Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Кочубеївська ОТГ: Бюджет участі та Програма розвитку інформаційного простору громади
1 серпня в Кризовому медіа-центрі Херсон відбулася прес-конференція з теми «Впровадження Стратегії Кочубеївської ОТГ: презентація перших документів», під час якої сільський голова Іван Дудар та експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень презентували перші документи, розроблені в рамках впровадження Стратегії сталого розвитку громади до 2027 року.

Кочубеївська ОТГ: Бюджет участі та Програма розвитку інформаційного простору громади

Керівник Причорноморського центру Олександр Мошнягул та Іван Дудар нагадали, що Стратегія була затверджена сільською радою 28 лютого цього року. Документ розробила робоча група, яка була створена сільським головою ще в квітні 2016 року. До складу групи входили представники виконкому, депутати сільської ради, керівники комунальних установ, бізнесу, місцеві громадські активісти та експерти Причорноморського центру. Остаточний текст документу приймався депутатами після обговорення в громаді.

Після затвердження документу був створений Комітет з управління впровадженням Стратегії (КУВ), до якого увійшли активісти громади, представники влади, експерти Причорноморського центру. Уже відбулося декілька засідань Комітету, на останньому з яких обговорили розроблені спеціально для Кочубеївської громади положення про Бюджет участі та Програму розвитку інформаційного простору.

Голова Кочубеївської ОТГ Іван Дудар вважає, що Бюджет участі дозволить активізувати громадян, залучити їх до інноваційного управління й розпорядження ресурсами, що є вкрай важливим для прискореного розвитку громади.

Цілком можливо, що запропонований варіант Бюджету участі стане першим в своєму роді в Україні. В чому ж його унікальність?

На це питаннявідповів експерт Причорноморського центру Володимир Молчанов. «По-перше, проекти будуть відбиратись за допомогою механізмів демократії участі: у внутрішніх громадах (населених пунктах що входять до складу ОТГ)– на загальних зборах, на рівні всієї ОТГ – на громадських слуханнях. Кінцеве рішення прийматиме сільська рада, але з максимальним врахуванням думки громадян.

По-друге, задіяно принцип пропорційності: кожне село отримає на реалізацію своїх проектів суму, пропорційну частці свого населення в ОТГ. Якщо сума проекту завелика для окремих внутрішніх громад, або його зміст стосується ОТГ в цілому, то такий проект виносяться на громадські слухання всієї ОТГ. Таким чином, всі села матимуть рівні можливості отримати частину фінансування на свої проекти та ідеї.

Переходячи до презентації Програми розвитку інформаційного простору, Іван Дудар зазначив, що на сьогоднішній день громада має величезний потенціал розвитку інформаційної культури, який, поки що, не використовується в необхідному обсязі. Для цього і розробляється даний документ.

Як зазначив експерт Причорноморського центру Артем Чайковський, вказана програма має забезпечити якісну інформаційну комунікацію між владою громади та громадянами, а також покращити участь останніх в інформаційному просторі.

Програмою передбачено:

- забезпечити якісний контент офіційного веб-сайту громади та привести його у відповідність до вимог законодавства, тобто забезпечити розміщення на сайті публічної інформації;
- спростити процедури комунікації мешканців громади з органами місцевого самоврядування, зокрема шляхом введення бюджету участі, електронних петицій, запитів, онлайн спілкування тощо;
- створити комунікаційну платформу у соціальних мережах, яка дублюватиме контент наповнення сайту;
- створити в загальнодоступних місцях населених пунктів громади інформаційні «хаби» для отримання безкоштовного доступу до мережі Інтернет за допомогою WI-FI, та можливістю підживлення знеструмленого «гаджету»;

Нагадаємо, що з травня цього року Причорноморським центром політичних та соціальних дослідженьза підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізується проект «Надання практичної допомоги у впровадженні Стратегії сталого розвитку Кочубеївської ОТГ Херсонської області».

Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 1 августа 2017   ::  Посмотрели: 895  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП