Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Херсон вшанував роковини Чорнобильської катастрофи
26 квітня - двадцять четверті роковини Чорнобильської катастрофи –аварії, що залишається найдраматичнішою та найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії.

З нагоди цієї сумної дати та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф у парку ім. Ленінського комсомолу біля пам’ятного знака постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг-реквієм та урочисте покладання квітів.

Вшанувати пам'ять загиблих та виказати слова подяки тим, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, прийшли міський голова Володимир Сальдо, секретар міської ради Юрій Погребний, заступники міського голови Сергій Черевко, Юрій Христич, Роман Підперигора, помічник керівника, депутат міської ради Юрій Арав, депутати міської ради Зоя Бережна, Михайло Колобов, керівники та представники громадських об’єднань і організацій, молодь, ветерани.

«Все більше і більше років віддаляють нас від того дня, коли людство приголомшила звістка про трагедію в Чорнобилі. Тієї миті ще не всі усвідомлювали, скільки лиха принесе така катастрофа, але робили все можливе і неможливе, щоб врятувати мільйони життів по всій Європі. Серед ліквідаторів було багато херсонців, тож віддамо шану тим синам нашої землі, які залишились у гирлі того страшного пекла», - такими словами розпочав мітинг-реквієм міський голова.

Своїми спогадами про 26 квітня 1986 р. з учасниками заходу поділився безпосередній учасник подій, ліквідатор наслідків аварії на ЧАЕС полковник Борис Нестеров. З тугою через особисту втрату чоловіка звернулась до зібрання вдова старшого лейтенанта, бортового техніка- ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС Леоніда Христича – Любов Христич.

По завершенні заходу в Херсонському обласному краєзнавчому музеї відбулась зустріч заступника міського голови С. Черевка з вдовами померлих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Зустрітись з 97-ма жінками різного віку, яких об’єднала спільна особиста трагедія, прийшли і голови обласної та міської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Ігор Попов та Любов Зосимова, президент Південного регіонального відділення Міжнародного благодійного Фонду інвалідів Чорнобиля Емма Сізих.

Зустріч розпочалася зі вступного слова завідувача науково-експозиційного відділу історії краю з 1946 р. по сьогодення Ірини Балацької. Її розповідь супроводжувалась демонстрацією фотокарток, зроблених після вибуху на ЧАЕС, під час ліквідації наслідків аварії та сучасним зображенням зони відчуження. Доповідач наголосила на виховній значущості зібраних фотоматеріалів, адже вони слугують рухомою експозицією для учнів міських шкіл та вузів. Окрім цього, співробітниками музею зібрано колекцію відповідних експонатів, її частина присвячена ліквідаторам-херсонцям.

Зі сльозами на очах учасники зустрічі переглянули документальну стрічку, яка розповідає про причини та наслідки аварії. «На жаль, дуже часто помилки техногенного характеру доводиться виправляти ціною людського життя. Важливо це пам’ятати та пояснювати молоді, задля унеможливлення формування байдужості у відношенні до страждань ближнього», - зазначив С.Черевко.

На сьогодні в Херсоні мешкає 1857 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі:

1122 учасника ліквідації аварії на ЧАЕС;

411 потерпілих від аварії на ЧАЕС;

324 дитини, віднесених до потерпілих на аварії ЧАЕС.

Для них передбачені декілька програм соціального захисту: компенсація сім’ям з дітьм, компенсація видатків на безкоштовне харчування дітей, забезпечення ліками за рецептами лікарів, зубопротезування, виплати додаткової соціальної стипендії та додаткові відпустки.

Протягом I кварталу 2010 р. 38 городян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримали безкоштовно ліки за рецептами лікарів на загальну суму 18 тис. грн.; 7 громадян - послуги з безкоштовного зубопротезування на загальну суму 9 тис. 378 грн.; 15 студентам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, нарахована та виплачена додаткова соціальна стипендія на загальну суму 7 тис. 282 грн.; 25-ти працівникам міських підприємств та організацій, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надано додаткову відпустку зі збереженням заробітної плати на загальну суму 27 тис. 711грн.

8 установ і організацій міста отримали кошти на загальну суму 36 тис. грн. Це компенсація сім’ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яку отримали 324 потерпілі дітини, безкоштовне харчування в дитячих дошкільних закладах 49 дітей відповідної категорії.

З нагоди 24-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС за рахунок коштів міського бюджету надано адресну грошову допомогу 97 сім’ям померлих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на загальну суму 14 тис. 550 грн.

Протягом 2009 р. проведено профілактичний огляд усім 1424 потерпілим, які знаходяться під наглядом лікарів. Вперше визнано інвалідами 4-ох хворих.

За 2009 р. надано медичну допомогу 1291 хворим «чорнобильцям», в т. ч. 305 в стаціонарних умовах.
2009 р. на забезпечення ліками у разі амбулаторного лікування потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС профінансовано за пільговими рецептами 104 тис.116 грн., що на 31,1% більше проти 2008 р.
За 2009 р. в м. Херсоні померло 13 хворих ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Станом на 01 квітня 2010 р. на обліку знаходяться 160 інвалідів, які мають зв’язок захворювання з наслідками аварії на ЧАЕС.

Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 27 апреля 2010   ::  Посмотрели: 2185  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП