Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+У Херсоні намагаються вирішити питання СНІДу та туберкульозу
Відбулося засідання міської ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, повідомляє прес-служба міської ради.

Його учасники розглянули питання про хід виконання міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки в Суворовському районі м.Херсона та міським відділом УМВС України в Херсонській області, а також хід виконання заходів і завдань міської Програми протидії захворюванню на туберкульоз.

На кінець 2009 р. в місті зареєстровано 723 ВІЛ – позитивні особи, серед них 58 дітей та 65 хворих на СНІД (кінцева стадія ВІЛ – інфекції). За рік серед мешканців міста виявлено 170 ВІЛ – інфікованих осіб; на кінець року пройшли повне обстеження з встановленням діагнозу 611 ВІЛ – інфікованих. У 2009 р. народилося 18 дітей від ВІЛ – інфікованих матерів та 6 прибуло з інших міст.

Станом на 1 січня 2010 р. на обліку знаходяться 225 ВІЛ – позитивних мешканців Суворовського району, з них 18 пацієнтів з діагнозом «СНІД». Під наглядом 16 дітей.

Протягом 2009 р. лікування супутніх захворювань в стаціонарі отримали 19 ВІЛ – інфікованих (2008 р.- 25).
Лікувальними закладами міста проведена копітка та відповідальна робота по збільшенню обстеження населення на ВІЛ. У кожній лікарні забезпечено можливість добровільного та/або анонімного обстеження на ВІЛ – інфекцію.
Всього в міських лікувально – профілактичних закладах пройшли консультування та тестування на ВІЛ 19 861 особа. В Суворовському районі обстежено 8084 особи. Встановлено, що особливої уваги потребують уразливі групи – споживачів ін’єкційних наркотиків, осіб з венеричними захворюваннями та безладними статевими стосунками, за клінічними показаннями та ін.

За 2009 р. в ЛПЗ міста виявлено 418 ВІЛ – позитивних осіб, 374 – в районах області (більш за все - м. Нова Каховка – 84, Генічеськ – 45, м. Каховка – 41).

Значна увага міських лікарень приділяється проблемі ВІЛ – асоційованого туберкульозу. Так, на обліку знаходиться 58 хворих з діагнозом ВІЛ – асоційований туберкульоз, із них в Суворовському районі – 24, в т. ч. 7 взято на облік в 2009 р. Для діагностування ВІЛ – асоційованого туберкульозу проводяться: «Манту», швидкі тести, дослідження мокротиння тощо. Вони отримують лікування в ХОТД та ДОТС – кабінетах поліклінік.
Диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими проводиться в кабінетах інфекційних захворювань поліклінік. Його здійснення ускладнюється тим, що більшість з ВІЛ/СНІД - хворих – асоціальні особи, мають реєстрацію в Суворовському районі, але не проживають (35 осіб), потрапляють в місця позбавлення волі (10 осіб), уникають обстеження та лікування (41 особа).

За рахунок коштів міського бюджету в 2009 р. проводились заходи щодо запобігання передачі ВІЛ від матері до дитини, зокрема, 28 мам отримали молочні суміші, адже ВІЛ-позитивним заборонено годування груддю.

Учасники засідання дійшли згоди щодо необхідності збільшення кількості добровільного та/або анонімного обстеження на ВІЛ з профілактичною метою визначення ВІЛ – статусу, а також кількості обстежень за клінічними показаннями в лікарні. Особлива увага приділена організації безпеки лікувального процесу, захисту медичних працівників та пацієнтів від внутрішньолікарняного інфікування ВІЛ, продовженню проведення в навчальних закладах міста акцій «Молодь проти СНІДу», які включають консультування, тестування, видачу просвітницьких матеріалів та засобів індивідуального захисту тощо.

ВІЛ – (вірус імунодефіциту людини) – вражає імунну та нервову систему, призводить до беззахисності організму до різних інфекцій та злоякісних пухлин.

ВІЛ – інфекція – захворювання, викликане ВІЛ, має різні стадії, в т.ч. безсимптомне носійство.

СНІД – (синдром набутого імунодефіциту) – завершальна, термінальна стадія розвитку ВІЛ-інфекції.

Згідно з офіційними даними, у 2009 р. кожного дня в 54 осіб встановлювався діагноз ВІЛ-інфекція, у 12 осіб – діагноз СНІД, а 7 осіб помирало від захворювань, зумовлених СНІДом.

З часу виявлення першого випадку ВІЛ-інфекції у 1987 р. і до 2009 р. включно, в Україні зареєстровано 161 119 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 31 241 випадків захворювання на СНІД та 17 791 випадків смерті від захворювань, зумовлених СНІДом. Інформація стосується осіб, які пройшли тестування на антитіла до ВІЛ, в яких була виявлена ВІЛ-інфекція і які були внесені до офіційного реєстру випадків ВІЛ-інфекції. Значно більша кількість громадян може бути інфікованою, але вони необізнані щодо свого статусу.

На сьогодні епідемічна ситуація в Україні щодо ВІЛ/СНІДУ характеризується переходом вірусу з груп ризику (споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки секс-бізнесу, чоловіки, що мають статеві стосунки з чоловіками, особи, що мали сексуальні контакти з ВІЛ – інфікованими, особи які мають численні незахищені сексуальні контакти, медичні працівники, які мають контакт з кров’ю та іншими біологічними рідинами, в’язні тощо) у широкі верстви населення.Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 29 апреля 2010   ::  Посмотрели: 1654  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП