Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Українку не пустили до Білорусі через видання відомого журналіста
Наталя Ткачова — бібліотекарка і громадська активістка з Херсона. Минулого тижня вона прямувала до Мінська на запрошення Східноєвропейської регіональної мережі Глобального партнерства із запобігання збройних конфліктів.

Там мала відбутися робоча зустріч українсько-російської делегації бібліотекарів на тему «Бібліотеки — острови взаєморозуміння». Втім, до місця призначення Наталя не доїхала. Причиною відмови у подальшій подорожі Білоруссю стала... нове видання журналіста Сергія Лойка «Аеропорт».

Знайшовши книжку в речах Наталі, білоруські митники вилучили її, а потім близько шести годин вирішували, що робити далі, внаслідок чого затримали, а згодом і остаточно зірвали поїздку українки та двох її колег.

Врешті-решт, дівчині видали повідомлення про призначення експертизи: «Відповідно до статті 138 Митного кодексу Митного Союзу, 13 жовтня 2015 р. Гомельською митницею прийнято рішення про призначення митної експертизи у відношенні товару — книги «Аеропорт» [...], з наступних питань: чи містять дані друковані вироби інформацію екстремістського характеру?», — сказано у повідомленні, виданому Наталії на митниці.

Незважаючи на детальну розповідь щодо мети поїздки в Білорусь, на контакти приймаючої сторони, яка вже оплатила проживання в Мінську, та на наявність зворотного квитка до Києва, білоруські митники не захотіли спілкуватися з організаторами зустрічі в Мінську і заявили, що «не вдалося додзвонитися». А відтак — «неможливо точно встановити ціль візиту». Книгу не повернули.

«Коли я їхала у Білорусь, у мене й думки не було про проблеми з перетином кордону. Країна нібито дружня, з огляду, хоча б, на безвізовий режим. Тим більше, я — хронічно законослухняна громадянка, вже не вперше їду за кордон, проблем не було. Найбільше здивувало, що перевірка на кордоні здавалась умовністю — ніхто не шукав зброї чи наркотиків, жодних сканувань.

Але був огляд особистих речей і пошук невідомо чого, — розповідає «Дню» Наталя Ткачова. — Коли побачили у мене книжку «Аеропорт», я була впевнена, що всі ці бігання з нею по кабінетах — просто процедура або ж, у гіршому разі, вони хочуть лишити цю книжку собі й до Мінська я поїду без неї. Для себе я зробила висновок, що не такі страшні Республіці Білорусь нелегальні товари, зброя чи наркотики, як невідцензурована інформація. При цьому мені здалося, що вони дійсно намагалися бути ввічливими, наскільки це можливо, і не загострювати конфлікт».

Наталя вважає цей інцидент показовим у плані відкритості суспільства двох країн. «Вони — сумирні громадяни своєї країни. Ми — інші. Через це — непередбачувані для них і певною мірою небезпечні. Хто може гарантувати, що ми не станемо «качати права» у Білорусі, якщо станемо свідками чогось неприпустимого (з нашої точки зору) в демократичній республіці? — розмірковує Наталя. — Я розумію, що справа не у книжці. Вона лише привід, адже затримали всю нашу делегацію, а не тільки мене. Справа у тім, ким ми є за своєю суттю. І, до речі, на ту ж саму зустріч у Мінськ рушала й делегація з РФ. Їх пропустили без проблем, з такими ж документами, що й у нас».

Іван АНТИПЕНКО, «ДЕНЬ», ХерсонНе нравится: 0, нравится: 2.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 31 октября 2015   ::  Посмотрели: 845  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП