Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Роздуми після Першого вересня
Відгомоніло свято Першого вересня, і для школярів та студентів розпочався новий навчальний рік. На святкових лінійках, що пройшли у містах і містечках по всій Херсонщині, їх вітали із Днем знань, давали настанови добре вчитися, називали «нашим майбутнім»... Та чи нашим майбутнім стануть ці діти, коли підростуть?

Роздуми після Першого вересня

За підсумками вступної кампанії лише 25 % випускників шкіл області залишилось в рідному краї, хоча ще 2011- го таких було ще половину. Якщо така тенденція збережеться ще кілька років поспіль, вже через 5-6 років область очікує катастрофічний дефіцит кадрів, особливо - у сільській місцевості.

Херсонщина десятиліттями була «донором» інтелекту і робочих рук для інших регіонів. Ми щедро віддавали найкращих. Сьогодні «нашого цвіту по всьому світу», натомість у самих вже критично не вистачає вчителів, лікарів, фахівців-аграріїв. А це ставить під загрозу подальший економічний, соціальний і культурний розвиток нашого краю.

Розуміючи серйозність цих викликів, наша область першою в Україні почала втілювати унікальну регіональну програму, яка надає можливість місцевим громадам через співфінансування з обласним і районними бюджетами формувати свій людський капітал, замовляти підготовку потрібних кадрів у ВНЗ області.

Програма «Розвиток людського капіталу» запрацювала лише в середині цього року, та найбільш відповідальні місцеві громади вже включилися в цей проект. Значну роботу в підборі кандидатур на здобуття вищої освіти за Програмою провели в Голій Пристані (15 осіб), Голопристанському (11 осіб), Новотроїцькому (10 осіб), Білозерському та Олешківському (по 9 осіб) районах.

З огляду на загальну потребу в кадрах це поки що небагато. Та, сподіваюся, це лише початок. Адже в умовах децентралізації органи самоврядування отримали не тільки фінанси і значні повноваження, а й відповідальність за майбутнє своєї території. І вже не Київ або область визначатимуть, буде в умовній Петрівці вчитель фізики чи ні. Про це мають подбати вже самі громади. А ще - потурбуватися про гідну зарплату для залучених фахівців, житло, інфраструктуру тощо.

Мусимо розуміти, що у сучасному світі вже не родючі землі чи вигідне географічне положення визначають розвиток територій. Визначальним фактором сьогодні стає людський капітал. І там, де створять кращі можливості для самореалізації і капіталізації людського капіталу, там і буде успіх.

Тож чи стануть діти, які щойно сіли за шкільні парти, нашим, а не чиїмось, майбутнім, залежить зараз виключно від рівня нашого патріотизму Майбутнє рідного села, міста, всієї Херсонщини сьогодні дійсно знаходиться в наших руках.

Олександр Співаковський, народний депутат України
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 14 сентября 2017   ::  Посмотрели: 706  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП