Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Херсонська влада збирається провести інвентаризацію історичних пам’яток
Питання охорони та збереження об’єктів історико-архітектурної спадщини м. Херсона обговорювалися під час спільної наради відповідних служб області й міста, яку провели перший заступник міського голови В’ячеслав Яременко, заступник міського голови Володимир Пепель та радник міського голови Олег Білоглазов з начальником управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Валентиною Мастеровою, головним архітектором міста, начальником управління містобудування та архітектури міської ради Григорієм Ходіним, представниками управління житлового господарства міської ради, повідомляє офіційний сайт Херсонської міської ради.

Жваве обговорення викликало перше ж питання – проведення інвентаризації пам’яток культурної спадщини, що знаходяться на території міста. Учасники наради досягли згоди щодо необхідності оновлення даних (останній раз така інвентаризація була проведена у 1990 році), розробки опорного історико-архітектурного плану. «За підсумками цієї роботи буде здійснено розробку та затвердження міської та обласної Програм збереження культурної спадщини, що передбачено Законом України «Про охорону культурної спадщини», - відмітив В.Пепель. – Враховуючи, що за чинним законодавством об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, охороняються державою, та здійснення заходів зі збереження, запобігання руйнуванню або заподіянню шкоди, захисту, реставрації, ремонту є завданням органів державної влади та органів місцевого самоврядування, має бути передбачено співфінансування відповідних робіт з міського та обласного бюджетів».

За словами В.Яременка, відповідно до ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», організація охорони, реставрації та використання пам'яток історії і культури, архітектури та містобудування, палацово-паркових, паркових і садибних комплексів належить до делегованих повноважень органів виконавчої влади, наданих органам місцевого самоврядування законом. «За законом, держава має фінансувати в повному обсязі здійснення органами місцевого самоврядування наданих законом повноважень органів виконавчої влади, - зазначив перший заступник міського голови. – Тому збереження пам’яток культурної спадщини Херсона, де проживає третина територіальної громади області, безумовно, потребує спільних дій органів місцевого самоврядування та органів державної влади».

Інвентаризація об’єктів культурної спадщини, за одностайними висновками учасників наради, дозволить визначити загальну кількість пам’яток історії, мистецтва, культури та архітектури, види та обсяги необхідних робіт по них, перелік об’єктів, що потребують термінових ремонтно-відновлювальних робіт, їх орієнтовну вартість.

Особливу увагу приділено проведенню інвентаризації пам’ятників архітектури міста. Згідно з чинним законодавством, усі власники пам'яток чи їхніх частин або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці пам'ятки, зобов’язані укладати охоронний договір з відповідним органом охорони культурної спадщини, згідно з ним утримувати пам’ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення. Тому виконавчими органами міської ради направлено лист до Бюро технічної інвентаризації щодо встановлення власників по кожній з пам’яток архітектури. Посприяти у цьому питанні погодилися представники управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації.
Ще одним спірним питанням стало визначення, хто саме - власники частин пам’ятки архітектури, уповноважені ними органи (і які можуть вважатися такими) або кожен з них має укладати охоронні договори і дбати про збереження автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоби об’єкта.

В’ячеслав Яременко запропонував створити робочу групу з представників міської ради та облдержадміністрації, яка вивчить досвід діяльності органів місцевого самоврядування та органів державної влади з охорони культурної спадщини в інших містах, а також направити лист-звернення до Міністерства регіонального розвитку та будівництва України з викладенням усіх спірних питань, розглянутих під час наради, для отримання необхідних роз’яснень.
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 20 апреля 2010   ::  Посмотрели: 1533  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП