Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Каховський професійний аграрний ліцей забезпечує українські простори фахівцями у галузі сільського господарства
В оточенні широких ланів височіє Каховський професійний аграрний ліцей, змінюючи свій статус протягом багатьох років функціонування: сільськогосподарське училище, навчальний комбінат, школа механізації, СПТУ…

Каховський професійний аграрний ліцей забезпечує українські простори фахівцями у галузі сільського господарства

Та завжди навчальний заклад залишався вірним своєму основному завданню: забезпечувати українські простори фахівцями у галузі сільського господарства та соціальної сфери. За 80 років свого існування в хліборобську сім’ю влились майже 30 тисяч спеціалістів різних професій: механізаторів, електриків, комбайнерів, трактористів–машиністів, водіїв, продавців, бухгалтерів.

Каховський професійний аграрний ліцей (КПАЛ) знаходиться на території селища Зелений Під. На сьогоднішній день у ліцеї навчається близько 230 учнів з усієї Херсонської області, щороку набирають близько 100 студентів. Обирають заклад переважно школярі Каховського району.

Ліцей готує фахівців з інтегрованих спеціальностей: тракторист-машиніст сільського господарства, водій автотранспортних засобів, слюсар-ремонтник, офісний службовець (бухгалтерія), оператор комп’ютерного набору.

Цього року заклад поновлює курси підвищення кваліфікації для водіїв важких тракторів.Херсонщина — аграрний край, тож спектр запропонованих професій відповідає запитам ринку праці.

«Ліцей готує робітничі професії, потреба в яких нині чимала. Сьогодні не ті часи, щоб очікувати додаткових коштів від держави, тому ми покладаємося на свої можливості, заробляємо гроші — реалізовуємо продукцію, надаємо послуги, і кошти, що отримуємо, використовуємо для поліпшення матеріально-технічної бази ліцею та умов перебування учнів у навчальному закладі (організація харчування, функціонування гуртожитку тощо).

Крім цього, колектив закладу постійно шукає нові шляхи в організації навчально-виховного процесу і проходження виробничої практики на кращих підприємствах району.

З числа наших постійних партнерів: ТОВ «Агробізнес», «ЗлатоДар», ТОВ «Таврійська перспектива», ТОВ «Агротекс» (Миколаїв) та інші. Саме завдяки цьому учні мають можливість ознайомитись з найсучаснішою технікою.

Цього року ліцей оновив всі відповідні ліцензії та атестував перелік професій, що пропонує на наступні 10 років. Наразі працюємо над впровадження нового фаху, що вкрай необхідний для південного регіону, — оператор з обслуговування дощувальних машин та систем крапельного зрошення», — розповідає директор Каховського професійного аграрного ліцею Сергій Ходос.

Крім цього, адміністрація освітнього закладу співпрацює з іншими навчальними закладами, забезпечуючи для учнів ступеневу освіту. Серед них: Новокаховський та Коробківський аграрні коледжі, Херсонська та Мелітопольська аграрні академії.

Окрасою ліцею є плодовий сад на 150 дерев. Адміністрацією закладу створена дослідна ділянка — лабораторія під відкритим небом для вирощування кущів ожини, малини та городніх культур. Все це знаходиться під крапельним зрошенням.

Персонал ліцею намагається забезпечити учням як високий рівень професійної освіти, так і змістовне дозвілля. Так, для бажаючих поспілкуватися у дружньому колі у гуртожитку є затишний кінозал та безкоштовний Інтернет (Wi-Fi), до послуг спортсменів — просторий спортивний зал, футбольне поле. Учні КПАЛу беруть активну участь у підготовці та проведенні виховних заходів.

Нагадаємо, щоб вчитися у ліцеї ЗНО не потрібне, навчання є безкоштовним, іногородні забезпечуються безкоштовним гуртожитком, учні ліцею отримують стипендію. Більш того, тут працюють творчі самодіяльні гуртки та спортивні секції.

Випускники 9-х класів, навчаючись у ліцеї, мають можливість здобути повну середню освіту. Всі випускники освітнього закладу отримують диплом кваліфікованого робітника державного зразка.

Олександра Мішина Каховська зоря


Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 3 сентября 2017   ::  Посмотрели: 672  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП