Розпочалась подача документів ще на кілька посад до рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління | Департаментом екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації оголошено конкурс | Ветерани АТО отримають ліки безкоштовно | Учасникам бойових дій держава гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування | Служба за контрактом – шлях до розбудови боєздатної армії | МЗС рекомендує громадянам України утриматися від відвідання Російської Федерації | В Херсоне работает анонимная консультация для больных наркоманией |
     
Еще
 
Эксклюзивный комментарий

Блоги
Афиша

Дивись Українське


Дивись Українське
Щонеділі о 20:00


Google+В міській раді вважають. Що розв’язання проблем з водозабезпеченням – один з головних напрямків Стратегії економічного розвитку міста
З метою забезпечення мешканців міста холодною питною водою, враховуючи обмеженість запасів водних ресірсів і технологічних можливостей міського комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Херсона», виконкомом міської ради прийнято рішення щодо встановлення тимчасового режиму подачі питної води споживачам Херсона.

Згідно з ним, міськводоканалу дозволено здійснювати подачу питної води споживачам міста (крім мікрорайону «Корабел») за наступним режимом:
у робочі дні: з 6.00 до 9.00; з 11.00 до 13.30; з 17.00 до 22.00

у вихідні та святкові дні: з 6.00 до 10.00; з 11.30 до 14.00 та з 17.00 до 23.00.

Визначено режим роботи насосних станцій водопроводу №1,2,3,4 для подачі питної води споживачам м. Херсона та заповнення резервуарів.
Резервуари заповнятимуться у робочі дні: з 9.00 до 11.30; з 13.30 до 23.00; з 22.00 до 06.00, у вихідні та святкові дні: з 10.00 до 11.30; з 14.00 до 17.00; з 23.00 до 06.00.

Тимчасовий режим подачі питної води затверджується в Херсоні, починаючи з 1976 року. Це пов’язано з нестачею кількості води, що добувається з артезіанських свердловин. Проблема маловодності Херсона виникла в період розбудови міста, збільшення кількості споживачів. У той період можна було мобілізувати кошти з державного бюджету не лише на реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення, а й на будівництво нових джерел водозабезпечення.

У Херсоні у 1984 році був затверджений Генеральний план розвитку міста із сучасними кордонами. Відповідно до нього, планувалося будівництво Таврійського мікрорайону, розвиток мікрорайону "Корабел". Але при активній розбудові міста нові джерела водозабезпечення та нові мережі водовідведення були заплановані у затвердженому графіку будівництва на пізніший термін. Існували проекти будівництва Верхньоантонівського водозабору та водозабору в с. Підстепному. Фактично готові до реалізації, ці проекти «заморозилися» в період різких політичних змін - розколу Радянського Союзу та створення незалежної України. На фоні начебто існуючої загрози втрати води у зазначених селищах, вже майже побудовані нові мережі були демонтовані.

Таким чином, будівництво та розвиток інфраструктури міста продовжувались, а нових джерел водозабезпечення Херсон не отримав. Мало того, в період становлення нової держави, не були своєчасно проведені необхідні капіталовкладення у реконструкцію та ремонт вже існуючих мереж та комунікацій, що призвело до більш швидкого їх зношення. Тому на сьогодні 70% мереж водопостачання та водовідведення має високу ступінь зношення, зношеним та технічно застарілим є і обладнання міськводоканалу, яке обслуговує ці мережі.

Водозабезпечення в Херсоні здійснюється із артезіанських свердловин, а підземні водні ресурси у нашому маловодному регіоні скорочуються з року в рік. Таким чином, 125 свердловин малого водоносного шару мають можливість працювати лише в обмеженому режимі. Додаткову проблему складає і те, що більше 35% води втрачається через аварії на мережах.

Починаючи з 2002 року, владою міста проводиться робота із залучення стратегічних інвестицій. Для реконструкції мереж міськводоканалу, будівництва джерел видобутку води планувалося використання коштів Європейського банку реконструкції та розвитку, було сформовано та направлено на розгляд органів державної влади (які за законодавством дають дозвіл на отримання кредиту) пакет відповідних документів.

Впродовж, практично, трьох років ця робота була підготовлена до завершального етапу, але Міністерство фінансів України поставило умову внесення до державного бюджету певного відсотку від тіла кредиту, який складав 17 мільйонів доларів, необхідно також було сплачувати і самому банку за резервування коштів, сплачувати за конвертацію, понести певні затрати на оплату компанії, яка б проводила реконструкцію, висунувши при цьому умову закупівлі виключно імпортного обладнання та імпортних матеріалів. Все це призвело до того, що отримання подібного кредиту мало б дуже велику собівартість та спричинило б значне підняття тарифів на водопостачання та водовідведення. Таким чином, від отримання кредиту на запропонованих умовах керівництво міста відмовилося.

Але для вирішення проблем реконструкції мереж міськводоканалу та забезпечення цілодобової подачі води ведеться системна робота. Протягом останніх трьох років поступово здійснюються заходи з реконструкції, розраховуються гідравлічні режими, визначаються шляхи розв’язання ситуації, що склалася. У 2006-2008 роках за рахунок міського бюджету здійснено реконструкцію мереж водопостачання у І, ІІ, ІІІ, ІV Таврійському мікрорайонах. Зокрема, реконструйовано 6 км водопровідних та магістральних каналізаційних мереж.

Враховуючи велику затратність таких робіт (реконструкція мереж водопостачання, водовідведення, очисних споруд, обладнання та будівництво нових джерел водозабору потребує вкладення за короткий термін близько 500 млн. грн.), їх фінансування з міського бюджету неможливо. Необхідно залучення інвестиційних ресурсів.

Розв’язання проблем з водозабезпеченням – один з головних напрямків Стратегії економічного розвитку міста. Триває пошук інвестиційних коштів через отримання ефективного кредиту, передачу міськводоканалу в оренду або концесію. Ряд напрацювань та пропозицій вже сьогодні надійшли до міської ради, над ними працюють спеціалісти.
Не нравится: 0, нравится: 0.


 Комментариев: 0  ::  Дата: 10 февраля 2010   ::  Посмотрели: 1725  Добавить комментарий
Ваше Имя:
Ваш E-Mail: (необязательно)

Код:
Включите эту картинку для отображения кода безопасности
обновить если не виден код
Введите код:


 (Ctrl + Enter)
Интервью

Група Світового Банку сприяє впровадженню індексного страхування в Україні


На цих та інших моментах під час семінару докладно зупинявся старший спеціаліст із фінансів, провідний експерт з індексного страхування Групи Світового Банку Шадрек Мапфумо.

ПодробнееКатерина ЛЕВЧЕНКО: «Міжнародне право розглядає сексуальне насильство під час війни як військовий злочин»


Торік на Національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, що діє при ГО «Ла Страда-Україна», надійшло 38 292 дзвінка.

ПодробнееОлександр Слобожан: «Спроможні громади – сильна держава»


Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан прокоментував результати виборів та дав оцінку перспективам формування об’єднаних територіальних громад.

Подробнее
Опрос
За какую партию вы проголосуете на местных выборах осенью 2015 года?

ПР
Оппозиционный блок
КПУ
НФ
Самопоміч
БПП-Солидарность
Радикальная партия Олега Ляшко
ВО Свобода
ВО Батькивщина
Правый сектор
УКРОП