Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+Херсонщина готується до децентралізації влади
До Херсона потенційно можуть бути приєднані навколишні села і селища. Багато з них фактично вже є його передмістям. Наскільки це вигідно для міста з економічної точки зору – обговорили в рамках круглого столу політики, представники селищних рад Антонівки, Комишан, Степанівки та Наддніпрянського і прості жителі. Міськраду представляв депутат Олексій Урсуленко, а організатором обговорення стала Херсонська міська організація партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка».

Херсонщина готується до децентралізації влади

«Приводом для проведення такого діалогу стала величезна кількість міфів навколо закону. Навіть доходить до того, що у деяких селах області людям повідомляють: якщо ви не об’єднаєтесь у територіальну громаду – село збанкрутує і його ліквідують. Тільки правильне розуміння закону допоможе людям визначитись» – зазначив на початку зустрічі голова Херсонської міської організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» В’ячеслав Калініченко.

Про економічну складову децентралізації учасникам круглого столу розповів експерт з економічних питань Юрій Горбенко. Він зазначив, що на сьогоднішній день у бюджетах сіл та селищ залишені гроші тільки на утримання апарату сільської ради. А вже до кінця року усі дитячі садки та інфраструктура будуть передані на баланси районів.

Учасники круглого столу зробили декілька висновків: по-перше, село ніхто не може ліквідувати, адже законом обумовлено, що об’єднання може відбуватися тільки на добровільних засадах. По-друге, за таке рішення має проголосувати рада. І найголовніше – за отриманням адміністративних послуг людям не доведеться нікуди їздити, бо виконком у селі нікуди не дінеться. Обов’язки сільського голови буде виконувати староста, якого теж будуть обирати.

«По суті, принцип дії цього закону полягає в тому, щоб передати законодавчу владу об’єднаній громаді, а виконавчу залишити на місцях. Економія буде здійснюватися за рахунок скорочення кількості чиновників і складе до 20%. У результаті децентралізації у кожному районі буде кілька самодостатніх територіальних громад, у кожній з них буде і швидка, і пожежна допомога», – резюмував Юрій Горбенко.
Не нравится: 1, нравится: 2.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 28 апреля 2015   ::  Посмотрели: 1560  

Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП

Информер

ПогодаКурс валют
PressUA.com - свіжа преса он-лайн


Реклама
Херсонский ТОП