Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Хто стоїть за спробою рейдерського захоплення Херсонської морської академії
Ситуація, яка склалася навколо ХДМА, вийшла за межі навчального закладу.

Ситуація, яка склалася навколо Херсонської державної морської академії (ХДМА), вийшла за межі навчального закладу. Про це заявив 8 серпня на прес-конференції у прес-клубі «Новий день» ректор Херсонської морської державної академії Володимир Ходаковський. Про це повідомляє ПИК

Власне, частина прес-конференції була присвячена здобуткам академії і тому, як вона розвивалась. Інша частина – про спробу «рейдерського захоплення» і хто за цим стоїть. Відзначимо, що у соцмережах раніше розгорнулася дискусія з цього приводу і представники громади просили озвучити прізвища «рейдерів» та в чому, власне, суть проблеми. Бо було багато заяв без конкретики.

Скандал інвестиціям не сприятиме

Скандал навколо тренажерного центру і академії інвестиціям не сприятиме і негативно вплине на інвестиційну репутацію України, впевнений ректор ХДМА. «Найкрупніші в світі компанії морської індустрії, які зараз співпрацюють з колективом академії, які спільно створили сьогоднішню академію, що відома на весь світ, вони можуть втратити інтерес до цього закладу, тому що розвал структури – комплекс ХДМА і Херсонський спеціалізований тренажерний центр - призведе до того, що зруйнується комплексний підхід праці на кінцевий результат», - каже В.Ходаковський.

Хто стоїть за спробою рейдерського захоплення Херсонської морської академії

Як відзначають в академії, компанії-партнери можуть втратити інтерес та переорієнтуватися на навчальні заклади інших країн, наприклад, Болгарії, Румунії. Нагадаємо, що базовими для нашої академії є кілька іноземних компаній, де проходять практику і отримують роботу наші курсанти. І цій співпраці вже 10 років. Іноземні партнери були зацікавлені в якісній підготовці спеціалістів, тому за рахунок інвесторів в академії побудована сучасна навчально-тренажерна база – щоб курсанти йшли на плавальну практику підготовлені і в результаті зі стін академії виходили підготовлені спеціалісти.

Навчальне обладнання, тренажери та програмне забезпечення, які були придбані за рахунок іноземних інвестицій, передали державній академії. При цьому, відзначається – тренажерне обладнання постачалося спеціалізованою компанією «Трансзас», яка забезпечує продукцією всі учбові заклади флоту та авіації у Чорноморському басейні. Тому в академії спростовують звинувачення в тому, що, мовляв, обладнання академії дісталося не нове.

Сама компанія – постачальник оцінює нашу базу як найкращу в Чорноморському басейні. Також при академії працює ТОВ «Херсонський морський спеціалізований тренажерний центр при ХДМА». Його засновник – компанія «Марлоу Навігейшн». Цей центр був створений інвесторами на спільній з ХДМА навчально-тренажерній базі . Є угода, яка регулює співпрацю академії з інвесторами – її уклали в 2011 році Міносвіти, компанія «Марлоу Навігейшн», Херсонська ОДА та Херсонська морська державна академія.

Таким чином, було передбачене спільне використання ТОВ «Херсонський морський спеціалізований тренажерний центр при ХДМА» та академією тренажерної бази ХМДА, яка, власне, з’явилася завдяки інвесторам. Здавалось би – ідилія, адже саме так і мають працювати виші – у тісній співпраці з майбутніми роботодавцями.

То в чому - зрада?

А далі починаються інтриги. В академії кажуть – створюється схема для рейдерського захоплення, адже якщо знищать комплекс тренажерна база - Центр, то не буде якісної підготовки курсантів. У цьому , як стверджує керівництво академії, зацікавлений ректор приватного морського інституту Едуард Пятаков.

«У мене є питання до однієї людини – до Пятакова Едуарда Миколайовича, який створив цю ситуацію, який практично вже вивів рейдерську схему на оприлюднення», - відзначив під час прес-конференції Ходаковський. Саме пан Пятаков, за його словами, стоїть за запитами одного з нардепів до державних і правоохоронних органів про нібито незадовільну якість підготовки курсантів академії і про необхідність зміни ректора. І саме він замислив, як вважає керівництво академії, знищити цілісний навчально-тренажерний комплекс і витіснити з системи підготовки морських кадрів у Херсоні державний морський заклад.

Приватний заклад був створений у 2016 році на частині орендованих навчальних приміщень ХДМА філією Одеського МТЦ за переліком тих же спеціальностей, із яких ведеться підготовка курсантів ХДМА – без погодження з керівництвом академії. Тут просто напрошується аналогія з зозуленям, яке викидає з гнізда потенційних конкурентів – щоб більше їжі дісталось.

Мінінфраструктури має формальний привід

Як стверджують у академії, формально прибрати Херсонський морський спеціалізований тренажерний центр при ХДМА з ринку морського тренінгу є.

Згідно з оприлюдненою інформацією, існує наказ Мінінфраструктури України №1042. Він передбачає, що тренажерні центри України повинні мати власну тренажерну базу. І тут те саме «ой» - адже, як ми пам’ятаємо, іноземні інвестори самі передали придбані за їх кошти тренажери та обладнання у власність нашої держави. І наказ міністерства може перекреслити багаторічну співпрацю. За словами ректора ХДМА, він звернувся до прем’єр – міністра України, профільних міністерств. В академії наразі загострили увагу на ситуації і працюють на випередження. Чим закінчиться ця історія, чи переможе бюрократизм логіку і угоди – чекаємо.Начальник управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА Євген Криницький заявив, що підстав для позбавлення ліцензії навчально-тренувального центру ХМДА, немає:

- Ми дивимось на ситуацію прозоро. З точки зору управління все прозоро, всі документи є законноми, і про жодне закриття не може йти мова. У мене є думка, щодо цієї ситуації. 3-х місячні курси від центру коштують 900 доларів, візьміть 100 бажаючих, і прибуток в 90 тисяч доларів, тоді одразу стане зрозуміло, кому і навіщо захоплювати навчальний центр, забрати у курсантів можливість навчатися.Не нравится: 1, нравится: 1.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 9 августа 2017   ::  Посмотрели: 980  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама