Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
Згідно з давньою легендою, яйце птаха є зародком життя, символом Бога сонця. Стародавні українці вважали яйце початком всього, прообразом космосу. Вони вірили, що весь світ є подібним до великого яйця: шкаралупа - це небо, плівка - хмари, білок - вода, жовток - земля. Сьогодні писанки та крашанки є символами Христового Воскресіння, якими за традицією, в квітні - на початку травня люди обдаровують один одного, промовляючи при цьому “Христос Воскрес”!

Традиція робити писанки та крашанки напередодні свята Воскресіння Ісуса Христа характерна усім без винятку регіонам сучасної України. Розрізняють київську, полтавську, гуцульську, херсонську писанки. У чистих кольорах писанок своєрідно втілюється образ України: тут і яскраві барви Закарпаття, і соковита зелень Полісся, спека степів і дихання моря Херсонщини...

Враховуючи вдалий минулорічний досвід проведення майстер-класу з виготовлення писанок, представники Херсонського осередку СУМ в Україні вирішили не зупинятися на досягнутому та провести аналогічний майстер-клас і цього року. Проте цьогорічний захід відрізняється від минулорічного масштабами – розпочавшись напередодні Великодня, він триватиме включно до Трійці (23 травня) повідомляє сайт Український Херсон.

“За однією з версій, в давнину люди малювали писанки цілий рік. Саме тому ми вирішили проводити такий “довготривалий” майстер-клас, метою якого було ознайомити молодь із забутою на сьогоднішній день традицією” – каже одна з організаторів заходу, подр. Наталя Анєнкова.


На сьогоднішній день в рамках майстер-класу сумівцями проведено чотири заходи, не лише в Херсоні, але й в інших населених пунктах області. В першому заході, що проходив у Херсонській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №52 з поглибленим вивченням української мови ім. Т.Г. Шевченка, взяло участь близько 50 учнів 5-х класів. Кожен з дітей мав змогу ознайомитися з елементами народного мистецтва та власноруч створити свою, унікальну писанку.

Другий майстер-клас відбувся у приміщенні Розливнянського навчально-виховного комплексу та відрізнявся від інших тим, що в ньому, окрім вихованців дитячого садочку та молодшої школи, взяли участь дорослі жителі села. Враховуючи різний вік учасників майстер-класу, організатори запропонували присутнім спробувати себе в різних техніках розпису яєць: наймолодші учасники майстер-класу створювали “крапанки”, крапаючи розтопленим воском на яйце та зафарбовуючи непокриті ділянки фарбою, тоді як старші робили повноцінні писанки.

“Яйця. Думка про них із самого ранку не давала мені спокою. Ще вдома я їх штук п’ять зіпсувала, а потім ще й чужих на майстер-класі “розмалювала” так, що з’явилася думка: “чи звідти в мене руки ростуть” – каже учасниця майстер-класу, Настя Кучер. “Але поза цим залишилося купа позитивних емоцій, як від знайомства з новими людьми, так і від самого процесу розпису яєць. Якщо люди говорять правду, про те, що від сміху довше живуть, то ми подовжили собі життя ще так...років на п’ять”.

Третій захід був організований спільно із сумівцями смт Білозерка. В ньому взяли участь учні двох 9-х класів однієї з місцевих шкіл. За словами голови ініціативної групи зі створення осередку СУМ в Білозерці, подр. Вікторії Візниці, цей майстер-клас дав можливість його учасникам висловити свої емоції у власноруч створеному малюнку, наблизити учнів до українських традицій.

“Особисто мені участь у майстер-класі дала змогу поринути в атмосферу клопіткої, захоплюючої дитячої праці, пережити разом з присутніми дрібні невдачі та задоволення від отриманого сумлінними стараннями результату, заглибитися в далечінь минулого наших предків, які розписували яйце, вкладаючи в нього свій сакральний зміст, вміло підбираючи символи і кольори. Стали зрозумілими необхідність і корисність напрацювання навичок для виготовлення святкової писанки, адже писанкарство потребує зосередженості й витривалості, та і без фантазії тут не обійтися…” – каже подруга Вікторія.

Четвертий майстер-клас був, мабуть, одним з найбільш довгоочікуваних, оскільки планувався ще за кілька тижнів до свого початку. Захід відбувся на парафії Церкви Різдва Богородиці (с. Кіндійка) за запрошенням настоятеля храму, о. Валентина Гороховського. Перед тим, як перейти до практичної частини майстер-класу – власне розписуванню яєць, присутні дізналися багато цікавого про походження писанки, значення різних елементів орнаменту й кольорів. Впродовж наступних кількох годин молодь закріплювала набуті теоретичні знання на практиці, створюючи яскраві писанки та крапанки.

“Я вперше на такому майстер-класі, тому було дуже цікаво прийняти в ньому участь і створити власну писанку від самого початку й до кінця. Крім того, порадувала вступна теоретична частина та активність дітей на акції. Я дізналася багато нового про історію писанок в Україні та на Херсонщині, зокрема. Дякую сумівцям за проведену акцію!” – каже учасниця майстер-класу, Галя Кобильченко.

Загалом на всіх чотирьох заходах були присутніми близько ста п’ятдесяти чоловік, що в декілька разів перевищує кількість учасників минулорічного майстер-класу. Також слід зазначити, що під час кожного з чотирьох майстер-класів присутні дізналися не лише про традиції писанкарства, але й про саму організацію СУМ в Україні.

Найближчим часом окрім майстер-класу з писанки в рамках сумівського проекту “Одвічні символи України” планується започаткувати майстер-класи з інших українських традицій.


Фото:
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
“Одвічні символи України”: хроніки майстер-класу (фоторепортаж)
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 20 апреля 2010   ::  Посмотрели: 4497  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее