Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Депутати обласної ради написали звернення до Генпрокурора Ю. Луценка
Депутати звертаються до Луценка з проханням перевірити використання бюджетних коштів на опалення в Комунальному закладі Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат».

Генеральному прокурору України Луценко Ю.В.


Шановний Юрію Віталійовичу!


Користуючись нагодою, висловлюємо Вам свою повагу та повідомляємо, що у слідчому відділі Херсонського ВП ГУНП в Херсонській області перебуває кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016230040001960 від 11.04.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 191 Кримінального кодексу України.

Кримінальне провадження розпочато на підставі повідомленням про результати проведеного аналізу використання бюджетних коштів на опалення в Комунальному закладі Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат». Зокрема, результати аналізу використання бюджетних коштів було виявлено: - щоденне списання палива (в опалювальний сезон) в однаковій кількості незалежно від температури повітря на вулиці, що призвело до понад нормованого списання палива у жовтні-грудні 2015 року у кількості 354,2 т торф’яних брикетів на суму 616,3 тис. грн.; - замовлення торф’яних брикетів з теплотою згорання 3561 Ккал/кг, хоча документацією конкурсних торгів 2015 року встановлено вимоги щодо якості предмету закупівлі – торф (брикети торф’яні) з теплотою згорання від 3580 до 5760 Ккал/кг; - зберігання палива (вугілля, брикетів, деревини) на відкритому майданчику, прилеглому до закладу, що призводить до його знеціненнятощо.

З травня 2002 року директором комунального закладу Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» є Шутіков Борис Іванович. Перебуваючи на вказаній посаді тривалий час, ця особа веде себе на зразок «приватного підприємця», порушуючи закон та ігноруючи підзвітність своєї діяльності та підконтрольність засновнику – Херсонській обласній раді не лише щодо використання бюджетних коштів, а також відносно використання закріпленого за закладом майна, яке відноситься до спільної власності територіальних громад області.

Підтвердженням цього є відносини, пов’язані з діяльністю ФОП Комінарець Т.В. (основний вид діяльності КВЕД 10.11 – виробництво м’яса). Так, 01.03.2011 Комунальним закладом Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» укладено з ФОП Комінарець Т.В. строком на 5 років договір оренди нерухомого майна, що належить до спільної власності територіальних громад Херсонської області та закріплене за цим закладом (площа 320 кв. м.).

Договором передбачено, що він може бути продовженим, якщо до закінчення строку на який його було укладено, орендодавець з дозволу обласної ради уклав з орендарем про це письмову додаткову угоду. У зв’язку з відсутністю згоди обласної ради цей договір вважається таким, що припинив свою дію 01.03.2016.

Проте, незважаючи на це, ці відносини тривають, а директором комунального закладу Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» Шутіковим Борисом Івановичем ігнорується закон та позиція Херсонської обласної ради, яка діє в інтересах територіальних громад області. Це обґрунтовується, зокрема, його особистою зацікавленістю, оскільки він перебуває з Комінарець Тетяною Вільямівною у так званому «цивільному шлюбі» та щороку у неї закупає (запит цінових пропозицій) м’ясну продукцію за бюджетні кошти (в 2015 році у кількості 9420 кг на суму 498,05 тис. грн., а в 2016 році в кількості 5274,6 кг на суму 376,88 тис.грн.).

Крім того відомим є те, що у ФОП Комінарець Т.В. за 2014-2015 роки обліковувався лише 1 найманий працівник, а сама Комінарець Тетяна Вільямівна на сьогодні працює в КВНК «Херсонська академія неперервної освіти» Херсонської обласної ради, а з 2013 р. по 2015 р. була керівником Херсонського навчально-консультаційного центру Державного вищого навчального закладу Університет менеджменту освіти.

Зазначене викликає підозри з огляду на те, що обсяг доходів, зокрема за 2015 рік у ФОП Комінарець Т.В. складає 1499340 грн. У зв’язку з тим, що за комунальним закладом Херсонської обласної ради «Херсонський психоневрологічний будинок-інтернат» закріплені земельні ділянки загальною площею 40,67 га, у тому числі землі сільськогосподарського призначення, є підстави вважати, що вони неофіційно безкоштовно використовуються для господарської діяльності ФОП Комінарець Т.В. та фермерського господарства «Степ», засновником та керівником якого є Комінарець Вільям Олександрович (батько Комінарець Т.В.).

Таким чином, ситуація, що склалась у зазначеному комунальному закладі, потребує уваги з боку правоохоронних органів. Наслідком управлінських дій Шутікова Б.І. є не лише неефективне управління закладом, що фінансується з бюджету, а й розтрата майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області, яке було ввірене йому, та збитки завдані державі.

У зв’язку з тим, що вина Шутікова Б.І. має бути доведена в установленому законом порядку, а відповідний процес ще триває, він продовжує перебувати на займаній посаді та ухилятись від приведення діяльності комунального закладу у відповідність з вимогами чинного законодавства України.

Враховуючи зазначене, відповідно до статті 36 Кримінального процесуального кодексу України просимо Вас взяти порушене питання на особистий контроль з метою недопущення затягування досудового слідства та притягнення винної особи до відповідальності в установленому чинним законодавством України порядку.

Нагадаємо, що Генпрокурор Юрій Луценко ініціював всеукраїнську перевірку комунальних підприємств щодо відмивання державних коштів. «Окреме питання, яке я ставлю для всіх областей – перевірка бюджетних коштів, які надходять на територію області: дороги, лікарні, школи. Всі надані кошти мають бути перевірені на предмет вимивання коштів через фіктивні структури», - відзначив Юрій Луценко.
Не нравится: 0, нравится: 3.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 29 июля 2016   ::  Посмотрели: 1030  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП