Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+У Херсоні намагаються вирішити питання СНІДу та туберкульозу
Відбулося засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, повідомляє прес-служба міської ради.

Його учасники розглянули питання про хід виконання міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки в Суворовському районі м.Херсона та міським відділом УМВС України в Херсонській області, а також хід виконання заходів і завдань міської Програми протидії захворюванню на туберкульоз.

На кінець 2009 р. в місті зареєстровано 723 ВІЛ – позитивні особи, серед них 58 дітей та 65 хворих на СНІД (кінцева стадія ВІЛ – інфекції). За рік серед мешканців міста виявлено 170 ВІЛ – інфікованих осіб; на кінець року пройшли повне обстеження з встановленням діагнозу 611 ВІЛ – інфікованих. У 2009 р. народилося 18 дітей від ВІЛ – інфікованих матерів та 6 прибуло з інших міст.

Станом на 1 січня 2010 р. на обліку знаходяться 225 ВІЛ – позитивних мешканців Суворовського району, з них 18 пацієнтів з діагнозом «СНІД». Під наглядом 16 дітей.

Протягом 2009 р. лікування супутніх захворювань в стаціонарі отримали 19 ВІЛ – інфікованих (2008 р.- 25).
Лікувальними закладами міста проведена копітка та відповідальна робота по збільшенню обстеження населення на ВІЛ. У кожній лікарні забезпечено можливість добровільного та/або анонімного обстеження на ВІЛ – інфекцію.
Всього в міських лікувально – профілактичних закладах пройшли консультування та тестування на ВІЛ 19 861 особа. В Суворовському районі обстежено 8084 особи. Встановлено, що особливої уваги потребують уразливі групи – споживачів ін’єкційних наркотиків, осіб з венеричними захворюваннями та безладними статевими стосунками, за клінічними показаннями та ін.

За 2009 р. в ЛПЗ міста виявлено 418 ВІЛ – позитивних осіб, 374 – в районах області (більш за все - м. Нова Каховка – 84, Генічеськ – 45, м. Каховка – 41).

Значна увага міських лікарень приділяється проблемі ВІЛ – асоційованого туберкульозу. Так, на обліку знаходиться 58 хворих з діагнозом ВІЛ – асоційований туберкульоз, із них в Суворовському районі – 24, в т. ч. 7 взято на облік в 2009 р. Для діагностування ВІЛ – асоційованого туберкульозу проводяться: «Манту», швидкі тести, дослідження мокротиння тощо. Вони отримують лікування в ХОТД та ДОТС – кабінетах поліклінік.
Диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими проводиться в кабінетах інфекційних захворювань поліклінік. Його здійснення ускладнюється тим, що більшість з ВІЛ/СНІД - хворих – асоціальні особи, мають реєстрацію в Суворовському районі, але не проживають (35 осіб), потрапляють в місця позбавлення волі (10 осіб), уникають обстеження та лікування (41 особа).

За рахунок коштів міського бюджету в 2009 р. проводились заходи щодо запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини, зокрема, 28 мам отримали молочні суміші, адже ВІЛ-позитивним заборонено годування груддю.

Учасники засідання дійшли згоди щодо необхідності збільшення кількості добровільного та/або анонімного обстеження на ВІЛ з профілактичною метою визначення ВІЛ – статусу, а також кількості обстежень за клінічними показаннями в лікарні. Особлива увага приділена організації безпеки лікувального процесу, захисту медичних працівників та пацієнтів від внутрішньолікарняного інфікування ВІЛ, продовженню проведення в навчальних закладах міста акцій «Молодь проти СНІДу», які включають консультування, тестування, видачу просвітницьких матеріалів та засобів індивідуального захисту тощо.

ВІЛ – (вірус імунодефіциту людини) – вражає імунну та нервову систему, призводить до беззахисності організму до різних інфекцій та злоякісних пухлин.

ВІЛ – інфекція – захворювання, викликане ВІЛ, має різні стадії, в т.ч. безсимптомне носійство.

СНІД – (синдром набутого імунодефіциту) – завершальна, термінальна стадія розвитку ВІЛ-інфекції.

Згідно з офіційними даними, у 2009 р. кожного дня в 54 осіб встановлювався діагноз ВІЛ-інфекція, у 12 осіб – діагноз СНІД, а 7 осіб помирало від захворювань, зумовлених СНІДом.

З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 р. і до 2009 р. включно, в Україні зареєстровано 161 119 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 31 241 випадків захворювання на СНІД та 17 791 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Інформація стосується осіб, які пройшли тестування на антитіла до ВІЛ, в яких була виявлена ВІЛ-інфекція і які були внесені до офіційного реєстру випадків ВІЛ-інфекції. Значно більша кількість громадян може бути інфікованою, але вони необізнані щодо свого статусу.

На сьогодні епідемічна ситуація в Україні щодо ВІЛ/СНІДУ характеризується переходом вірусу з груп ризику (споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки секс-бізнесу, чоловіки, що мають статеві стосунки з чоловіками, особи, що мали сексуальні контакти з ВІЛ – інфікованими, особи які мають численні незахищені сексуальні контакти, медичні працівники, які мають контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами, в’язні тощо) у широкі верстви населення.Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 29 апреля 2010   ::  Посмотрели: 1561  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос