Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Херсонские проректоры и ректоры уже прогибаются под Табачником
Вот и официальное доказательство:

До Херсонської обласної ради надійшло звернення за підписом голови Ради ректорів ІІІ-ІV рівнів акредитації Херсонської області Ю.Бардачова, ректора ХДАУ, академіка УААН В.Ушкаренка, І заступника начальника інституту ХЮІ ХНУВС С.Діденка, проректора ХДУ, проф. О. Співаковського, в якому висловлюється підтримка курсу реформ, запропонованих Міністром оствіти та науки України Д.Табачником.

У зверненні зазначається, ректори низки провідних ВНЗ Херсонщини вітають з призначенням академіка Д.Табачника Міністром освіти та науки України і вважають його саме тим державним діячем,, який в змозі забезпечити відродження вітчизняної освіти та науки.

Відмічається, що Д.Табачник є не лише високоавторитетним вченим-істориком та правознавцем, автором великої кількості монографій, а й професійно знає всі проблеми сучасної освіти та науки. Під час роботи віце-прем’єром в Урядах В.Януковича Д.Табачник провів надзвичайно велику практичну роботу в цій галузі.

«За його ініціативою реалізовано низку важливих державних програм - у тому числі така актуальна, як комп'ютеризація шкіл, що забезпечила наближення вітчизняної освіти до рівня сучасних вимог. Не були забуті й учні віддалених сіл, для задоволення потреб яких запровадили спеціальну програму «шкільний автобус». На відміну від останніх років школи у повному обсязі забезпечувалися підручниками, що давало змогу нормально проводити учбовий процес.

На відміну від минулого керівництва Кабінету міністрів України, при віце-прем'єрстві Д.Табачника велика увага приділялася підвищенню матеріального забезпечення викладачів середньої і вищої школи та науковців. Саме завдяки політиці Уряду вони тоді вийшли з принизливого напівжебрацького стану, що було головною причиною масового відтоку з освіти і науки професійних кадрів. Для нас дуже обнадійлива звістка про те, що зараз це є одним із визначених новим міністром пріоритетів». – зазначається у зверненні.

Ще одним аргументом на користь підтриманої ними кандидатури ректори вважають позицію Д.Табачника в освіті: «освіта була вільна від тоталітарної ідеологізації, яка є несумірною з нормами існування демократичного суспільства та проголошеним курсом на європейську інтеграцію. Ніхто з можновладців не повинен нав'язувати будь-яку ідеологію у якості обов'язкової, що прямо порушує Конституцію України».

Особливо відзначається увага Д.Табачника до розвитку вищої школи - його діяльність базувалася на неухильному дотримані визначеною чинним законодавством автономії вищих навчальних закладів, яка є абсолютним імперативом для цивілізованих країн. Вищій школі тоді допомагали, а не диктували умови вступу абітурієнтів, іспитів дря аспірантів, змісту навчальних програм тощо.

Сьогодні ректори провідних херсонських ВНЗ погоджуються з позицією міністра освіти і науки, що абсурдно розглядати зовнішнє тестування виключно як інструмент боротьби з корупцією, адже його основною метою повинно бути підвищення рівня знань.

«Безперечно, намір міністерства освіти і науки повернути зовнішньому тестуванню притаманні функції та незалежність вищим навчальним закладам дасть можливість відбирати і згідно відповідної специфіки діяльності, можливостями абітурієнтів з достатнім рівнем підготовки, стане запорукою виховання висококваліфікованих майбутніх фахівців. Особливо ми вітаємо намір скасувати ганебну пільгову систему, яка не тільки тотально корумпована, але й не дає змоги отримати вищу освіту справді обдарованій молоді. Тільки здібності повинні стати перепусткою для вступу вищих навчальних закладів і всі дії міністра освіти і науки щодо відміни незаконних пільг будуть нами всіляко підтримані».

Також ректори підтримують деклароване міністром забезпечення, згідно положень ратифікованих Україною положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, вільного вибору мови для навчання всіх рівний, тестування та складання іспитів.

«Ми не маємо сумніву, що згадані заходи не тільки захистять невід'ємні конституційні права всіх громадян України, але й слугуватимуть розвитку освіти і науки. Для нас очевидно, що пропагандистська компанія пороти призначення Д. Табачника спекулятивно роздмухується певними політичними силами і об'єктивно направлена проти відродження освіти і науки України. Цілком очевидно, що політизація освіти і науки є згубною для розвитку України й ми підтримуємо, як переважна більшість освітян і науковців, всі дії міністра, які спрямовані на покращення ситуації, що впритул наблизилася до катастрофічної», - констатують науковці.

Вони висловлюють підтримку курсу реформ і Д. Табачника, який повинен вивести освіту і науку України на якісно новий ступінь розвитку.

Звернення адресовано до Президента України Віктора Януковича.

http://oblrada.ks.ua
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 2  ::  Дата: 17 марта 2010   ::  Посмотрели: 1148  

Комментарий написал(a) серьога. Опубликованно: 17 марта 2010 14:15 в новости


Группа: Посетители
Новостей: 0
Комментариев: 295
ICQ: --
я куею

Комментарий написал(a) олэнка. Опубликованно: 17 марта 2010 19:08 в новости


Группа: Гости
Новостей: 0
Комментариев: 0
ICQ: --
А ведь это решение нашей научной элиты! А они не последние в просвещении люди... Вот каково разумное отношение к вопросу о Табачнике. А конфликт-надуманный и раздут все теми же грантоедами!Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?