію місцевої влади з громадою щодо питань які стосуються довкілля. Цитуємо нормативи:

Стаття 6 Пункт 2: Зацікавлена громадськість адекватно, своєчасно та ефективно інформується, залежно від обставин, або шляхом публічного повідомлення, або в індивідуальному порядку на початковому етапі процедури прийняття рішень з питань, що стосуються навколишнього середовища,

Пункт 3: Процедури участі громадськості передбачають помірковані строки для різних етапів, що забезпечують достатній час для інформування громадськості у відповідності до пункту 2 і підготовки та ефективної участі громадськості в процесі прийняття рішень з питань, що стосуються навколишнього середовища.

Пункт 7: Процедури участі громадськості дають їй можливість подавати в письмовій формі або, в необхідних випадках, під час громадських слухань або розгляду питання за участю заявника будь-які зауваження, інформацію, аналіз або міркування, які, на її думку, мають відношення до запланованої діяльності.

- Закон України «Про основи містобудування»

Стаття 5. Основні вимоги до містобудівної діяльності:

При здійсненні містобудівної діяльності повинні бути забезпечені:
участь громадян, об’єднань громадян в обговоренні містобудівної документації, проектів окремих об’єктів і внесення відповідних пропозицій до державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій;

- Закон України Про архітектурну діяльність:

Стаття 25. Права громадян та громадських організацій
Громадяни та громадські організації, які не беруть безпосередньої участі у створенні об’єктів архітектури, мають право:
- брати участь в обговоренні архітектурних рішень проектів у встановленому порядку;

- прийняте рішення не відповідає вимогам Концепції національної екологічної політики України на період до 2020 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. N 880-р:
7) припинення руйнування навколишнього природного середовища великих міст, скорочення площі зелених насаджень міст і зелених зон, зниження рівня забруднення водойм, шумового та електромагнітного забруднення;

Виходячи з вищесказаного, ми, представники громадських організацій міста, від імені тисяч городян, вимагаємо від депутатів Херсонської міської ради наступне:

1. Скасувати Рішення Херсонської міської ради № 1305 від 13.10.2009 «Про виконання постанови Ворошилівського районного суду м. Донецька». Збитки, які можливо понесло ТОВ «Аматор» через виготовлення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки компенсувати за власний рахунок депутатів міської ради, які голосували за зазначене рішення.

2. В разі неможливості скасувати вказане рішення вимагаємо не затверджувати проект землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, який надасть ТОВ «Амстор».

3. Внести зміни до міських нормативних актів, які б передбачали обов’язкові консультації з громадськістю при підготовці рішень, які стосуються питань навколишнього середовища.

Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 10 мая 2010   ::  Посмотрели: 1914  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос