Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Співаковський: Станом на сьогодні до херсонських вишів зараховано вже 70 кримчан
Департамент освіти і науки Херсонської облдержадміністрації оприлюднив попередні підсумки вступу до ВНЗ області абітурієнтів з АР Крим.

Співаковський: Станом на сьогодні до херсонських вишів зараховано вже 70 кримчан

Станом на сьогодні до херсонських вишів зараховано вже 70 кримчан. І це ще не остаточні дані, оскільки для абітурієнтів з окупованих територій вступна кампанія, як відомо, подовжена до 30 вересня. Та все одно, вже зрозуміло, що динаміка дуже позитивна. Кількість молоді з Криму, що здобувають освіту у херсонських вишах, зросла тепер майже вдвічі. Загалом на різних формах навчання навчатимуться 167 студентів з окупованого півострова (минулого року таких було 91).

В розрізі вишів ситуація виглядає наступним чином: Херсонская Государственная Морская Академия (ХГМА) вже зарахувала 24 абітурієнти з АР Крим, Херсонський державний університет— 15 (минулого року було лише 3), ХНТУ — 13. Навіть до аграрного університету, який долучився до програми останнім, аж у липні, вступило 11 кримчан. А це означає, що прийнятий Верховною Радою закон № 5116 про надання пільгових умов для вступу абітурієнтам з окупованих територій був кроком у правильному напрямку.

Як один із авторів хотів би щиро подякувати всім, хто докладає задля його втілення чимало зусиль, - обласній владі, міграційній службі, Меджлісу, численним громадським організаціям і окремими активістам. Сподіваюся, ще долучиться і Представництво Президента України в АР Крим, яке нещодавно отримало нового керівника.

Звісно, 167 молодих людей - це ще не прорив. Але, без сумніву, є нашою невеличкою спільною перемогою на користь України. Особливо - зважаючи на шалений спротив нашій справі з боку окупаційної влади Криму. Тим родинам, які обирали для своїх дітей місцем навчання Україну, створювали купу штучних перепон, навіть погрожували. Але вони все одно зробили свій вибір, бо розуміють: на окупованому півострові у молоді абсолютно немає майбутнього. Тому я впевнений, сьогоднішній результат - лише початок.

Адже, за даними обласного департаменту, з початку вступної кампанії до освітніх центрів «Крим — Україна» у Херсоні від мешканців півострова надійшло понад 800 прямих звернень та близько 400 дзвінків. Стрімко зростає також попит на інформацію щодо можливості отримати українську освіту дистанційно або екстерном.

Тому зараз надзвичайно важливо створити для студентів з окупованих територій комфортні умови для навчання, потурбуватися про їх побут, аби вони дійсно відчули себе вдома. Крим все одно повернеться в Україну, але за людей потрібно боротися вже зараз.
Не нравится: 0, нравится: 1.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 26 сентября 2017   ::  Посмотрели: 872  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП