Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+У селищі Наддніпрянському надзвичайна ситуація
Таку інформацію поширила прес-служба міської ради.

Згідно повідомлення 30 березня у малому залі міської ради відбулось спільне засідання обласної та міської постійних комісій з питань техніко - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На розгляд членів комісій було представлене одне питання - про аварійну ситуацію, що склалася на каналізаційних мережах селища Наддніпрянське.

На початку засідання комісії заступник міського голови Володимир Пепель ознайомив членів комісії із доповідною запискою Начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення м. Херсона Херсонської міської ради Валерія Калушина " Про стан очисних споруд та екологічну ситуацію, що сталася в сел. Наддніпрянське та на території Білозерського району", що надійшла на ім’я голови міської постійної комісій з питань техніко - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, першого заступника міського голови В’ячеслава Яременка.

Наводимо текст доповідної записки без змін.

ДОПОВІДНА ЗАПИСКА

15 березня 2010 року в сел. Наддніпрянське Дніпровського району міста виникла аварія на каналізаційному трубопроводі, в результаті чого, стоки каналізації у кількості 60-70 м3 на добу самостійно витікають по дну природної балки, фільтруються у ґрунт на відстані біля 3 км від р. Інгулець. Дана надзвичайна ситуація має класифікаційну ознаку - 10810 (аварії на каналізаційних системах зі скидом та викидом забруднювальних речовин).
В каналізаційний трубопровід скидають стічні води: Інститут землеробства Південного регіону Української академії аграрних наук, Школа-сад №42, Наддніпрянська селищна рада, Укрпошта, Магазини «Днепровец», «Берестяной», «Мария», Кафе «Фазан», ЗАТ «Теплотехніка» та 7 житлових будинків. Порушені нормальні умови життєдіяльності 1,217 тис. осіб. сел. Наддніпрянське.

Зазначені каналізаційні мережі та очисні споруди не були передані Інститутом землеробства південного регіону УААН на баланс КП “Дніпро” у 2002 році (рішення Херсонської міської ради від 15.03.2002 № 454).

Питання щодо стану очисних споруд інституту землеробства Південного регіону Української академії аграрних наук та екологічну ситуацію, що склалася на території селища Наддніпрянське та Білозерського району вже розглядалось на засідання міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у 2004 році (протокол комісії від 08.04.2004 №7).

Розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації від 15.09.2005 №1003 „Про проект програми поліпшення екологічного стану та зменшення техногенного навантаження у Херсонській області „Екологія – 2010”, передбачено реконструкцію очисних споруд сел. Наддніпрянське м.Херсона, загальною вартістю 1889 тис. грн., в тому числі по рокам:

2006 році – 500 тис. грн.

2007 рік – 900 тис. грн.

2008 році – 489 тис. грн.

Врахувавши пропозицію голови обласної державної адміністрації від 14.12.2005 №650-116/74-22/337, селищна рада прийняла зруйновані очисні споруди у комунальну власність селищної територіальної громади.

Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 21.06.2004 №107 „Про розподіл коштів фонду охорони навколишнього природного середовища” за рахунок надходжень до фонду охорони навколишнього природного середовища обласного бюджету Комунальною установою з капітального будівництва об’єктів комунального призначення Херсонською обласною радою була розроблена проектно-кошторисна документація по реконструкції очисних споруд сел. Наддніпрянське м.Херсона на суму 20,0 тис. грн.

Постановою КМУ від 10.07.2006 №951 „Про перелік об’єктів що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам відповідно до ст. 54 Закону України „Про державний бюджет України на 2006 рік” Наддніпрянська селищна рада м.Херсона отримала субвенцію з державного бюджету у розмірі 790 тис. грн. на проведення робіт з реконструкції очисних споруд.

Для виконання зазначеної постанови Комунальною установою з капітального будівництва об’єктів комунального призначення Херсонської обласної ради проведено відкриті торги на закупівлю робіт та послуг за державні кошти у відповідності до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти” укладено договір з підрядною організацією та були виконані роботи з прокладки більш як 3 км нового каналізаційного колектору Ø200 мм із труб ПВХ (пластикові труби), але роботи не завершено. Колектор не підведений до КНС, не зроблено підземний перехід через автодорогу Херсон-Берислав у районі повороту на село Садове.

У 2007 році Наддніпрянський селищний голова звертався до голови Херсонської обласної державній адміністрації з проханням щодо сприяння у 2007 році реконструкції очисних споруд на суму 2368, 017 тис. грн. для завершення проекту реконструкції, оскільки після перегляду проектно-кошторисної документації, яка була складена у 2004 році, вартість робіт за 2006-2008 роки зросла на 1262,017 тис. грн. Виконання робіт з реконструкції очисних споруд в сел. Наддніпрянське не було включено до переліку об’єктів фінансування яких здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетом.

Після всебічного обговорення ситуації, яка виникла на території сел. Наддніпрянське, членами комісії вона визнана надзвичайною (код НС: 10810 – аварії на каналізаційних системах із скидом та викидом забруднювальних речовин), об’єктового рівня та такою, що потребує негайного вирішення.

Прийнято рішення направити звернення в Херсонську міжрайонну природоохоронну прокуратуру стосовно бездіяльності голови Наддніпрянської селищної ради Криштопи П.А. щодо вирішення питання ліквідації надзвичайної ситуації, що склалася на каналізаційних мережах селища Наддніпрянське.

Голові Наддніпрянської селищної ради відповідно до рішення комісії необхідно організувати та провести заходи по відкачці фекальних вод з КНС асенізаційною технікою, провести першочергові аварійно-відновні роботи на пошкодженому каналізаційному трубопроводі, скласти перелік першочергових заходів щодо усунення аварії на системах каналізації сел. Наддніпрянське, звернутись до обласної державної адміністрації і обласної ради з проханням про виділення коштів з обласного бюджету для проведення першочергових аварійно-відновних робіт на пошкодженому каналізаційному трубопроводі, укласти договір із ХФ “НДІпроектреконструкція” на детальне обстеження каналізаційних мереж і очисних споруд, інженерні вишукування, складання технічного висновку, розроблення проекту будівництва локальних очисних споруд та інженерних мереж.

Передбачити в технічній документації проведення першочергових аварійно-відновлювальних робіт з використанням нової гілки колектора з його добудовою, враховуючи те, що очисні споруди не прийняті до комунальної власності територіальної громади міста Херсона, звернутися до Херсонської обласної ради з проханням продовження виконання обласної Програми поліпшення екологічного стану та зменшення техногенного навантаження в Херсонській області “Екологія-2010”, а саме закінчення реконструкції очисних споруд в сел. Наддніпрянське м. Херсона за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, спільно з Комунальною установою з капітального будівництва об’єктів комунального призначення Херсонської обласної ради, якою розроблена проектно-кошторисна документація по реконструкції очисних споруд, надати до Державного управління охорони навколишнього середовища природних ресурсів в Херсонській області всю необхідну проектно-кошторисну документацію для включення цих заходів до Програми поліпшення екологічного стану та зменшення техногенного навантаження в Херсонській області “Екологія-2010”, надати до Херсонської обласної ради пропозиції для включення до переліків об’єктів, по яких роботи проводитимуться за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2010 році.

Контроль за виконанням рішення спільної комісії покладено на голову міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, першого заступника міського голови В’ячеслава Яременка.
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 31 марта 2010   ::  Посмотрели: 3526  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее