Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Працівники дошкільних закладів Голопристанщини обміюються досвідом
Перше вересня 2009 року започаткувало для дошкілля України так званий «перехідний період» тривалістю в один рік. Саме такий термін визнано доцільним для запровадження в практику державної Базової програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі» в усіх сільських та міських закладах Голопристанського району.

Готовність і спроможність педагогів працювати за Базовою програмою, їх інтерес та наснага великою мірою залежать від того, як ставляться до нового нормативного документа керівники дошкільної освіти усіх рівнів, а також від особистісної та професійної зрілості цих людей.

Дошкільний навчальний заклад №3 «Берегиня» Голопристанської міської ради (завідувач - Бурдига Т.І.) є справжнім методичним центром дошкільної освіти. На базі дитячого садка щороку проводяться навчальні семінари з проблем дошкільної освіти, спрямовані на підвищення кваліфікації педагогів завдяки наданню можливостей побачити свою роботу в сучасному ракурсі. Тому й семінар керівників дошкільних навчальних закладів району за темою «Сучасні технології реалізації Базової програми розвитку дитини «Я у світі» можна було провести тільки у цьому закладі (педагоги-дошкільники уже другий рік працюють за новою програмою).

На початку заходу Тамара Іванівна Бурдига познайомила всіх присутніх з історією закладу, адже заснований він ще в 1939 році і відсвяткував своє 70–річчя! В колективі працює 51 чоловік, з них 22 – мають педагогічну освіту. В дитячому садку 2 відмінника освіти, 4 вихователя з Вищою категорією, 11 вихователів-методистів. Заклад дав путівку в життя 3 педагогам, які стали керівниками сільських дошкільних установ (Журило Н.Л., Ветеневич В.М., Ніколаєва І.С.).

Основний напрямок роботи ДНЗ – мовленнєвий розвиток дітей дошкільного віку.

З 2009 року педагогічний колектив використовує технологію психолого-педагогічного проектування. Реалізовуються 2 проекти: «Створення сучасного розвивального середовища як основи гармонійного розвитку та успішної соціалізації дітей дошкільного віку» та «Створення центру навчання грамоти». До їх реалізації залучений весь педагогічний колектив, ядром якого є творча група. До її складу входять працьовиті і талановиті педагоги: Людмила Паллай, Любов Тесленко, Олена Сидорюк,Тетяна Іванченко, Ірина Голод, Людмила Жадан, Наталія Хижняк, Олександра Михальова.

Досвід створення умов для навчання та виховання дітей відображений у 10 методичних брошурах, випущених Херсонським регіональним Інститутом післядипломної освіти та відділом освіти районної державної адміністрації, чисельних методичних виданнях і газетних публікаціях.

Сучасне життя влаштоване так, що міська дитина відчуває величезний дефіцит фізичного руху. Педагоги закладу докладають багато зусиль, аби цей дефіцит поповнювати. Працює баскетбольний гурток «Веселий м'яч» (фізкерівник - Людмила Жадан). Маленькі спортсмени завдяки копіткій праці фізичного керівника неодноразово виборювали перші місця в районних змаганнях «Веселі старти дошкільників». Робота екологічної студії «Паросток» під керівництвом Любові Тесленко дає плідні результати. Її вихованці, здобувши дошкільну освіту, продовжують навчатись на станції юних натуралістів.

Музичні гуртки під керівництвом Олени Сидорюк та Альони Шишкіної розвивають оркестрові, музичні та танцювальні задатки малюків. Як результат – цікаві виступи на районних фестивалях, міських та районних урочистих заходах.

Пізнати перші сходинки навчання - читання за методикою М.О. Зайцева - мають можливість вихованці факультативу «А ми вчимось читати», який є частиною реалізації педагогічного проекту «Створення центру навчання грамоти».Слід висловити подяку вихователю Олександрі Михальовій за проявлену фахову сміливість з упровадження даної методики в ІІ молодшій групі дитячого садка.

В основі гармонійного розвитку дітей, їх сформованості як особистостей, покладена тісна співпраця колективу закладу, батьків та жителів міста. З метою ознайомлення з життям дошкільного закладу в системі проводяться Дні та тижні відкритих дверей, спортивні свята, розваги, діє школа молодих батьків «Сходинки успіху», випускається загальносадкова газета «Діти та батьки». Слід подякувати за активну участь в житті «Берегині» голові батьківського комітету Басюк Ользі Анатоліївні, її чоловіку Миколі Васильовичу, Лук'янченко Сніжані Володимирівні, Фаткуліну Валерію Борисовичу; родині Попових - Сергію Михайловичу та Аллі Юріївні, Бабичу Олександру Володимировичу, Надточію Михайлу Єфросинійовичу, Черкашенко Ользі Василівні, Головку Юрію Андрійовичу, Кашубі Зої Василівні.

Але повернемось до семінару…

Т.І. Бурдига, як господарка «Берегині», провела цікаву оглядову екскурсію по сучасних, гарно облаштованих групах, яких у закладі 10.

З великим задоволенням завідувачі та вихователі району переглянули інтегровані заняття в ІІ молодшій групі №1 (вихователь Богун І.Г.) за темою «Весняний настрій» (пізнавальний, емоційний, мовленнєвий розвиток) та в ІІ молодшій групі №2 (вихователь - Михальова О.О.) за темою «В гості до Білочки» (природний, математичний, мовленнєвий з елементами навчання читанню розвиток). Потім жваво обговорили почуте та побачене, дали заняттям високу оцінку, відзначили майстерність вихователів щодо застосування сучасних методик.

Вихователь–методист дошкільного закладу І.В. Ангеленюк провела педагогічний тренінг, зосередивши увагу на плануванні навчально–виховного процесу за Базовою програмою, аргументовано довела необхідність змінити підходи до планування відповідно до концептуальних засад нової Програми. Отже, плани вихователя, - підкреслила Ірина Володимирівна, - мають відобразити нові гуманістичні принципи організації діяльності дітей, основні пріоритети, висунені Базовою програмою, такі, як дитиноцентризм з орієнтацією на особистісний підхід та індивідуалізацію освіти, переважання розвитку й саморозвитку над навчанням. У виступі підкреслювалось, що вихователі можуть обирати зручні для себе моделі планування.

Під час урочистої частини семінару колеги привітали завідувачів, які відзначили нещодавно свої особисті свята. А з особливим теплом поздоровили «молодих» завідувачів-ювілярів: Вечер В.С., Темченко С.М., Зіновську Н.М., Кіктєву О.Є., Островську О.В.

Слова вдячності були сказані на адресу садків, які відсвяткували свій день народження (70 річчя – ДНЗ №3 «Берегиня», 50-річчя - ДНЗ «Берізка» с. Зеленотропинське, 35-річчя - ДНЗ «Золота рибка» с. Круглоозерка, 30-річчя – ДНЗ «Вербиченька» с. Малі Копані, «Барвінок» с. Краснознам'ян-ка, 25-річчя – ДНЗ «Ластівка» с. Пам'ятне). Голова районної організації профспілки працівників освіти і науки України Слюсар Н.О. вручила грамоти та цінні подарунки їх керівникам (Бурдизі Т.І., Запорожець О.Є., Кіктєвій В.О., Шиман Г.К., Кузьмі Л.В., Вініченко В.Г.), побажала і надалі згуртовувати навколо себе колективи творчих, небайдужих, ініціативних педагогів-дошкільників, для яких діти і їх інтереси завжди в центрі уваги.

Найзворушливішим моментом стало вітання найстаршого ювіляра – дитячого садка «Берегиня». Іменинника вшанувала Голопристанська міська рада. Секретар виконавчого комітету Купріна О.В. передала привітання, грамоти та подарунки від міського голови А.П. Негри колективу закладу, завідувачу Бурдизі Т.І., вихователю–методисту Ангеленюк І.В., кухарю Марабян О.І., головному бухгалтеру Світі Г.Б., помічнику вихователя Луб'яній Ю.Ф. З її вуст прозвучали теплі слова вдячності за високий рівень професіоналізму, готовність ділитись знаннями та ідеями, за доброзичливість та щирість, плідну працю в справі виховання дошкільників.

Від відділу освіти райдержадміністрації грамоти за багаторічну плідну роботу в системі дошкільного виховання Слюсар Н.О. вручила вихователям дошкільного закладу №3 міської ради Паллай Л.Г., Богун І.Г., Хижняк Н.І., Іванченко Т.Л. та вихователю дошкільного навчального закладу «Малятко» Новозбур'ївської сільської ради Дубовій О.В.
Привітали заклад з 70-річчям районна державна адміністрація, міська рада, районна профспілка організації вчителів, батьківський комітет закладу, ліга підприємців (голова - Блакитний С.М.), депутат обласної ради Рибалко С.В.

Приємно усвідомлювати, що є дитячі садки, де не згасає вогник творчості вже 70 років. З дня на день кожен педагог, а також адміністрація «Берегині», постійно перебувають у пошуку нових ідей та форм роботи з дітьми, нагромаджуючи досвід, навчаючись один у одного, підвищуючи власний професійний рівень і не зупиняючись на досягнутому. Наступна сходинка закладу – створення на базі «Берегині» Центру розвитку дитини.

Закінчилась вітальна частина чудовим концертом. Вихованці та колектив закладу показали танцювальну композицію «Як у нас на Україні», виконали пісню «З днем народження», танок «Калинка» та «Недитяча кадриль», під супровід бандур дуетом проспівали чудову, душевну колискову, також звучав і дитячий оркестр. До речі, колектив подарував усім присутнім пісню «Дошкілля Голопристанщини», яка стане справжнім гімном педагогів-дошкільників нашого району


Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 29 марта 2010   ::  Посмотрели: 5863  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее