Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Громадська рада при ХОДА звернулася до А. Гриценка з проханням
Як повідомляє офіційний блог «Школи розвитку громад», Комітет з питань розвитку місцевого самоврядування та самоорганізації населення при Херсонській обласній державній адміністрації звернувся до губернатора Херсонщини А.П. Гриценка з проханням:

- накласти мораторій на здійснення будь яких дій по розпорядженню власністю територіальної громади м. Херсона з боку Херсонських органів місцевого самоврядування до закінчення перевірки діяльності Херсонської місцевої влади;

- призначити комплексну перевірку діяльності Херсонської місцевої влади;

- долучити до участі у комплексній перевірці діяльності Херсонської місцевої влади експертів Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації.

Текст звернення:

Голові Херсонської обласної

державної адміністрації

Гриценку А.П.Шановний Анатолію Павловичу!


Громада міста Херсона та комітет з питань розвитку місцевого самоврядування та самоорганізації населення Громадської ради при Херсонській обласній державній адміністрації вкрай занепокоєні ігноруванням Херсонською міською владою засад та вимог чинного законодавства, що стосується здійснення принципів місцевого самоврядування і виконання повноважень посадовими особами органів місцевого самоврядування, визначеними статтею 5 Конституції України "Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування", статтею 6 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні": "Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста", ст. 237, 238 Цивільного Кодексу України:

" Стаття 237. Поняття та підстави представництва

1. Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов’язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє.

2. Не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені, а також особа, уповноважена на ведення переговорів щодо можливих у майбутньому правочинів.

3. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Стаття 238. Правочини, які може вчиняти представник

1. Представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє.

2. Представник не може вчиняти правочин, який відповідно до його змісту може бути вчинений лише особисто тією особою, яку він представляє.

3. Представник не може вчиняти правочин від імені особи, яку він представляє, у своїх інтересах або в інтересах іншої особи, представником якої він одночасно є, за винятком комерційного представництва, а також щодо інших осіб, встановлених законом."

Органи місцевого самоврядування м. Херсона та їх посадові особи, нехтуючи інтересами територіальної громади, не маючи повноважень, наданих громадою на розпорядження її власністю, у власних інтересах та у інтересах третіх осіб здійснюють знищення зелених насаджень міста, продаж земельних ділянок та об’єктів комунальної власності без згоди на те власника, розкрадають фінансові ресурси територіальної громади через системи житлово-комунального господарства.

Яскраві приклади таких дій влади наведені у додатках.

Це, насамперед, продаж унікального дубового гаю донецькій фірмі "Амстор" за сміхотворну ціну в 500 тис. гривень, незважаючи на протести членів територіальної громади міста. Ця тема достатньо широко освітлюється засобами масової інформації: На ТРК "Скіфія" 02.02.2010 року проходила передача "Час дій" під назвою "Зелені легені Херсона", круглий стіл під такою ж назвою жваво освітлювався телерадіокампаниями ВТВ та Скіфія, печатними та інтернет – виданнями Херсонщини, 09.04. 2010 року в передачі "Спільна мова" також йшла розмова про проблеми зі здоров’ям херсонців, пов’язаними з незадовільним екологічним станом навколишнього середовища, вирубкою зелених насаджень. Інформація з цього питання постійно освітлюється на блогах "Школа розвитку громади", "Архітектурне та естетичне обличчя Херсона". Відкриті звернення до депутатів Херсонської міської ради та до міського голови, підписані тисячею громадян Херсона не мають жодного відгуку від місцевої влади.

Зухвале знищення зелених насаджень на розподільчій смузі проспекту Адмірала Сенявіна проходить в районі будівництва елітного будинку №3 для створення елітної парковки автомобілів. Нехтуючи правами, здоровьям городян місьвиконком САЛЬДОУПРАВНО, починаючи з 2006 року знищив понад 30 дерев цінних пород, тридцятирічного віку, з діаметром стовбура близько 50 см. незважаючи на довготривалу боротьбу за своє здоров’я та за збереження зелених насаджень жителів площі 200 років Херсона та вул. Адмірала Сенявіна. Знищення зелених насаджень здійснюється завдяки отриманню зацікавленими бізнесструктурами ордеру на знищення зелених насаджень, за підписом міського голови В. Сальдо, за мовчазної згоди відповідних екологічних та природоохоронних структур, незважаючи на численні протести членів територіальної громади і депутатів Суворовської районної в м. Херсоні ради, на території яких твориться це безчинство.

Всі ці дії місцевої влади здійснюються на тлі катастрофічної ситуації з захворювання на туберкульоз на Херсонщині. Це захворювання потребує збереження та охорони існуючих зон природоохоронного та рекреаційного призначення, розбудови широкої мережі парків та скверів Херсонщини – створення мережі зелених зон, яких в Херсоні не вистачає аж на 40%.

В ряді інших міст екологи починають бити на сполох, коли кількість зелених насаджень зменшується лише на 1%. Наші звернення до міської влади за таких страшних показників залишаються без відгуку. Державні кошти, отримані на охорону здоров’я херсонців безслідно зникають в широких та довгих кишенях херсонських можновладців. Туберкульозна лікарня переповнена та не має достатнього устаткування. Палочка Коха не виносить хвойних лісів. Територію туберкульозної лікарні можна було б засадити сосняком, але територія зберігається для продажу бізнес – структурам, які ділять свій бізнес з місцевою владою.

Захворювання на туберкульоз – це соціальне захворювання, що поширюється серед найбідніших верств населення та розповсюджується на решту населення завдяки катастрофічного стану житлово- комунального господарства міста.

Кошти місцевого бюджету нещадно розкрадаються по різних схемах, що існують у Херсонській міській раді та її виконавчому комітеті.

Органами самоорганізації населення Херсона висвітлена схема розкрадання коштів при ремонті ліфтів. За свідченнями голів об’єднань громадян за місцем проживання, на ремонт одного й того ж самого ліфта тричі виділяються кошти з бюджету, а фактично ліфт ремонтується один раз. Тобто подвійний кошторис ремонту ліфта зникає в кишенях тих, хто має доступ до місцевого бюджету.

Актами КРУ підтверджується факт розкрадання 30% бюджетних коштів, призначених для ремонту покрівлі багатоповерхових будинків.

Незважаючи на численні вимоги членів територіальної громади звітувати про використання коштів місцевого бюджету по окремих статтях статків та видатків, місцева влада продовжує мовчки розбазарювати майно, землю та ресурси громади за підтримки правоохоронних та судових структур.

Комітет з питань розвитку місцевого самоврядування підтримує відкрите звернення Громадської екологічної ради («Таврійський край» від 29.04. 2010 р.). і вважає за необхідне просити Вас запросити у міської влади та оприлюднити яким чинои і згідно яких нормативних та розпорядчих документів в нашому місті «впорядковуються та збільшуються» площі зелених насаджень, на підставі якої діючої на сьогодні схеми (генерального плану) розвитку міста погоджуються та виділяються у приватну власність земельні ділянки в рекреаційних та природоохоронних зонах.

Крім того, просимо Вам змусити Херсонську міську владу оприлюднити відповіді щодо (за період останньої депутатської каденції):

- кількості земельних ділянок, вилучених з власності територіальної громади м. Херсона (в гектарах); суму коштів, що надійшли до місцевого бюджету завдяки продажу цих земельних ділянок; на які цілі були витрачені ці кошти.

- кількості об’єктів комунальної власності вилучених з власності територіальної громади м. Херсона (кв.м); суму коштів, що надійшли до місцевого бюджету завдяки продажу цих об’єктів; на які цілі були витрачені ці кошти.

- суму коштів міського бюджету, що витрачаються щорічно на соціальні програми ( з переліком програм та кошторисом витрат).

- суму коштів міського бюджету, що витрачається щомісяця на утримання виконавчих комітетів міської та районних в місті рад;

- суму щорічних надходжень до бюджету та суму отриманих щорічних позабюджетних коштів.

Територіальна громада по своїй суті аполітична. Але їй не все рівно, хто і на якій підставі пропонує їй обирати для розпорядження її власними ресурсами якісь політичні сили та угрупування за списками, а не за особистими якостями.

Територіальна громада м. Херсона підтримає Вас та Вашу команду, якщо Ви доведете, що бажаєте створити на Херсонщині сильну, справедливу владу, що базується не на праві сили, а на силі права.

Просимо Вас накласти мораторій на здійснення будь яких дій по розпорядженню власністю громади з боку Херсонських органів місцевого самоврядування до закінчення перевірки діяльності Херсонської місцевої влади.

Просимо Вас призначити комплексну перевірку діяльності Херсонської місцевої влади.

Просимо Вас долучити до участі у комплексній перевірці діяльності Херсонської місцевої влади експертів Громадської Ради при Херсонській обласній державній адміністрації.

Ми сподіваємося на розуміння нашої позиції та плідну співпрацю на користь громаді.


Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 1  ::  Дата: 6 мая 2010   ::  Посмотрели: 1340  

Комментарий написал(a) Карина. Опубликованно: 6 мая 2010 12:03 в новости


Группа: Гости
Новостей: 0
Комментариев: 0
ICQ: --
А разве у губернатора есть полномочия выполнить эти просьбы? Очень похоже, что комитет по вопросам местного самоуправления затеял каку-то авантюру. Или хотят взять нового чиновника на "слабо" или стравливают область и город, короче мутят серьезно!!Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее